glib master - en to hu translation catalogue (1209 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
hu:   PARANCS   A megmagyarázandó (elhagyható) parancs

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
hu:   FÁJL      Egy elf fájl (bináris vagy megosztott programkönyvtár)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
hu:   FÁJL      Egy elf fájl (bináris vagy megosztott programkönyvtár)
    
                vagy lefordított erőforrásfájl

en:   KEY       The (optional) key within the schema
hu:   KULCS     A sémán belüli (elhagyható) kulcs

en:   KEY       The key within the schema
hu:   KULCS     A sémán belüli kulcs

en:   PATH      A resource path
hu:   ÚTVONAL   Egy erőforrás-útvonal

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
hu:   ÚTVONAL   Egy elhagyható erőforrás-útvonal (részleges is lehet)

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
hu:   SÉMA      A séma neve
      ÚTVONAL   Az áthelyezhető sémák útvonala

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
hu:   SÉMAKVT    További sémák keresése ebben a könyvtárban

en:   SECTION   An (optional) elf section name
hu:   SZAKASZ   Egy elhagyható elf szakasznév

en:   VALUE     The value to set
hu:   ÉRTÉK     A beállítandó érték

en:  (invalid encoding)
hu:  (érvénytelen kódolás)

en: %s byte | %s bytes
hu[0]: %s bájt
hu[1]: %s bájt

en: %s command requires an application id to directly follow
hu: %s parancs után közvetlenül egy alkalmazásazonosító szükséges

en: %s filetype
hu: %s fájltípus

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
hu: %s üzenet: a(z) %s fejlécmező érvénytelen, „%s” típusú érték az elvárt

en: %s message: %s header field is missing or invalid
hu: %s üzenet: a(z) %s fejlécmező hiányzik vagy érvénytelen

en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
hu: %s üzenet: a(z) %s fejlécmező a fenntartott %s értéket használja

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
hu: %s üzenet: az ERROR_NAME fejlécmező nem tartalmaz érvényes hibanevet

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
hu: %s üzenet: az INTERFACE fejlécmező nem tartalmaz érvényes interfésznevet

en: %s message: INVALID header field supplied
hu: %s üzenet: ÉRVÉNYTELEN fejlécmező lett megadva

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
hu: %s üzenet: a MEMBER fejlécmező nem tartalmaz érvényes tagnevet

en: %s not implemented
hu: A(z) %s nincs megvalósítva

en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
hu: A(z) %s előfeldolgozása szükséges, de a(z) %s nincs beállítva, és a(z) %s nincs a PATH környezeti változóban

en: %s type
hu: %s típus

en: %s: overwrite “%s”?
hu: %s: felülírja a(z) „%s” fájlt?

en: %u byte | %u bytes
hu[0]: %u bájt
hu[1]: %u bájt

en: (*MARK) must have an argument
hu: a (*MARK) után argumentumnak kell állnia

en: (*VERB) not recognized
hu: (*VERB) ismeretlen

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
hu: (Ezen kívül a(z) „%s” zárolásának feloldása is meghiúsult: %s)

en: (Type any character to close this window)
hu: (Az ablak bezárásához nyomjon le egy gombot)

en: - Inspect GI typelib
hu: - GI típuskönyvtár vizsgálata

en: --strict was specified; exiting.
hu: a --strict meg lett adva, kilépés.

en: <%s id='%s'> already specified
hu: <%s id='%s'> már meg van adva

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
hu: <%s id='%s'> (még) nincs megadva.

en: <%s> contains a string not in <choices>
hu: <%s> nem a <choices> közti karakterláncot tartalmaz

en: <%s> contains string not in the specified flags type
hu: <%s> nem a megadott jelző típusú karakterláncot tartalmaz

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
hu: <%s> nem a megadott felsorolt típus érvényes tagja

en: <%s> is not contained in the specified range
hu: <%s> nincs a megadott tartományon belül

en: <%s> must contain at least one <value>
hu: <%s> legalább egy <value> címkét kell tartalmazzon

en: <alias value='%s'/> already specified
hu: <alias value='%s'/> már meg van adva

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
hu: <alias value='%s'/> van megadva, miközben már meg van adva <choice value='%s'/>

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
hu: <alias value='%s'/> van megadva, miközben „%s” már a felsorolás típus tagja

en: <aliases> already specified for this key
hu: <aliases> már meg van adva ehhez a kulcshoz

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
hu: <aliases> csak felsorolás vagy jelző típusú kulcsokhoz, vagy <choices> után adható meg

en: <aliases> must contain at least one <alias>
hu: <aliases> legalább egy <alias> címkét kell tartalmazzon

en: <child name='%s'> already specified
hu: <child name='%s'> már meg van adva

en: <choice value='%s'/> already given
hu: <choice value='%s'/> már meg van adva

en: <choices> already specified for this key
hu: <choices> már meg van adva ehhez a kulcshoz

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
hu: a <choices> nem adható meg felsorolás típusúként megjelölt kulcsokhoz

en: <choices> must contain at least one <choice>
hu: <choices> legalább egy <choice> címkét kell tartalmazzon

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
hu: <choices> nem engedélyezett ezen típusú kulcshoz: „%s”

en: <key name='%s'> already specified
hu: <key name='%s'> már meg van adva

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
hu: <key name='%s'> leárnyékolja ezt: <key name='%s'> ebben: <schema id='%s'>; az érték módosításához használja az <override> címkét

en: <override name='%s'> already specified
hu: <override name='%s'> már megadva

en: <override> given but schema isn’t extending anything
hu: Az <override> megadva, de a séma nem terjeszt ki semmit

en: <range/> already specified for this key
hu: <range/> már meg van adva ehhez a kulcshoz

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
hu: <range> nem engedélyezett ezen típusú kulcshoz: „%s”

en: <range> specified minimum is greater than maximum
hu: <range> megadott minimuma nagyobb a maximumánál

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
hu: A <schema id='%s' list-of='%s'> kiterjeszti ezt: <schema id='%s' list-of='%s'>, de „%s” nem terjeszti ki ezt: „%s”

en: <schema id='%s'> already specified
hu: <schema id='%s'> már megadva

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
hu: A <schema id='%s'> a még nem létező „%s” sémát terjeszti ki

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
hu: a <schema id='%s'> lista a nem lista <schema id='%s'> sémát terjeszti ki

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
hu: A <schema id='%s'> a még nem létező „%s” séma listája

en: <value nick='%s'/> already specified
hu: <value nick='%s'/> már meg van adva

en: A bookmark for URI “%s” already exists
hu: Már létezik könyvjelző a következő URI címhez: „%s”

en: A path, if given, must begin and end with a slash
hu: Ha meg van adva útvonal, akkor osztásjellel kell kezdődnie és végződnie

en: A subtree is already exported for %s
hu: Egy részfa már exportálva van a következőhöz: %s

en: ACTION
hu: MŰVELET

en: ADDRESS
hu: CÍM

en: APPID
hu: ALKALMAZÁSAZONOSÍTÓ

en: APPID ACTION [PARAMETER]
hu: ALKALMAZÁSAZONOSÍTÓ MŰVELET [PARAMÉTER]

en: APPID [FILE…]
hu: ALKALMAZÁSAZONOSÍTÓ [FÁJL…]

en: ATTRIBUTE
hu: ATTRIBÚTUM

en: ATTRIBUTES
hu: ATTRIBÚTUMOK

en: Abort on any errors in schemas
hu: Megszakítás a sémák bármely hibája esetén

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
hu: Az absztrakt UNIX tartományfoglalat-címek nem támogatottak ezen a rendszeren

en: Abstract namespace not supported
hu: Az absztrakt névtér nem támogatott

en: Activate an action
hu: Egy művelet aktiválása

en: Added socket is closed
hu: A hozzáadott foglalat le van zárva

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
hu: A(z) „%s” címelem nem tartalmaz kettőspontot (:)

en: Address has bits set beyond prefix length
hu: A címben az előtag hosszán túl is be vannak állítva bitek

en: Address to listen on
hu: Ezen cím figyelése

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
hu: A(z) „%s” cím érvénytelen (csak az útvonal, könyvtár, tmp könyvtár vagy absztrakt kulcsok egyike lehet)

en: Allow interactive authorization
hu: Interaktív engedélyezés bekapcsolása

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
hu: Az írás feldolgozásához szükséges memória mérete nagyobb, mint az elérhető címtér

en: An object is already exported for the interface %s at %s
hu: Már exportálva van egy objektum a(z) %s interfészhez itt: %s

en: Anonymous access denied
hu: Névtelen hozzáférés megtagadva

en: Append to end of file
hu: Hozzáfűzés a fájl végéhez

en: Application Options:
hu: Alkalmazás kapcsolói:

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
hu: Alkalmazásazonosító D-Bus formátumban (például: org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
hu: Az alkalmazásinformációkból hiányzik az azonosító

en: Arguments:
hu: Argumentumok:

en: Attribute not specified
hu: Nincs megadva attribútum

en: Attribute value must be non-NULL
hu: Az attribútum értéke nem lehet NULL

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
hu: A(z) „%2$s” elem „%1$s” attribútuma nem található

en: Backup existing destination files
hu: Meglévő célfájlok biztonsági mentése

en: Backup file creation failed
hu: A mentési fájl létrehozása meghiúsult

en: Bad HTTP proxy reply
hu: Rossz HTTP proxy válasz

en: C identifier name used for the generated source code
hu: Az előállított forráskódhoz használt C azonosító neve

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: Cancellable initialization not supported
hu: A megszakítható előkészítés nem támogatott

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
hu: Megszakítva a GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer használatával

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
hu: Nem adhatók kulcsok „list-of” sémához

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
hu: Nem indítható automatikusan a D-Bus X11 $DISPLAY nélkül

en: Cannot be a list of a schema with a path
hu: Nem lehet séma listája útvonallal

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
hu: Nem alakítható át a tartalék „%s” a(z) „%s” kódkészletre

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
hu: Nem fejthető vissza a PEM-kódolású személyes kulcs

en: Cannot deserialize message:
hu: Nem fejthető sorba az üzenet:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
hu: Nem határozható meg a busz címe, mivel a DBUS_STARTER_BUS_TYPE környezeti változó nincs beállítva

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
hu: Nem határozható meg a busz címe a DBUS_STARTER_BUS_TYPE környezeti változóból – ismeretlen „%s” érték

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
hu: Nem határozható meg a munkamenetbusz címe (nincs megvalósítva erre az OS-re)

en: Cannot extend a schema with a path
hu: Nem terjeszthet ki sémát útvonallal

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
hu: A metódus nem hívható; a proxy a jól ismert %s névhez tartozik tulajdonos nélkül, és a proxy a G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START jelzővel készült

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
hu: Nem figyelhető a nem támogatott „%s” szállítás

en: Cannot parse double value “%s” for %s
hu: Nem dolgozható fel a(z) „%s” dupla hosszúságú érték a következőhöz: %s

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
hu: Nem dolgozható fel a(z) „%s” egész érték a következőhöz: %s

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
hu: Nem képes asztalonkénti felülírás biztosítására a(z) „%s” lokalizált kulcs esetén a(z) „%s” sémában („%s” fájl felülírás) és --strict lett megadva. Kilépés.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
hu: Nem képes asztalonkénti felülírás biztosítására a(z) „%s” lokalizált kulcs esetén a(z) „%s” sémában („%s” fájl felülírás). Felülbírálás figyelmen kívül hagyása ennél a kulcsnál.

en: Cannot retrieve attribute %s
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s attribútumot

en: Cannot serialize message:
hu: Az üzenet nem fejthető sorba:

en: Cannot set permissions on symlinks
hu: Nem állíthatók be a szimbolikus linkek jogosultságai

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
hu: Nem indítható üzenetbusz, ha az AT_SECURE be van állítva

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
hu: Nem indítható üzenetbusz gépazonosító nélkül:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
hu: Kiszolgáló létrehozásakor nem adható meg az ideiglenes fájl

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
hu: A GBufferedInputStream nem csonkítható

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
hu: A GMemoryInputStream nem csonkítható

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
hu: A datagram műveletek nem használhatóak nem-datagram foglalaton.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
hu: A datagram műveletek nem használhatóak olyan foglalaton, amelyre időtúllépés van beállítva.

en: Can’t copy directory over directory
hu: A könyvtár nem másolható könyvtárba

en: Can’t copy over directory
hu: Nem lehet a könyvtárra másolni

en: Can’t copy special file
hu: A speciális fájl nem másolható

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
hu: Nem hozható létre a(z) %s felhasználói MIME konfigurációs mappa: %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
hu: Nem hozható létre a(z) %s felhasználói alkalmazáskonfigurációs mappa: %s

en: Can’t create user desktop file %s
hu: Nem hozható létre a felhasználói desktop fájl (%s)

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
hu: Nem lehet nyers (raw) olvasást végezni a g_io_channel_read_line_string-ben

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
hu: Nem lehet nyers (raw) olvasást végezni a g_io_channel_read_to_end-ben

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
hu: Az ikonkódolás megadott verziója nem kezelhető

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
hu: A GEmblem kódolás %d. verziója nem kezelhető

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
hu: A GEmblemedIcon kódolás %d. verziója nem kezelhető

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
hu: A GFileIcon kódolás %d. verziója nem kezelhető

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
hu: A GThemedIcon kódolás %d. verziója nem kezelhető

en: Can’t move directory over directory
hu: A könyvtár nem helyezhető át könyvtárba

en: Can’t recursively copy directory
hu: A könyvtár nem másolható rekurzívan

en: Can’t rename file, filename already exists
hu: A fájl nem nevezhető át, a fájlnév már létezik

en: Can’t rename root directory
hu: Nem nevezhető át a gyökérkönyvtár

en: Channel terminates in a partial character
hu: A csatorna töredék karakterrel ér véget

en: Character out of range for UTF-16
hu: A karakter az UTF-16 tartományon kívülre esik

en: Character out of range for UTF-8
hu: A karakter az UTF-8 tartományon kívülre esik

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
hu: A karakterhivatkozás nem pontosvesszővel ért véget; valószínűleg egy &-jelet használt anélkül, hogy entitást akart volna kezdeni - írja &amp; formában.

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
hu: A(z) „%-.*s” karakterhivatkozás nem engedélyezett karaktert kódol

en: Check if KEY is writable
hu: A KULCS írhatóságának ellenőrzése

en: Child process exited abnormally
hu: A gyermekfolyamat abnormálisan lépett ki

en: Child process exited with code %ld
hu: A gyermekfolyamat a következő kóddal lépett ki: %ld

en: Child process killed by signal %ld
hu: A gyermekfolyamat kilőve %ld szignállal

en: Child process stopped by signal %ld
hu: A gyermekfolyamat megállítva %ld szignállal

en: Commands:
hu: Parancsok:

en: Commands:
hu: Parancsok:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
hu: Parancsok:
      help         Ezen súgó megjelenítése
      introspect   Betekintés távoli objektumba
      monitor      Távoli objektum figyelése
      call         Metódushívás távoli objektumon
      emit         Szignál kibocsátása
    
    Az egyes parancsok súgója a „%s PARANCS --help” kiadásával érhető el.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
hu: Erőforrás-specifikáció erőforrásfájlba fordítása.
    Az erőforrás-specifikációs fájlok kiterjesztése .gresource.xml,
    az erőforrásfájl kiterjesztése pedig .gresource.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
hu: Minden GSettings sémafájl sémagyorsítótárba fordítása.
    A sémafájloknak .gschema.xml kiterjesztéssel kell rendelkezniük,
    és a gyorsítótárfájl neve gschemas.compiled.

en: Concatenate files and print to standard output.
hu: Fájlok összefűzése és kiírása a szabványos kimenetre.

en: Concatenate files to standard output
hu: Fájlok összefűzése a szabványos kimenetre

en: Connect to given D-Bus address
hu: Csatlakozás a megadott D-Bus címhez

en: Connect to the session bus
hu: Csatlakozás a munkamenetbuszhoz

en: Connect to the system bus
hu: Csatlakozás a rendszerbuszhoz

en: Connection Endpoint Options:
hu: Kapcsolatvégpont beállításai:

en: Connection in progress
hu: Csatlakozás folyamatban

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
hu: A kapcsolat visszautasítva a SOCKSv5 proxyn keresztül.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
hu: A SOCKSv4 kiszolgálón keresztüli kapcsolat visszautasítva

en: Containing mount does not exist
hu: A tartalmazó csatolás nem létezik

en: Containing mount for file %s not found
hu: A(z) %s fájlt tartalmazó csatolás nem található

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
hu: A(z) „%s” és „%s” karakterkészletek közötti átalakítás nem támogatott

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
hu: A csatolások közti másolás (reflink/clone) nem támogatott

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
hu: A másolás (reflink/clone) nem támogatott vagy nem működött

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
hu: A másolás (reflink/clone) nem támogatott vagy érvénytelen

en: Copy file range not supported
hu: Fájltartomány másolása nem támogatott

en: Copy one or more files
hu: Fájlok másolása

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
hu: Fájlok áthelyezése a FORRÁSBÓL a CÉLBA.

en: Copy with file
hu: Másolás fájllal

en: Could not allocate %s to read file “%s”
hu: Nem sikerült a(z) %s lefoglalása a(z) „%s” fájl olvasásához

en: Could not connect to %s:
hu: Nem sikerült kapcsolódni a következőhöz: %s:

en: Could not connect to proxy server %s:
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) %s proxy kiszolgálóhoz:

en: Could not connect:
hu: Nem sikerült kapcsolódni:

en: Could not create network monitor:
hu: Nem hozható létre a hálózatfigyelő:

en: Could not create network monitor: %s
hu: Nem hozható létre a hálózatfigyelő: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
hu: Nem lehet meghatározni %s lemezhasználatát: %s

en: Could not get network status:
hu: Nem kérhető le a hálózat állapota:

en: Could not load schemas from %s: %s
hu: Nem lehet sémákat betölteni ebből: %s: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
hu: A(z) „%s” karakterkészletről „%s” karakterkészletre átalakító nem nyitható meg

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
hu: Az átalakító a(z) „%s” elemről „%s” elemre nem nyitható meg: %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
hu: Nem dolgozható fel a PEM-kódolású tanúsítvány

en: Could not parse PEM-encoded private key
hu: Nem dolgozható fel a PEM-kódolású személyes kulcs

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
hu: A(z) „%.*s” port nem dolgozható fel az URI-ban

en: Could not parse “%s” as IP address mask
hu: Nem dolgozható fel a(z) „%s” IP-cím maszkként

en: Create directories
hu: Könyvtárak létrehozása

en: Create directories.
hu: Könyvtárak létrehozása.

en: Create parent directories
hu: Szülőkönyvtárak létrehozása

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
hu: A hitelesítési adatok hamisítása nincs megvalósítva ezen a rendszeren

en: Custom definition for %s
hu: %s egyéni meghatározása

en: DEFINE group contains more than one branch
hu: a DEFINE csoport több ágat tartalmaz

en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
hu: DESKTOP-FÁJL [FÁJL-ARG …]

en: DESTINATION
hu: CÉL

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: DIRECTORY
hu: KÖNYVTÁR

en: DTLS support is not available
hu: A DTLS-támogatás nem érhető el

en: Default application for “%s”: %s
hu: A(z) „%s” alapértelmezett alkalmazása: %s

en: Delete one or more files
hu: Fájlok törlése

en: Delete the given files.
hu: A megadott fájlok törlése.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
hu: A desktop fájl nem adta meg az Exec mezőt

en: Destination %s is not a directory
hu: %s cél nem könyvtár

en: Destination name to introspect
hu: A cél neve a betekintéshez

en: Destination name to invoke method on
hu: A cél neve a metódushíváshoz

en: Destination name to monitor
hu: Megfigyelendő cél neve

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
hu: Nem található %d azonosítójú süti a kulcstartóban itt: „%s ”

en: Do not enforce key name restrictions
hu: Ne kényszerítse ki a kulcsnévmegszorításokat

en: Do not write the gschema.compiled file
hu: Ne írja ki a gschema.compiled fájlt

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy az attribútumnevet követő egyenlőségjel után; az attribútum értéke nem lett megadva

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy megjegyzésen vagy feldolgozási utasításon belül

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy attribútumnéven belül

en: Document ended unexpectedly inside an element name
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy elemnéven belül

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy elemnyitó címkén belül

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy nem nyitott elem lezáró címkéjén belül

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
hu: A dokumentum váratlanul véget ért a(z) „%s” elem lezáró címkéjén belül

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy nyitott hegyes zárójel („<”) után

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
hu: A dokumentum váratlanul véget ért egy attribútumértéken belül

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
hu: A dokumentum váratlanul véget ért, pedig még nyitva vannak elemek - „%s” az utoljára megnyitott elem

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
hu: A dokumentum váratlanul véget ért; a(z) <%s/> elemet lezáró hegyes zárójelnek kellett volna következnie

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
hu: A dokumentumnak egy elemmel kell kezdődnie (például: <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
hu: A dokumentum üres volt, vagy csak üres hely karaktereket tartalmazott

en: Don’t automatically create and register resource
hu: Ne hozza létre és ne regisztrálja automatikusan az erőforrást

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
hu: Ne ágyazzon be erőforrásadatokat a C fájlba, tekintse inkább úgy, hogy külsőleg hivatkozott

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
hu: Ne exportáljon függvényeket; deklarálja azokat G_GNUC_INTERNAL-ként

en: Don’t follow symbolic links
hu: Ne kövesse a szimbolikus linkeket

en: Don’t use copy and delete fallback
hu: Ne használjon másolást és a tartalék törlését

en: Double value “%s” for %s out of range
hu: A(z) „%s” dupla hosszúságú érték a tartományon kívülre esik a következőhöz: %s

en: ETAG
hu: ECÍMKE

en: Eject
hu: Kiadás

en: Element <%s> not allowed at the top level
hu: <%s> elem nem engedélyezett a felső szinten

en: Element <%s> not allowed at toplevel
hu: <%s> elem nem engedélyezett a felső szinten

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
hu: <%s> elem nem engedélyezett ezen belül: <%s>

en: Element <default> is required in <key>
hu: A <default> elem kötelező a <key>-ben

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
hu: A(z) „%s” elem le lett lezárva, de a jelenleg nyitott elem a(z) „%s”

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
hu: A(z) „%s” elem le lett lezárva, jelenleg egy elem sincs nyitva

en: Embedded NUL byte in conversion input
hu: Beágyazott NUL bájt az átalakítás bemenetében

en: Embedded NUL byte in conversion output
hu: Beágyazott NUL bájt az átalakítás kimenetében

en: Emit a signal.
hu: Szignál kibocsátása.

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
hu: Üres „&;” entitás; az érvényes entitások: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty names are not permitted
hu: Az üres nevek nem engedélyezettek

en: Empty path given.
hu: A megadott útvonal üres.

en: Empty schema name given
hu: Üres sémanevet adott meg

en: Empty string is not a number
hu: Az üres karakterlánc nem szám

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
hu: Üres szerkezetek (rekordok) nem engedélyezettek a D-Buson

en: Empty the trash
hu: A Kuka ürítése

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
hu[0]: %u bájt hosszú tömb található. A maximális hossz 2<<26 bájt (64 MiB).
hu[1]: %u bájt hosszú tömb található. A maximális hossz 2<<26 bájt (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
hu: Egy „a%c” típusú tömb található, az elvárt hossz a(z) %u bájt többszöröse, de %u bájt hosszú található

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
hu: Belépés GApplication szolgáltatásmódba (használja D-Bus szolgáltatásfájlokból)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
hu: Az entitás neve nem pontosvesszővel ért véget; valószínűleg egy &-jelet használt anélkül, hogy entitást akart volna kezdeni - írja &amp; formában.

en: Entity name “%-.*s” is not known
hu: A(z) „%-.*s” entitásnév ismeretlen

en: Enumerator is closed
hu: Az enumerátor le van zárva

en: Error accepting connection: %s
hu: Hiba a kapcsolat elfogadásakor: %s

en: Error adding handle %d: %s
hu: Hiba a(z) „%d” leíró hozzáadásakor: %s

en: Error auto-launching:
hu: Hiba az automatikus indításkor:

en: Error binding to address %s: %s
hu: Hiba a(z) %s címhez csatlakozáskor: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
hu: Hiba a StartServiceByName hívásakor ehhez: %s:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
hu: Hiba a SO_PASSCRED engedélyezettségének ellenőrzésekor a foglalathoz: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
hu: Hiba a (törölt) „%s” zárolási fájl lezárásakor: %s

en: Error closing file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíró lezárásakor: %s

en: Error closing file: %s
hu: Hiba a fájl lezárásakor: %s

en: Error closing handle: %s
hu: Hiba a leíró lezárásakor: %s

en: Error closing socket: %s
hu: Hiba a foglalat lezárásakor: %s

en: Error compressing file %s
hu: Hiba a fájl tömörítésekor: %s

en: Error connecting: %s
hu: Hiba a csatlakozáskor: %s

en: Error creating backup copy: %s
hu: Hiba a mentés létrehozásakor: %s

en: Error creating directory %s: %s
hu: Hiba a(z) %s könyvtár létrehozásakor: %s

en: Error creating directory “%s”: %s
hu: Hiba a(z) %s könyvtár létrehozásakor: %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” zárolási fájl létrehozásakor: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
hu: Hiba az elavult „%s” zárolásfájl törlésekor: %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
hu: Hiba a(z) „%s” típusú GVariant visszafejtésekor a D-Bus átviteli formátumból

en: Error during conversion: %s
hu: Hiba az átalakításkor: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
hu: Hiba a SO_PASSCRED engedélyezésekor: %s

en: Error flushing connection: %s
hu: Hiba a kapcsolat kiürítésekor: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájlrendszer-információinak lekérésekor: %s

en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
hu: Hiba a(z) „%s” címben – a(z) %s attribútum hiányzik vagy rosszul formázott

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
hu: Hiba a(z) „%s” címben – a unix szállítás a „path” vagy „abstract” kulcsok pontosan egyikének jelenlétét igényli

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
hu: Hiba a(z) „%s” címben – a(z) „%s” attribútum rosszul formázott

en: Error joining multicast group: %s
hu: Hiba a multicast csoporthoz csatlakozáskor: %s

en: Error leaving multicast group: %s
hu: Hiba a multicast csoport elhagyásakor: %s

en: Error making symbolic link %s: %s
hu: Hiba a(z) %s szimbolikus link létrehozásakor: %s

en: Error moving file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl áthelyezésekor: %s

en: Error on line %d char %d:
hu: Hiba a(z) %d. sor %d. karakterénél:

en: Error on line %d: %s
hu: Hiba a(z) %d. sorban: %s

en: Error opening directory “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” könyvtár megnyitásakor: %s

en: Error opening file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl megnyitásakor: %s

en: Error opening file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl megnyitásakor: %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
hu: Hiba a(z) „%s” kulcstartó megnyitásakor olvasásra:

en: Error opening keyring “%s” for writing:
hu: Hiba a(z) „%s” kulcstartó írásra való megnyitásakor:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” ideiglenes fájl megnyitásakor: %s

en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
hu: Hiba a(z) %s DNS-rekord feldolgozásakor: helytelenül formázott DNS-csomag

en: Error parsing arguments: %s
hu: Hiba az argumentumok feldolgozásakor: %s

en: Error parsing file ‘%s’: %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl feldolgozásakor: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
hu: Hiba a betekintési XML feldolgozásakor: %s

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
hu: Hiba a(z) „%s” kulcs feldolgozásakor a(z) „%s” sémában a(z) „%s” felülbírálási fájlban megadott módon: %s. A --strict meg lett adva. Kilépés.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
hu: Hiba a(z) „%s” kulcs feldolgozásakor a(z) „%s” sémában a(z) „%s” felülbírálási fájlban megadott módon: %s. Felülbírálás figyelmen kívül hagyása ennél a kulcsnál.

en: Error parsing option %s
hu: Hiba a kapcsoló feldolgozásakor: %s

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%2$s” típusú %1$d. paraméter feldolgozásakor: %3$s

en: Error parsing parameter %d: %s
hu: Hiba a(z) %d. paraméter feldolgozásakor: %s

en: Error reading file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl olvasásakor: %s

en: Error reading file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl olvasásakor: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíróból olvasáskor: %s

en: Error reading from file: %s
hu: Hiba a fájl olvasásakor: %s

en: Error reading from handle: %s
hu: Hiba a leíróból való olvasáskor: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
hu: Hiba a(z) „%s” ideiglenes fájl olvasásakor, a várt 16 bájt helyett %d érkezett

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” ideiglenes fájl olvasásakor: %s

en: Error reading from standard input
hu: Hiba a szabványos bemenetről olvasáskor

en: Error receiving data: %s
hu: Hiba az adatok fogadásakor: %s

en: Error receiving message: %s
hu: Hiba az üzenet fájl eltávolítása fogadásakor: %s

en: Error removing file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl eltávolításakor: %s

en: Error removing old backup link: %s
hu: Hiba a régi mentési link eltávolításakor: %s

en: Error removing old file: %s
hu: Hiba a régi fájl eltávolításakor: %s

en: Error removing target file: %s
hu: Hiba a célfájl eltávolításakor: %s

en: Error renaming file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl átnevezésekor: %s

en: Error renaming temporary file: %s
hu: Hiba az ideiglenes fájl átnézésekor: %s

en: Error resolving “%s”
hu: Hiba a(z) „%s” feloldásakor

en: Error resolving “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” feloldásakor: %s

en: Error return with body of type “%s”
hu: Hiba került visszaadásra a(z) „%s” típusú törzzsel

en: Error return with empty body
hu: Hiba került visszaadásra az üres törzzsel

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl fordított feloldásakor: %s

en: Error seeking in file: %s
hu: Hiba a fájlban kereséskor: %s

en: Error sending credentials:
hu: Hiba a hitelesítési adatok küldésekor:

en: Error sending data: %s
hu: Hiba az adatok küldésekor: %s

en: Error sending message: %s
hu: Hiba az üzenet küldésekor: %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
hu: Hiba a(z) „%s” típusú GVariant sorbafejtésekor a D-Bus átviteli formátumba

en: Error setting SELinux context: %s
hu: Hiba a SELinux környezet beállításakor: %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” kiterjesztett attribútum beállításakor: %s

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
hu: Hiba a(z) „%s” fájl módosítási vagy hozzáférési idejének beállításakor: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
hu: Hiba a módosítási vagy hozzáférési idő beállításakor: %s

en: Error setting owner: %s
hu: Hiba a tulajdonos beállításakor: %s

en: Error setting permissions: %s
hu: Hiba a jogosultságok beállításakor: %s

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
hu: Hiba a(z) „%s” tulajdonság beállításakor: a várt „%s” típus helyett „%s” érkezett

en: Error setting symlink: %s
hu: Hiba a szimbolikus link beállításakor: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
hu: Hiba a szimbolikus link beállításakor: a fájl nem szimbolikus link

en: Error spawning command line “%s”:
hu: Hiba a(z) „%s” parancssor indításakor:

en: Error splicing file: %s
hu: Hiba a fájl illesztésekor: %s

en: Error trashing file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl Kukába dobásakor: %s

en: Error truncating file: %s
hu: Hiba a fájl csonkításakor: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
hu: Hiba a(z) „%3$s” címelemben található a(z) %1$d. kulcs-érték párban lévő „%2$s” kulcs vagy érték értelmezésekor

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” zárolási fájl törlésekor: %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” könyvtár információinak lekérésekor: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíró információinak lekérésekor: %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl információinak lekérésekor: %s

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
hu: Hiba a(z) „%s” reguláris kifejezés fordításakor a(z) %s karakternél: %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
hu: Hiba a SO_PASSCRED letiltásakor: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
hu: Hiba a(z) %s reguláris kifejezés illesztésekor: %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
hu: Hiba a(z) „%s” helyettesítőszöveg elemzésekor a(z) %lu. karakternél: %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
hu: Hiba az ideiglenes fájl („%s”) tartalmának írásakor az adatfolyamba:

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
hu: Hiba az ideiglenes fájl („%s”) írásakor: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíróba íráskor: %s

en: Error writing to file: %s
hu: Hiba a fájl írásakor: %s

en: Error writing to handle: %s
hu: Hiba a leíróba íráskor: %s

en: Error writing to stdout
hu: Hiba a szabványos kimenetre íráskor

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes busznév

en: Error: %s is not a valid interface name
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes interfésznév

en: Error: %s is not a valid member name
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes tagnév

en: Error: %s is not a valid name
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes név

en: Error: %s is not a valid object path
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes objektumútvonal

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes egyedi busznév.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
hu: Hiba: a(z) %s nem érvényes busznév

en: Error: A service to activate for must be specified.
hu: Hiba: az objektumútvonal nincs megadva.

en: Error: A service to wait for must be specified.
hu: Hiba: az objektumútvonal nincs megadva.

en: Error: Could not write the whole output: %s
hu: Hiba: nem sikerült kiírni a teljes kimenetet: %s

en: Error: Destination is not specified
hu: Hiba: a cél nincs megadva

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
hu: Hiba: nem sikerült a(z) „%s” átnevezése erre: „%s”: %s

en: Error: Method name is not specified
hu: Hiba: a metódusnév nincs megadva

en: Error: Method name “%s” is invalid
hu: Hiba: a metódusnév („%s”) érvénytelen

en: Error: Object path is not specified
hu: Hiba: az objektumútvonal nincs megadva

en: Error: Signal name is not specified
hu: Hiba: a szignálnév nincs megadva

en: Error: Signal name “%s” is invalid
hu: Hiba: a szignálnév („%s”) érvénytelen

en: Error: Too many arguments.
hu: Hiba: Túl sok argumentum.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
hu: Hiba: nem figyelhető meg a nem üzenetbusz kapcsolat

en: Etag not available
hu: Az etag nem érhető el

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
hu: A <key> attribútumaként csak a „type”, „enum” vagy „flags” egyike adható meg

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
hu: Minden elérhető hitelesítési mechanizmus kimerítve (próbálva: %s, elérhető: %s)

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
hu: A létező „%s” fájl nem távolítható el: a g_unlink() sikertelen: %s

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
hu: A(z) „%s” karakterlánc után várt NULL bájt helyett %d bájt található

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
hu: Egy GEmblem kellene a GEmblemedIconhoz

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
hu: A várt érvényes UTF-8 karakterlánc helyett érvénytelen bájtok találhatók a(z) %d bájteltolásnál (a karakterlánc hossza: %d). Az érvényes UTF-8 karakterlánc az adott pontig: „%s”.

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
hu[0]: A várt 1 vezérlőüzenet helyett %d érkezett
hu[1]: A várt 1 vezérlőüzenet helyett %d érkezett

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
hu[0]: A várt egy fájlleíró helyett %d érkezett
hu[1]: A várt egy fájlleíró helyett %d érkezett

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
hu: A hitelesítési adatok fogadásához várt egyetlen bájt helyett nulla bájt lett beolvasva

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
hu: A(z) %2$lld UNIX időbélyeghez tartozó további %1$d nanoszekundum negatív

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
hu: A(z) %2$lld UNIX időbélyeghez tartozó további %1$d nanoszekundum eléri az 1 másodpercet

en: Extract a resource file to stdout
hu: Erőforrásfájl kibontása a szabványos kimenetre

en: FILE
hu: FÁJL

en: FILE PATH
hu: FÁJL ÚTVONAL

en: FILE [PATH]
hu: FÁJL [ÚTVONAL]

en: Failed to allocate memory
hu: Nem sikerült memóriát lefoglalni

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
hu: Nem sikerült a típuskönyvtár összeállítása a(z) „%s” modulhoz

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
hu: Nem sikerült átváltani a(z) „%s” könyvtárra (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
hu: Nem sikerült lezárni a gyermekfolyamat fájlleíróját (%s)

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
hu: Nem sikerült átmeneti könyvtárat létrehozni a(z) „%s” sablonhoz: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) „%s” fájlt: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
hu: Nem sikerült csővezetéket készíteni a gyermekfolyamattal (%s) való kommunikációhoz

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) „%s” típuskönyvtárat: %s

en: Failed to dup() in child process (%s)
hu: Nem sikerült a dup() hívás a gyermekfolyamatban (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
hu: Nem sikerült kettőzni a gyermekfolyamat fájlleíróját (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
hu: Nem sikerült végrehajtani a gyermekfolyamatot (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
hu: Nem sikerült a gyermekfolyamat („%s”) végrehajtása (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
hu: Nem sikerült végrehajtani a segítő programot (%s)

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
hu: Nem sikerült kiterjeszteni a(z) „%s” végrehajtási sort a(z) „%s” URL címmel

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
hu: Nem sikerült alapértelmezett alkalmazást találni a(z) „%s” URI-sémához

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
hu: Nem sikerült alapértelmezett alkalmazást találni a(z) „%s” tartalomtípushoz

en: Failed to fork (%s)
hu: Nem sikerült folyamatot indítani (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
hu: Nem sikerült a gyermekfolyamat elindítása (%s)

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
hu: Nem sikerült lekérni a(z) „%s%s%s%s” fájl attribútumait. Az fstat() sikertelen: %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
hu: Nem sikerült lekérni a(z) „%s” fájl attribútumait. Az fstat() sikertelen: %s

en: Failed to load info for handler “%s”
hu: A(z) „%s” kezelő információinak lekérése meghiúsult

en: Failed to load typelib: %s
hu: Nem sikerült betölteni a típuskönyvtárat: %s

en: Failed to locate “%s” in any source directory
hu: A(z) „%s” nem található egyik forráskönyvtárban sem

en: Failed to locate “%s” in current directory
hu: A(z) „%s” nem található a jelenlegi könyvtárban

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
hu: Nem sikerült leképezni a(z) %s%s%s%s fájlt: Az mmap() sikertelen: %s

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt a fájlleíró ismételt leképezéséhez (%s)

en: Failed to open file “%s”: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt. Az fdopen() sikertelen: %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt: az open() sikertelen: %s

en: Failed to open ‘%s’: %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” megnyitása: %s

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%s” típusú <default> értéket:

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%s” DNS válaszát:

en: Failed to parse command line options: %s
hu: Nem sikerült feldolgozni a parancssori kapcsolókat: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
hu: Nem sikerült feldolgozni ezt: „%-.*s”. Valószínűleg számjegy lett volna egy karakterhivatkozáson (mint az &#234) belül - lehet, hogy túl nagy a számjegy

en: Failed to parse: %s
hu: Nem sikerült feldolgozni: %s

en: Failed to read data from child process
hu: Nem sikerült adatokat kiolvasni a gyermekfolyamatból

en: Failed to read data from child process (%s)
hu: Nem sikerült adatokat olvasni a gyermekfolyamatból (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
hu: Nem sikerült elég adatot kiolvasni a gyermek pid csővezetékből (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
hu: Nem sikerült olvasni a gyermek csővezetékből (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
hu: Nem sikerült olvasni a(z) „%s” fájlból: %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
hu: Nem sikerült kiolvasni a(z) „%s” szimbolikus linket: %s

en: Failed to read ‘%s’: %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” olvasása: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
hu: Nem sikerült átnevezni a(z) „%s” fájlt erre: „%s”. A g_rename() sikertelen: %s

en: Failed to resize memory output stream
hu: A memóriakimeneti adatfolyam átméretezése meghiúsult

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
hu: A(z) „%s” beállítása a(z) „%s” alapértelmezett kezelőjeként meghiúsult: %s

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
hu: Nem sikerült a(z) „%s” gyermekfolyamat végrehajtása (%s)

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
hu: Nem sikerült írni a(z) „%s” fájlt: az fsync() sikertelen: %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
hu: Nem sikerült írni a(z) „%s” fájlt: az ftruncate() sikertelen: %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
hu: Nem sikerült írni a(z) „%s” fájlt: a write() sikertelen: %s

en: File %s appears multiple times in the resource
hu: A(z) %s fájl többször is megjelenik az erőforrásban

en: File enumerator has outstanding operation
hu: A fájlenumerátor hátralévő művelettel rendelkezik

en: File enumerator is already closed
hu: A fájlenumerátor már le van zárva

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
hu: A(z) „%s” fájlnév nem alakítható át UTF-16-as kódolásúra

en: File names cannot contain “%c”
hu: A fájlnevek nem tartalmazhatnak „%c” karaktert

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
hu: A(z) „%s” fájl nem nyitható meg: Windows hiba %lu

en: File “%s” is too large
hu: A(z) „%s” fájl túl nagy

en: Filesystem does not support symbolic links
hu: A fájlrendszer nem támogatja a szimbolikus linkeket

en: Filesystem root
hu: Fájlrendszer gyökere

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hu: A(z) „%2$s” kulcstartó „%3$s” tartalmú „%1$d”. sorának első egysége rosszul formázott

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
hu: Szimbolikus linkek, csatolások és indítóikonok követése

en: GApplication Options:
hu: GApplication kapcsolói:

en: GCredentials contains invalid data
hu: A GCredentials érvénytelen adatot tartalmaz

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
hu: A GCredentials nem tartalmaz folyamatazonosítót ezen a rendszeren

en: GCredentials is not implemented on this OS
hu: A GCredentials nincs megvalósítva ezen a rendszeren

[ctx: GDateTime]
en: %I:%M:%S %p
hu: %H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
hu: %Y. %b. %-e. %a. %H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
hu: %Y. %m. %d.

[ctx: GDateTime]
en: AM
hu: DE

[ctx: GDateTime]
en: PM
hu: DU

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
hu: A GSocketControlMessage nem támogatott Windowson

en: Generate dependency list
hu: Függőséglista előállítása

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
hu: Kimenet előállítása a célfájl kiterjesztése által kiválasztott formátumban

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
hu: Az erőforrásfájl kódba linkelésére használt forráskód előállítása

en: Generate source header
hu: Forrásfejléc előállítása

en: Get file system info
hu: Fájlrendszer-információk lekérése

en: Get or set the handler for a mimetype
hu: A MIME-típus kezelőjének lekérése vagy beállítása

en: Get or set the handler for a mimetype.
hu: A MIME-típus kezelőjének lekérése vagy beállítása.

en: Get the value of KEY
hu: A KULCS értékének lekérése

en: HANDLER
hu: KEZELŐ

en: HTTP proxy authentication failed
hu: A HTTP proxyhitelesítés meghiúsult

en: HTTP proxy authentication required
hu: HTTP proxyhitelesítés szükséges

en: HTTP proxy connection failed: %i
hu: A HTTP proxykapcsolat meghiúsult: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
hu: A HTTP proxykapcsolat nem engedélyezett

en: HTTP proxy response too big
hu: A HTTP proxy válasza túl nagy

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
hu: A HTTP proxykiszolgáló váratlanul lezárta a kapcsolatot.

en: Help Options:
hu: Súgólehetőségek:

en: Host unreachable
hu: A gép elérhetetlen

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
hu: A gép nem érhető el a SOCKSv5 kiszolgálón keresztül.

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
hu: A gépnév („%s”) „[” karaktert tartalmaz „]” nélkül

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
hu: A gépnév („%s”) túl hosszú a SOCKSv4 protokollhoz

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
hu: A gépnév („%s”) túl hosszú a SOCKSv5 protokollhoz

en: ID
hu: Azonosító

en: IDENTIFIER
hu: AZONOSÍTÓ

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
hu: Ha nincs megadva kezelő, akkor felsorolja a regisztrált és ajánlott
    alkalmazásokat a MIME-típushoz. Ha meg van adva kezelő, akkor az beállításra
    kerül a MIME-típus alapértelmezett kezelőjeként.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
hu: Nem létező fájlok figyelmen kívül hagyása, soha ne kérdezzen

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
hu: Az elmaradt fájlműveletek mellőzése leválasztáskor vagy kiadáskor

en: Ignored, for compat with GTestDbus
hu: Figyelmen kívül marad, csak a GTestDbus-kompatibilitás miatt

en: Ignoring this file.
hu: Fájl figyelmen kívül hagyása.

en: Illegal character in URI
hu: Nem megengedett karakter az URI-ban

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
hu: Nem megengedett „%.*s” kódolt IP-cím az URI-ban

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
hu: Nem megengedett „%.*s” nemzetköziesített gépnév az URI-ban

en: Include directories in GIR search path
hu: Könyvtárak felvétele a GIR keresési útvonalába

en: Include phony targets in the generated dependency file
hu: A „phony” célok bevétele a generált függőségi fájlba

en: Incomplete multibyte sequence in input
hu: Érvénytelen több bájtos sorozat a bemenetben

en: Input stream doesn’t implement read
hu: A bemeneti adatfolyam nem valósítja meg az olvasást

en: Input stream doesn’t implement seek
hu: A bemeneti adatfolyam nem valósítja meg a pozicionálást

en: Integer value “%s” for %s out of range
hu: A(z) „%s” egész érték a tartományon kívülre esik a következőhöz: %s

en: Integer value “%s” out of range
hu: A(z) „%s” egész érték a tartományon kívülre esik

en: Interface name too long
hu: Az interfésznév túl hosszú

en: Interface not found: %s
hu: Interfész nem található: %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
hu: Belső SOCKSv5 proxy kiszolgáló hiba.

en: Internal error: %s
hu: Belső hiba: %s

en: Introspect a remote object.
hu: Betekintés távoli objektumba.

en: Introspect children
hu: Betekintés gyermekekbe

en: Invalid %-encoding in URI
hu: Érvénytelen %-kódolás az URI-ban

en: Invalid GSeekType supplied
hu: A megadott GSeekType nem támogatott

en: Invalid GVariant type string “%s”
hu: Érvénytelen GVariant típuskarakterlánc: „%s”

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
hu: Érvénytelen „%.*s” IPv6-cím az URI-ban

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
hu: Érvénytelen UTF-8 kódolású szöveg a névben - nem érvényes „%s”

en: Invalid attribute type (byte string expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt bájtkarakterlánc helyett)

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt karakterlánc vagy érvénytelen helyett)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt uint32 helyett)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
hu: Érvénytelen attribútumtípus (a várt uint64 helyett)

en: Invalid attribute type “%s”
hu: Érvénytelen attribútumtípus (%s)

en: Invalid byte sequence in conversion input
hu: Érvénytelen bájtsorrend az átalakítás bemenetében

en: Invalid compressed data
hu: Érvénytelen tömörített adatok

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
hu: Érvénytelen „%s” dátum vagy idő a könyvjelzőfájlban

en: Invalid domain
hu: Érvénytelen tartomány

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
hu: Érvénytelen bájtsorrend-érték. A várt 0x6c („l”) vagy 0x42 („B”) helyett 0x%02x érték található.

en: Invalid extended attribute name
hu: Érvénytelen kiterjesztett attribútumnév

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid filename %s
hu: Érvénytelen fájlnév: %s

en: Invalid group name: %s
hu: Érvénytelen csoportnév: %s

en: Invalid hostname
hu: Érvénytelen gépnév

en: Invalid key name: %.*s
hu: Érvénytelen kulcsnév: %.*s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
hu: Érvénytelen fő protokollverzió. A várt 1 helyett %d található.

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
hu: Érvénytelen név („%s”): érvénytelen karakter: „%c”. Csak kisbetűk, számok és kötőjel („-”) engedélyezettek

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
hu: Érvénytelen név („%s”): a maximális hossz 1024 karakter

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
hu: Érvénytelen név („%s”): a neveknek kisbetűvel kell kezdődniük

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
hu: Érvénytelen név („%s”): az utolsó karakter nem lehet kötőjel („-”)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
hu: Érvénytelen név („%s”): két egymást követő kötőjel („--”) nem engedélyezett

en: Invalid numeric value
hu: Érvénytelen számérték

en: Invalid object, not initialized
hu: Érvénytelen objektum, nincs előkészítve

en: Invalid program name: %s
hu: Érvénytelen programnév: %s

en: Invalid seek request
hu: Érvénytelen keresési kérés

en: Invalid sequence in conversion input
hu: Érvénytelen sorozat az átalakítási bemenetben

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
hu: Érvénytelen foglalat, az előkészítés meghiúsulásának oka: %s

en: Invalid socket, not initialized
hu: Érvénytelen foglalat, nincs előkészítve

en: Invalid source FDs argument
hu: Érvénytelen forrás-fájlleírók argumentum

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
hu: Érvénytelen karaktersorozat a paraméterben a következő helyen: %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
hu: Érvénytelen karaktersorozat a környezetben: %s

en: Invalid symlink value given
hu: Érvénytelen szimbolikus link érték került megadásra

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
hu: Érvénytelen típuskönyvtár a(z) „%s” modulhoz: %s

en: Invalid working directory: %s
hu: Érvénytelen munkakönyvtár: %s

en: Invoke a method on a remote object.
hu: Metódus hívása távoli objektumon.

en: Invoke an action on the application
hu: Művelet meghívása az alkalmazáson

en: Keep with file when moved
hu: Megtartás a fájllal áthelyezéskor

en: Key file contains escape character at end of line
hu: A kulcsfájl escape sorozattal megadott karaktert tartalmaz a sor végén

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
hu: A kulcsfájl érvénytelen escape sorozatot tartalmaz („%s”)

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
hu: A kulcsfájl tartalmazza a(z) „%s” kulcsot a(z) „%s” csoportban, amelynek értéke nem értelmezhető.

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
hu: A kulcsfájl tartalmazza a(z) „%s” kulcsot, amelynek értéke nem értelmezhető.

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
hu: A kulcsfájl tartalmazza a(z) „%s” kulcsot „%s” értékkel, amelyik azonban nem UTF-8

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
hu: A kulcsfájl tartalmazza a(z) „%s” sort, amelyik nem egy kulcs-érték pár, csoport, vagy megjegyzés

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
hu: A kulcsfájl a nem támogatott „%s” kódolást tartalmazza

en: Key file does not have group “%s”
hu: A kulcsfájlból hiányzik a(z) „%s” csoport

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
hu: A kulcsfájl nem tartalmazza a(z) „%s” kulcsot a(z) „%s” csoportban.

en: Key file does not start with a group
hu: A kulcsfájl nem csoporttal kezdődik

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
hu: A(z) „%s” kulcs a(z) „%s” csoportban „%s” értékkel rendelkezik a várt %s helyett

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
hu: %d. kulcs-érték pár: „%s” a(z) „%s” címelemben nem tartalmaz egyenlőségjelet

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
hu: %d. kulcs-érték pár: „%s” a(z) „%s” címelemben nem tartalmazhat üres kulcsot

en: LOCATION
hu: HELY

en: Launch an application
hu: Alkalmazás indítása

en: Launch an application from a desktop file
hu: Alkalmazás indítása egy desktop fájlból

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
hu: Alkalmazás indítása egy desktop fájlból, nem kötelező fájlnév argumentumok átadásával.

en: Launch the application (with optional files to open)
hu: Az alkalmazás indítása (megnyitandó fájlokkal)

en: Leftover unconverted data in read buffer
hu: Át nem alakított adatok maradtak az olvasási pufferben

en: Length %u is too long for address
hu: A(z) %u cím túl rövid a címhez

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hu: A(z) „%2$s” kulcstartó „%3$s” tartalmú „%1$d”. sora rosszul formázott

en: List applications
hu: Alkalmazások felsorolása

en: List available actions
hu: Elérhető műveletek felsorolása

en: List contents of directories in a tree-like format.
hu: Könyvtárak tartalmának felsorolása fa-szerű formátumban.

en: List files in the trash with their original locations
hu: A kukában lévő fájlok felsorolása az eredeti helyükkel

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
hu: Kulcsok és értékek rekurzív felsorolása
    Ha nincs megadva SÉMA, az összes kulcs felsorolása

en: List other typelibs the inspected typelib requires
hu: A vizsgált típuskönyvtárhoz szükséges egyéb típuskönyvtárak felsorolása

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
hu: Erőforrások felsorolása
    Ha a SZAKASZ meg van adva, akkor csak az adott szakasz erőforrásainak felsorolása
    Ha az ÚTVONAL meg van adva, akkor csak az illeszkedő erőforrások felsorolása

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
hu: Erőforrások felsorolása részletekkel együtt
    Ha a SZAKASZ meg van adva, akkor csak az adott szakasz erőforrásainak felsorolása
    Ha az ÚTVONAL meg van adva, akkor csak az illeszkedő erőforrások felsorolása
    A részletek közé a szakasz, méret és tömörítés tartozik

en: List sections containing resources in an elf FILE
hu: Elf FÁJLBAN erőforrásokat tartalmazó szakaszok felsorolása

en: List static actions for an application (from .desktop file)
hu: Egy alkalmazás statikus műveleteinek felsorolása (.desktop fájlból)

en: List the children of SCHEMA
hu: A SÉMA gyermekeinek felsorolása

en: List the contents of locations
hu: A helyek tartalmának felsorolása

en: List the contents of the locations.
hu: A helyek tartalmának felsorolása.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
hu: A telepített (át nem helyezhető) sémák felsorolása

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
hu: A telepített, (.desktop fájlok által) D-Bus-on aktiválható alkalmazások felsorolása

en: List the installed relocatable schemas
hu: A telepített áthelyezhető sémák felsorolása

en: List the keys in SCHEMA
hu: A SÉMA kulcsainak felsorolása

en: List the shared libraries the typelib requires
hu: A típuskönyvtárhoz szükséges osztott programkönyvtárak felsorolása

en: List user-interesting volumes, drives and mounts
hu: A felhasználó számára érdekes kötetek, meghajtók és csatolások felsorolása

en: List writable attributes
hu: Írható attribútumok felsorolása

en: Listener is already closed
hu: A figyelő már le van zárva

en: Lists the contents of locations in a tree
hu: A helyek tartalmának felsorolása egy fában

en: Location given doesn't start with trash:///
hu: A megadott hely nem ezzel kezdődik: trash:///

en: Location not specified
hu: Nincs megadva hely

en: MIMETYPE
hu: MIME-TÍPUS

en: Malformed DNS packet
hu: Helytelenül formázott DNS-csomag

en: Malformed input data for GFileIcon
hu: A GFileIcon bemeneti adatai rosszul formáltak

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
hu: A GEmblem kódolásban a jelsorok száma (%d) hibásan formált

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
hu: A GEmblemedIcon kódolásban a jelsorok száma (%d) hibásan formált

en: Malformed version number: %s
hu: Rosszul formált verziószám: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
hu: Értelmetlen kulcs-érték pár kombináció a(z) „%s” címbejegyzésben

en: Memory output stream not resizable
hu: A memóriakimeneti adatfolyam nem méretezhető át

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
hu: Az üzenettörzs „%s” aláírással rendelkezik, de nincs aláírásfejléc

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
hu: Az üzenettörzs „%s” típusaláírással rendelkezik, de az aláírásfejlécben lévő aláírás: „%s”

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
hu: Az üzenettörzs üres, de az aláírásfejlécben lévő aláírás: „%s”

en: Message vectors too large
hu: Az üzenetvektorok túl nagyok

en: Method and interface name
hu: Metódus és interfész neve

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
hu: A(z) „%s” metódus nem létezik a(z) „%s” interfészen „%s” aláírással

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
hu: A(z) „%s” metódus a(z) „%s” típust adta vissza a várt „%s” helyett

en: Missing argument
hu: Hiányzó argumentum

en: Missing argument for %s
hu: Hiányzó paraméter a következőhöz: %s

en: Missing ‘=’ and parameter value
hu: Hiányzó „=” és paraméterérték

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
hu: A KULCS változásainak figyelése.
    Ha nincs megadva KULCS, akkor a SÉMA összes kulcsának figyelése.
    A figyelés befejezéséhez nyomja meg a ^C kombinációt.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
hu: Könyvtár figyelése (alapértelmezés: típusfüggő)

en: Monitor a file (default: depends on type)
hu: Fájl figyelése (alapértelmezés: típusfüggő)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
hu: Fájl közvetlen figyelése (észleli a hard linkeken keresztüli változásokat)

en: Monitor a remote object.
hu: Távoli objektum megfigyelése.

en: Monitor files and directories for changes
hu: Fájlok és könyvtárak változásainak figyelése

en: Monitor files or directories for changes.
hu: Fájlok vagy könyvtárak változásainak figyelése.

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
hu: A felhasználó számára érdekes kötet-, meghajtó- és csatolási események megfigyelése

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
hu: Fájl közvetlen figyelése, de nem jelenti a változásokat

en: Mount a TCRYPT hidden volume
hu: TCRYPT rejtett kötet csatolása

en: Mount a TCRYPT system volume
hu: TCRYPT rendszerkötet csatolása

en: Mount as mountable
hu: Csatolás csatolhatóként

en: Mount or unmount the locations
hu: A helyek csatolása vagy leválasztása

en: Mount or unmount the locations.
hu: A helyek csatolása vagy leválasztása.

en: Mount volume with device file, or other identifier
hu: Kötet csatolása eszközfájllal vagy egyéb azonosítóval

en: Move between mounts not supported
hu: A csatolások közti áthelyezés nem támogatott

en: Move files or directories to the trash
hu: Fájlok vagy könyvtárak áthelyezése a Kukába

en: Move one or more files
hu: Fájlok áthelyezése

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
hu: Fájlok áthelyezése a FORRÁSBÓL a CÉLBA.

en: Move/Restore files or directories to the trash.
hu: Fájlok vagy könyvtárak áthelyezése vagy visszaállítása a Kukába.

en: Multiple connection endpoints specified
hu: Több kapcsolatvégpontot adott meg

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
hu: Csak egy MIME-típus adható meg, esetleg egy kezelő

en: NAME
hu: NÉV

en: NAMESPACE
hu: NÉVTÉR

en: Name of the dependency file to generate
hu: Az előállítandó függőségfájl neve

en: Name of the output file
hu: A kimeneti fájl neve

en: Need more input
hu: További bemenet szükséges

en: Network unreachable
hu: A hálózat elérhetetlen

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
hu: A hálózat nem érhető el a SOCKSv5 proxyn keresztül.

en: NetworkManager not running
hu: A Hálózatkezelő nem fut

en: NetworkManager version too old
hu: A Hálózatkezelő verziója túl régi

en: Never follow symbolic links
hu: Soha ne kövesse a szimbolikus linkeket

en: No <key name='%s'> to override
hu: Nincs felülírandó <key name='%s'>

en: No DNS record of the requested type for “%s”
hu: Nincs kért típusú DNS-rekord ehhez: „%s”

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
hu: Nincs MIME típus meghatározva a következő URI könyvjelzőjéhez: „%s”

en: No PEM-encoded certificate found
hu: Nem található PEM-kódolású tanúsítvány

en: No PEM-encoded private key found
hu: Nem található PEM-kódolású személyes kulcs

en: No address specified
hu: Nincs megadva cím

en: No application is registered as handling this file
hu: Nincs alkalmazás regisztrálva a fájl kezeléséhez

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
hu: Nincs „%s” nevű alkalmazás regisztrálva a következő könyvjelzőjéhez: „%s”

en: No bookmark found for URI “%s”
hu: Nem található könyvjelző a következő URI címhez: „%s”

en: No connection endpoint specified
hu: Nincs megadva kapcsolatvégpont

en: No default applications for “%s”
hu: Nincs alapértelmezett alkalmazás a következőhöz: „%s”

en: No desktop file given
hu: Nincs megadva desktop fájl

en: No destination given
hu: Nincs megadva cél

en: No drive for device file
hu: Nincs meghajtó az eszközfájlhoz

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
hu: Nincsenek csoportok beállítva a következő URI könyvjelzőjéhez: „%s”

en: No input files
hu: Nincsenek bemeneti fájlok

en: No locations given
hu: Nincsenek megadva helyek

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
hu: Nincs magán jelző meghatározva a következő URI könyvjelzőjéhez: „%s”

en: No recommended applications
hu: Nincsenek javasolt alkalmazások

en: No registered applications
hu: Nincsenek regisztrált alkalmazások

en: No schema files found: doing nothing.
hu: Nem találhatók sémafájlok: nincs mit tenni.

en: No schema files found: removed existing output file.
hu: Nem találhatók sémafájlok: meglévő kimeneti fájl eltávolítva.

en: No schemas installed
hu: Nincsenek telepítve sémák

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
hu[0]: Nincs aláírásfejléc az üzenetben, de az üzenettörzs %u bájt
hu[1]: Nincs aláírásfejléc az üzenetben, de az üzenettörzs %u bájt

en: No such interface “%s”
hu: Nincs ilyen interfész: „%s”

en: No such interface “%s” on object at path %s
hu: Nincs „%s” interfész a(z) %s útvonalon lévő objektumon

en: No such key “%s”
hu: Nincs „%s” kulcs

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
hu: Nincs „%s” kulcs a(z) „%s” sémában a(z) „%s” felülbírálási fájlban megadott módon és --strict lett megadva. Kilépés.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
hu: Nincs „%s” kulcs a(z) „%s” sémában a(z) „%s” felülbírálási fájlban megadott módon. Felülbírálás figyelmen kívül hagyása ennél a kulcsnál.

en: No such method “%s”
hu: Nincs „%s” metódus

en: No such property “%s”
hu: Nincs „%s” tulajdonság

en: No such schema “%s”
hu: Nincs „%s” séma

en: No support for IPv4 source-specific multicast
hu: Az IPv4 forrásspecifikus multicast nem támogatott

en: No support for IPv6 source-specific multicast
hu: Az IPv6 forrásspecifikus multicast nem támogatott

en: No support for source-specific multicast
hu: A forrásspecifikus multicast nem támogatott

en: No target directory
hu: Nincs célkönyvtár

en: No type for class name %s
hu: Nincs típus az osztálynévhez: %s

en: No valid addresses were found
hu: Nem találhatók érvényes címek

en: No valid bookmark file found in data dirs
hu: Az adatkönyvtárakban nem található érvényes könyvjelzőfájl

en: No volume for given ID
hu: Nincs kötet a megadott azonosítóhoz

en: Non-UTF-8 characters in URI
hu: Nem UTF-8 karakterek az URI-ban

en: Not a regular file
hu: Nem szabályos fájl

en: Not authorized to change debug settings
hu: Nincs felhatalmazva a hibakeresési beállítások megváltoztatására

en: Not enough memory
hu: Nincs elég memória

en: Not enough space for socket address
hu: Nincs elég hely a foglalat címének

en: Not enough space in destination
hu: Nincs elég hely a célon

en: Not expecting control message, but got %d
hu: A program nem várt vezérlőüzenetet, de %d érkezett

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
hu: Megjegyzés: a --restore kapcsoló esetén, ha a kukába dobott fájl eredeti
    helyén már létezik fájl, akkor nem lesz felülírva, hacsak nincs megadva a
    --force kapcsoló.

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
hu: Az üzenetben található fájlleírók száma (%d) eltér a fejléc mezőtől (%d)

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
hu: A(z) „%s” a(z) [%s, %s]  intervallumon kívül esik.

en: Object does not exist at path “%s”
hu: Az objektum nem létezik a(z) „%s” útvonalon

en: Object path to emit signal on
hu: Szignál kibocsátása ezen az objektumútvonalon

en: Object path to introspect
hu: Az objektumútvonal a betekintéshez

en: Object path to invoke method on
hu: Objektum útvonala a metódushíváshoz

en: Object path to monitor
hu: Megfigyelendő objektumútvonal

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
hu: Furcsa karakter („%s”), „=” karakternek kellett volna jönnie a(z) „%s” elem „%s” attribútumneve után

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
hu: Furcsa karakter („%s”), „>” karakternek kellett volna jönnie, hogy lezárja a(z) „%s” üres elemcímkét

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
hu: Furcsa „%s” karakter - „>” vagy „/” karakternek kellett volna jönnie a(z) „%s” elem kezdő címkéje után, esetleg egy attribútumnak; lehet, hogy érvénytelen karaktert használt az attribútum nevében

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
hu: Furcsa karakter („%s”), egy nyitó idézőjelnek kellene jönnie az egyenlőségjel után, ha értéket ad a(z) „%s” attribútumnak „%s” elemben

en: Only create if not existing
hu: Létrehozás csak ha még nem létezik

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
hu: Csak egy <%s> elem engedélyezett ezen belül: <%s>

en: Only print properties
hu: Csak a tulajdonságok kiírása

en: Open files with the default application
hu: Fájlok megnyitása az alapértelmezett alkalmazással

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
hu: Fájlok megnyitása az adott fájltípus kezelésére bejegyzett
    alapértelmezett alkalmazással.

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Operation was cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: Optional destination for signal (unique name)
hu: A szignál elhagyható célja (egyedi név)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
hu: A művelethívás elhagyható paramétere GVariant formátumban

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
hu: Megnyitandó, elhagyható relatív vagy abszolút fájlnevek, illetve URI-k

en: Options specifying the connection endpoint
hu: A kapcsolat végpontját megadó beállítások

en: Options:
hu: Kapcsolók:

en: Output file
hu: Kimeneti fájl

en: Output stream doesn’t implement write
hu: A kimeneti adatfolyam nem valósítja meg az írást

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
hu: A(z) „%2$s” séma „%1$s” kulcsának felülbírálása a(z) „%3$s” felülbírálási fájlban nincs az érvényes lehetőségek listájában és a --strict lett megadva. Kilépés.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
hu: A(z) „%2$s” séma „%1$s” kulcsának felülbírálása a(z) „%3$s” felülbírálási fájlban nincs az érvényes lehetőségek listájában. Felülbírálás figyelmen kívül hagyása ennél a kulcsnál.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
hu: A(z) „%2$s” séma „%1$s” kulcsának felülbírálása a(z) „%3$s” felülbírálási fájlban a sémában megadott tartományon kívül esik és a --strict lett megadva. Kilépés.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
hu: A(z) „%2$s” séma „%1$s” kulcsának felülbírálása a(z) „%3$s” felülbírálási fájlban a sémában megadott tartományon kívül esik. Felülbírálás figyelmen kívül hagyása ennél a kulcsnál.

en: Override the application’s ID
hu: Alkalmazások azonosítójának felülbírálása

en: PARAMETER
hu: PARAMÉTER

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: PCRE library is compiled with incompatible options
hu: A PRCE programkönyvtár inkompatibilis beállításokkal lett fordítva

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
hu: A PRCE programkönyvtár UTF-8 támogatás nélkül lett fordítva

en: POSIX collating elements are not supported
hu: a POSIX leválogató elemek nem támogatottak

en: POSIX named classes are supported only within a class
hu: a POSIX elnevezett osztályok csak osztályon belül támogatottak

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
hu: A változat feldolgozott „%s” értéke nem érvényes D-Bus aláírás

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
hu: A feldolgozott „%s” érték nem érvényes D-Bus objektumútvonal

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
hu: A feldolgozott „%s” érték nem érvényes D-Bus aláírás

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
hu: A feldolgozott „%s” érték nem érvényes D-Bus aláírás (a törzshöz)

en: Partial character sequence at end of input
hu: Részleges karaktersorozat a bemenet végén

en: Path must begin with a slash (/)
hu: Az útvonalnak osztásjellel (/) kell kezdődnie

en: Path must end with a slash (/)
hu: Az útvonalnak osztásjellel (/) kell végződnie

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
hu: Az útvonal nem tartalmazhat két szomszédos osztásjelet (//)

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
hu: A(z) „%s” könyvtár jogosultságai formailag hibásak. A várt 0700 mód helyett 0%o érkezett.

en: Pipes are not supported in this platform
hu: A csővezetékek nem támogatottak ezen a platformon

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
hu: Adja meg a --print-shlibs és a --print-typelibs egyikét vagy mindkettőt

en: Please specify exactly one input file
hu: Pontosan egy bemeneti fájlt adjon meg

en: Please specify exactly one namespace
hu: Pontosan egy névteret adjon meg

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
hu: Az URI-ban lévő „%.*s” port a tartományon kívülre esik

en: Preserve all attributes
hu: Minden attribútum megőrzése

en: Print XML
hu: XML kiírása

en: Print address
hu: Cím kiírása

en: Print address in shell mode
hu: Cím kiírása shell módban

en: Print display names
hu: Megjelenített nevek kiírása

en: Print full URIs
hu: Teljes URI-k kiírása

en: Print help
hu: Súgó kiírása

en: Print new etag at end
hu: Új etag kiírása befejezéskor

en: Print the application version
hu: Az alkalmazás verziójának kiírása

en: Print version
hu: Verzió kiírása

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Print version information and exit.
hu: Verziószám kiírása és kilépés.

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
hu: A(z) „%s” program nem található a $PATH értékében

en: Prompt before overwrite
hu: Kérdés felülírás előtt

en: Property “%s” is not readable
hu: A(z) „%s” tulajdonság nem olvasható

en: Property “%s” is not writable
hu: A(z) „%s” tulajdonság nem írható

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
hu: A proxyprotokoll („%s”) nem támogatott.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
hu: A proxyzás nem TCP kapcsolaton keresztül nem támogatott.

en: Query the description for KEY
hu: A KULCS leírásának lekérése

en: Query the range of valid values for KEY
hu: A KULCS érvényes értékei tartományának lekérése

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
hu: Az idézett szöveg nem idézőjellel kezdődik

en: Read from standard input and save
hu: Szabványos bemenet olvasása és mentése

en: Read from standard input and save to DEST.
hu: Szabványos bemenet olvasása és a CÉLBA mentése.

en: Received invalid fd
hu: Érvénytelen fájlleíró érkezett

en: Receiving FD is not supported
hu: Az FL fogadása nem támogatott

en: Recommended applications:
hu: Javasolt alkalmazások:

en: Registered applications:
hu: Regisztrált alkalmazások:

en: Rename a file
hu: Fájl átnevezése

en: Rename a file.
hu: Fájl átnevezése.

en: Rename successful. New uri: %s
hu: Az átnevezés sikeres. Az új URI: %s

en: Replace the running instance
hu: A futó példány cseréje

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
hu: Áthelyezések és átnevezések jelentése egyszerű törölve/létrehozva eseményekként

en: Requested seek before the beginning of the stream
hu: Pozicionálási kérés az adatfolyam eleje elé

en: Requested seek beyond the end of the stream
hu: Pozicionálási kérés az adatfolyam vége mögé

en: Reset KEY to its default value
hu: A KULCS visszaállítása az alapértékére

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
hu: A SÉMA minden kulcsának visszaállítása az alapértékekre

en: Resource files cannot be renamed
hu: Az erőforrásfájlokat nem lehet átnevezni

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
hu: Fájl visszaállítása a kukából az eredeti helyére (előfordul, hogy a könyvtára is újra létrejön)

en: Run a dbus service
hu: D-Bus szolgáltatás futtatása

en: SCHEMA[:PATH]
hu: SÉMA[:ÚTVONAL]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
hu: SÉMA[:ÚTVONAL] KULCS

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
hu: SÉMA[:ÚTVONAL] KULCS ÉRTÉK

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
hu: SÉMA[:ÚTVONAL] [KULCS]

en: SCHEME
hu: SÉMA

en: SECTION
hu: SZAKASZ

en: SELinux context must be non-NULL
hu: A SELinux környezet nem lehet NULL

en: SELinux is not enabled on this system
hu: A SELinux nem engedélyezett ezen rendszeren

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
hu: A SOCKSv4 nem támogatja ezt az IPv6 címet: „%s”

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
hu: A SOCKSv5 hitelesítés hibás felhasználónév vagy jelszó miatt meghiúsult.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
hu: A SOCKSv5 kapcsolatot a szabálykészlet nem engedélyezi.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
hu: A SOCKSv5 proxy nem támogatja a megadott címtípust.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
hu: A SOCKSv5 proxy nem támogatja a „connect” parancsot.

en: SOURCE
hu: FORRÁS

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
hu: A(z) „%s” séma nem helyezhető át (az útvonal nem adható meg)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
hu: A(z) „%s” séma áthelyezhető (az útvonalat meg kell adni)

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
hu: A(z) „%2$s” kulcstartó „%3$s” tartalmú „%1$d”. sorának második egysége rosszul formázott

en: Seek not supported on base stream
hu: Az alap adatfolyam nem támogatja a pozicionálást

en: Seek not supported on stream
hu: Az adatfolyam nem támogatja a pozicionálást

en: Sending FD is not supported
hu: Az FL küldése nem támogatott

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
hu: Az aktiválandó szolgáltatás, mielőtt a másikra várna (ismert név)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
hu: A munkamenet D-Bus nem fut, és az automatikus indítás sikertelen

en: Set a file attribute
hu: Egy fájlattribútum beállítása

en: Set a file attribute of LOCATION.
hu: A HELY fájl attribútumának beállítása.

en: Set the value of KEY to VALUE
hu: A KULCS értékének beállítása az ÉRTÉKRE

en: Settable attributes:
hu: Beállítható attribútumok:

en: Setting application as last used for type not supported yet
hu: Az alkalmazás legutóbb használtként beállítása egy adott típushoz még nem támogatott

en: Setting attribute %s not supported
hu: A(z) %s attribútum beállítása nem támogatott

en: Setting default applications not supported yet
hu: Az alapértelmezett alkalmazások beállítása még nem támogatott

en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
hu: Több helytelen jelszót adott meg, és a további sikertelen próbálkozások után hozzáférése zárolásra kerül.

en: Shared library
hu: Osztott programkönyvtár

en: Show GApplication options
hu: A GApplication kapcsolóinak megjelenítése

en: Show all available information
hu: Összes elérhető információ megjelenítése

en: Show all help options
hu: Minden súgólehetőség megjelenítése

en: Show debug messages
hu: Hibakeresési üzenetek megjelenítése

en: Show extra information
hu: További információk megjelenítése

en: Show help options
hu: Súgólehetőségek megjelenítése

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show information about locations
hu: Információk megjelenítése helyekről

en: Show information about locations.
hu: Információk megjelenítése helyekről.

en: Show program version and exit
hu: A programverzió megjelenítése és kilépés

en: Show program’s version number and exit
hu: A program verziószámának megjelenítése és kilépés

en: Show progress
hu: Folyamat megjelenítése

en: Show verbose messages
hu: Bőbeszédű üzenetek megjelenítése

en: Signal and interface name
hu: Szignál és interfész neve

en: Signature header found but is not of type signature
hu: Aláírásfejléc található, de nem aláírás típusú

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
hu: Aláírásfejléc található „%s” aláírással, de az üzenettörzs üres

en: Socket I/O timed out
hu: A foglalat I/O túllépte az időkorlátot

en: Socket is already closed
hu: A foglalat már le van zárva

en: Source stream is already closed
hu: A forrás adatfolyam már le van zárva

en: Splice not supported
hu: A fájlillesztés nem támogatott

en: Stop drive with device file
hu: Meghajtó leállítása az eszközfájllal

en: Stream doesn’t support query_info
hu: Az adatfolyam nem támogatja a query_info-t

en: Stream has outstanding operation
hu: Az adatfolyam hátralévő művelettel rendelkezik

en: Stream is already closed
hu: Az adatfolyam már le van zárva

en: Sum of vectors passed to %s too large
hu: A(z) %s részére átadott vektorok összege túl nagy

en: Symbolic links not supported
hu: A szimbolikus linkek használata nem támogatott

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
hu: A TLS háttérszolgáltatás nem valósítja meg a TLS kötéslekérdezést

en: TLS support is not available
hu: A TLS-támogatás nem érhető el

en: TYPE
hu: Típus

en: Target %s is not a directory
hu: A megadott cél (%s) nem könyvtár

en: Target file exists
hu: A célfájl létezik

en: Target file is a directory
hu: A célfájl egy könyvtár

en: Target file is not a regular file
hu: A célfájl nem szabályos fájl

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
hu: A(z) „%s” sablon nem tartalmaz XXXXXX karaktersorozatot

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
hu: A(z) „%s” sablon érvénytelen, „%s” nem lehet benne

en: Temporarily unable to resolve “%s”
hu: Ideiglenesen nem oldható fel: „%s”

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
hu: A szöveg véget ért, mielőtt %c idézőjelpárja meglett volna. (A szöveg: „%s”)

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
hu: A szöveg egy „\” karakter után véget ért. (A szöveg: „%s”)

en: Text may not appear inside <%s>
hu: Nem jelenhet meg szöveg ezen belül: <%s>

en: Text was empty (or contained only whitespace)
hu: A szöveg üres volt (vagy legfeljebb üres hely karaktereket tartalmazott)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
hu: A SOCKSv5 a GLib által nem támogatott hitelesítési módszert igényel.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
hu: A SOCKSv5 proxy hitelesítést igényel.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
hu: A SOCKSv5 proxy kiszolgáló ismeretlen címtípust használ.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
hu: A(z) „%s” URI érvénytelen, escape sorozatként megadott karaktereket tartalmaz

en: The URI “%s” is invalid
hu: A(z) „%s” URI érvénytelen

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
hu: A(z) „%s” URI nem abszolút, a „file” sémát használó URI

en: The action name to invoke
hu: A meghívandó művelet neve

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
hu: Az alkalmazásobjektumban lévő „%s” alkalmazásnak és „%s” kezelőnek nincsenek igéi

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
hu: Az alkalmazásobjektumban lévő „%s” alkalmazásnak nincsenek igéi

en: The attributes to get
hu: A lekérendő attribútumok

en: The command to print detailed help for
hu: Részletes súgó kiírása ezen parancshoz

en: The connection is closed
hu: A kapcsolat le van zárva

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
hu: A jelenlegi TLS háttérprogram nem támogatja a PKCS #12 tanúsítványokat

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
hu: A FILE-ban megadott fájlok olvasása ebből a könyvtárból (alapértelmezett: aktuális könyvtár)

en: The etag of the file being overwritten
hu: A felülírt fájl etagja

en: The file was externally modified
hu: A fájlt külső program módosította

en: The given address is empty
hu: A megadott cím üres

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
hu: A(z) „%s” gépneve érvénytelen

en: The key is not writable
hu: A kulcs nem írható

en: The launch command is not currently supported on this platform
hu: Az indítási parancs jelenleg nem támogatott ezen a platformon

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
hu: A VeraCrypt kötet feloldásához használt numerikus PIM

en: The password entered is incorrect.
hu: A megadott jelszó helytelen.

en: The path of a list must end with “:/”
hu: A lista útvonalának „:/” karakterekkel kell végződnie

en: The pathname “%s” is not an absolute path
hu: A(z) „%s” elérési út neve nem abszolút útvonal

en: The provided value is outside of the valid range
hu: A megadott érték kívül esik az érvényes tartományon

en: The resource at “%s” does not exist
hu: Az erőforrás nem létezik itt: „%s”

en: The resource at “%s” failed to decompress
hu: Az erőforrás kicsomagolása meghiúsult itt: „%s”

en: The resource at “%s” is not a directory
hu: Az erőforrás nem könyvtár itt: „%s”

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
hu: A kiszolgáló nem SOCKSv4 proxy kiszolgáló.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
hu: A kiszolgáló nem SOCKSv5 proxy kiszolgáló.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
hu: A(z) „%s” karakterlánc nem érvényes D-Bus GUID

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
hu: A cél C fordító (alapértelmezett: a CC környezeti változó)

en: The typelib to inspect
hu: A vizsgálandó típuskönyvtár

en: There is no GCredentials support for your platform
hu: A platformhoz nincs GCredentials támogatás

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
hu: Ez a GTlsBackend nem támogatja a PKCS #11 tanúsítványok létrehozását

en: This entire file has been ignored.
hu: Ez az egész fájl figyelmen kívül marad.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
hu: Ez az utolsó lehetősége a helyes jelszó megadására, mielőtt hozzáférése zárolásra kerül.

en: Timeout in seconds
hu: Időkorlát másodpercben

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
hu: Az időtúllépés, mielőtt hibával kilépne (másodpercben); 0, ha nincs időtúllépés (alapértelmezett)

en: Timeout was reached
hu: Az időkorlát elérve

en: Too large count value passed to %s
hu: Túl nagy számérték került átadásra ennek: %s

en: Too many arguments
hu: Túl sok argumentum

en: Too many attributes in element “%s”
hu: Túl sok attribútum a(z) „%s” elemben

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
hu: %s / %s átvitele kész (%s/mp)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
hu: Az átvitel neve a(z) „%s” címelemben nem lehet üres

en: Trash not supported
hu: A Kuka nem támogatott

en: Trashing on system internal mounts is not supported
hu: A rendszer belső csatolásain a Kukába dobás nem támogatott

en: Truncate not allowed on input stream
hu: A bemeneti adatfolyam csonkítása nem engedélyezett

en: Truncate not supported on base stream
hu: Az alap adatfolyam csonkítása nem engedélyezett

en: Truncate not supported on stream
hu: Az adatfolyam csonkítása nem engedélyezett

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
hu: A(z) %s típus nem valósítja meg a from_tokens() függvényt a GIcon interfészen

en: Type %s does not implement the GIcon interface
hu: A(z) %s típus nem valósítja meg a GIcon interfészt

en: Type %s is not classed
hu: A típus (%s) nem tartalmaz osztályokat

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
hu: Az üzenet „%s” típusa nem felel meg a várt „%s” típusnak

en: Type of the attribute
hu: Az attribútum típusa

en: Typelib version to inspect
hu: A vizsgálandó típuskönyvtár-verzió

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
hu: A(z) %lld UNIX időbélyeg nem fér el 64 biten

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
hu: A(z) %lld UNIX időbélyeg kívül esik a Windows által támogatott tartományon

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
hu: Az URI nem abszolút, és alap URI nem lett megadva

en: URI ‘%s’ has no host component
hu: A(z) „%s” URI-ban nincs gép összetevő

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
hu: A(z) „%s” URI nem abszolút URI

en: Unable to create socket: %s
hu: Nem sikerült létrehozni foglalatot: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %s Kuka könyvtárat: %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %s kukainformációs fájlját: %s

en: Unable to find default local file monitor type
hu: Nem található az alapértelmezett helyi fájlfigyelő típus

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
hu: Nem található vagy nem hozható létre a(z) %s Kuka könyvtár a(z) %s kidobásához

en: Unable to find original path
hu: Az eredeti útvonal nem található

en: Unable to find terminal required for application
hu: Nem található az alkalmazáshoz szükséges terminál

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
hu: Nem található a felső szintű könyvtár a(z) %s kidobásához

en: Unable to get Hardware profile: %s
hu: Nem kérhető le hardverprofil: %s

en: Unable to get pending error:
hu: Nem lehet lekérni a függőben lévő hibát:

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
hu: A(z) „%s” alkalmazás nem indítható el: %s

en: Unable to load %s or %s:
hu: A(z) %s vagy a(z) %s nem tölthető be:

en: Unable to load application information for ‘%s‘
hu: A(z) „%s” alkalmazásinformációi nem tölthetők be

en: Unable to load ‘%s‘: %s
hu: A(z) „%s” nem tölthető be: %s

en: Unable to move file to its original location:
hu: A fájl nem helyezhető át az eredeti helyére:

en: Unable to read socket credentials: %s
hu: Nem sikerült olvasni a foglalat hitelesítési adatait: %s

en: Unable to recreate original location:
hu: Az eredeti hely nem hozható újra létre:

en: Unable to retrieve property %s.%s
hu: Nem sikerült lekérni a tulajdonságot: %s.%s

en: Unable to send message: %s
hu: Nem sikerült elküldeni az üzenetet: %s

en: Unable to set property %s.%s
hu: Nem sikerült beállítani a tulajdonságot: %s.%s

en: Unable to shutdown socket: %s
hu: Nem sikerült leállítani a foglalatot: %s

en: Unable to trash file %s
hu: Nem lehet a Kukába dobni a(z) %s fájlt

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
hu: Nem lehet fájlrendszer-határokon át Kukába dobni a(z) %s fájlt

en: Unable to trash file %s: %s
hu: Nem lehet a Kukába dobni a(z) %s fájlt: %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
hu: Váratlan „%s” attribútum a(z) „%s” elemhez

en: Unexpected data after end of conversion
hu: Váratlan adatok a beszélgetés vége után

en: Unexpected early end-of-stream
hu: Váratlan korai adatfolyam vége

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
hu: Váratlan hiba, miközben a g_io_channel_win32_poll() adatokat olvasott egy gyermekfolyamatból

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
hu: Váratlan hiba egy gyermekfolyamatból történő adatolvasás közben (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
hu: Váratlan hiba a waitpid()-ben (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
hu: A tartalom váratlanul hiányzik egy sor (biztonságos) olvasásának kísérletekor

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
hu: A tartalom váratlanul hiányzik egy bájt olvasásának kísérletekor

en: Unexpected lack of content trying to read a line
hu: A tartalom váratlanul hiányzik egy sor olvasásának kísérletekor

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
hu: Váratlan válasz (%d) a StartServiceByName("%s") metódustól

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
hu: Váratlan „%s” címke a következőn belül: „%s”

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
hu: Váratlan „%s” címke, „%s” címke az elvárt

en: Unexpected type of ancillary data
hu: Váratlan típusú kiegészítő adatok

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
hu: Ismeretlen SOCKSv5 proxy hiba.

en: Unknown bus type %d
hu: Ismeretlen busztípus: %d

en: Unknown command %s
hu: Ismeretlen parancs: %s

en: Unknown error executing child process “%s”
hu: Ismeretlen hiba a gyermekfolyamat („%s”) végrehajtásakor

en: Unknown family was specified
hu: Ismeretlen családot adtak meg

en: Unknown option %s
hu: Ismeretlen kapcsoló: %s

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
hu: Ismeretlen vagy nem támogatott szállítás („%s”) a címhez („%s”)

en: Unknown processing option “%s”
hu: Ismeretlen feldolgozási kapcsoló: „%s”

en: Unknown protocol was specified
hu: Ismeretlen protokollt adtak meg

en: Unknown type
hu: Ismeretlen típus

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
hu: Pár nélküli idézőjel a parancssorban vagy más, parancsértelmezőből idézett szövegben

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unmount all mounts with the given scheme
hu: Az adott sémájú összes csatolás leválasztása

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: Unrepresentable character in conversion input
hu: Nem ábrázolható karakter az átalakítási bemenetben

en: Unset given attribute
hu: A megadott attribútum beállításának törlése

en: Unspecified proxy lookup failure
hu: Meghatározatlan proxykeresési hiba

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
hu: Nem támogatott jelzők találhatók a kliensoldali kapcsolat létrehozásakor

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
hu: Nem támogatott „%s” kulcs a(z) „%s” címbejegyzésben

en: Unsupported socket address
hu: Nem támogatott foglalatcím

en: Unsupported socket family
hu: Nem támogatott foglalatcsalád

en: Usage:
hu: Használat:

en: Usage:
hu: Használat:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
hu: Használat:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
hu: Használat:
      gresource [--section SZAKASZ] PARANCS [ARG…]
    
    Parancsok:
      help                      Ezen súgó kiírása
      sections                  Erőforrásszakaszok felsorolása
      list                      Erőforrások felsorolása
      details                   Erőforrások felsorolása részletekkel együtt
      extract                   Erőforrás kibontása
    
    Részletes segítségért adja ki a „gresource help PARANCS” parancsot.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
hu: Használat:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SÉMAKVT] PARANCS [ARGUMENTUMOK…]
    
    Parancsok:
      help                      Ez a súgó
      list-schemas              Telepített sémák felsorolása
      list-relocatable-schemas  Áthelyezhető sémák felsorolása
      list-keys                 Séma kulcsainak felsorolása
      list-children             Séma gyermekeinek felsorolása
      list-recursively          Kulcsok és értékek rekurzív felsorolása
      range                     Kulcs tartományának lekérése
      describe                  Kulcs leírásának lekérése
      get                       Kulcs értékének lekérése
      set                       Kulcs értékének beállítása
      reset                     Kulcs értékének visszaállítása
      reset-recursively         Az összes érték visszaállítása egy adott sémában
      writable                  Kulcs írhatóságának ellenőrzése
      monitor                   Változások figyelése
    
    Részletes segítségért adja ki a „gsettings help PARANCS” parancsot.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
hu: Használat:
      gsettings [--schemadir SÉMAKVT] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
hu: Részletes segítségért adja ki a %s parancsot.

en: Use a long listing format
hu: Hosszú kiírási formátum használata

en: Use an anonymous user when authenticating
hu: Névtelen felhasználó használata a hitelesítéskor

en: Use default file modification timestamps for the destination
hu: Alapértelmezett fájlmódosítási időbélyegek használata a célnál

en: Use default permissions for the destination
hu: Alapértelmezett jogosultságok használata a célnál

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
hu: Részletes segítségért adja ki a „%s help PARANCS” parancsot.

en: User IDs must be the same for peer and server
hu: A felhasználói azonosítóknak ugyanannak kell lenniük a partnernél és a kiszolgálónál

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
hu: A felhasználónév túl hosszú a SOCKSv4 protokollhoz

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
hu: A felhasználónév vagy jelszó túl hosszú a SOCKSv5 protokollhoz.

en: VALUE
hu: ÉRTÉK

en: VERSION
hu: VERZIÓ

en: Valid key file could not be found in search dirs
hu: A keresési könyvtárakban nem található érvényes kulcsfájl

en: Value nested too deeply
hu: Az érték túl mélyen van egymásba ágyazva

en: Value not specified
hu: Nincs megadva érték

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
hu: A(z) „%s” érték nem értelmezhető logikai értékként.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
hu: A(z) „%s” érték nem értelmezhető lebegőpontos számként.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
hu: A(z) „%s” érték nem értelmezhető számként.

en: Wait for a bus name to appear.
hu: Várakozás egy busznévre.

en: Waiting for socket condition: %s
hu: Várakozás a foglalat állapotára: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
hu[0]: Az olvasandó %lu bájt helyett csak %lu érkezett
hu[1]: Az olvasandó %lu bájt helyett csak %lu érkezett

en: Warning: %u modules omitted
hu: Figyelmeztetés: %u modul kihagyva

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
hu: Figyelmeztetés: a betekintési adatok szerint a(z) „%s” interfész nem létezik

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
hu: Figyelmeztetés: a betekintési adatok szerint a(z) „%2$s” interfészen nem létezik „%1$s” metódus

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
hu: Figyelmeztetés: „%s” sémához „%s” útvonal tartozik. Az „/apps/”, "/desktop/” vagy „/system/” kezdetű útvonalak elavultak.

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
hu: Figyelmeztetés: nem definiált hivatkozás erre: <schema id='%s'/>

en: Watch for mount events
hu: Csatolási események figyelése

en: When creating, restrict access to the current user
hu: Létrehozáskor hozzáférés korlátozása az aktuális felhasználóra

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
hu: Cserekor úgy cserélje, mintha a cél nem létezett volna

en: Where to store the gschemas.compiled file
hu: A gschemas.compiled fájl tárolási helye

en: Writable attribute namespaces:
hu: Írható attribútumnévterek:

en: Wrong args
hu: Hibás argumentumok

en: Wrong number of tokens (%d)
hu: A jelsorok száma hibás (%d)

en: You should give exactly one directory name
hu: Pontosan egy könyvtárnevet kell megadnia

en: You should give exactly one file name
hu: Pontosan egy fájlnevet kell megadnia

en: [ARGS…]
hu: [ARGUMENTUMOK…]

en: [COMMAND]
hu: [PARANCS]

en: [OPTION…]
hu: [KAPCSOLÓ…]

en: [OPTION…] BUS-NAME
hu: [KAPCSOLÓ…] BUSZNÉV

en: [PATH]
hu: [ÚTVONAL]

en: [SCHEMA[:PATH]]
hu: [SÉMA[:ÚTVONAL]]

en: \ at end of pattern
hu: \ a minta végén

en: \C not allowed in lookbehind assertion
hu: A \C nem engedélyezett a lookbehind kijelentésben

en: \N is not supported in a class
hu: a \N nem támogatott osztályban

en: \c at end of pattern
hu: \c a minta végén

en: \c must be followed by an ASCII character
hu: a \c után ASCII karakternek kell állnia

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
hu: a \g után nem egy (szögletes) zárójelezett név, idézőjelezett név vagy szám vagy egyszerű szám áll

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
hu: a \k után nem egy (szögletes) zárójelezett vagy idézőjelezett név áll

en: a numbered reference must not be zero
hu: számozott hivatkozás nem lehet nulla

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
hu: Ápr

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
hu: Febr

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
hu: Júl

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
hu: Jún

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
hu: Már

[ctx: abbreviated month name]
en: May
hu: Máj

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
hu: Okt

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
hu: Szept

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
hu: ápr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
hu: aug

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
hu: dec

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
hu: febr

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
hu: jan

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
hu: júl

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
hu: jún

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
hu: márc

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
hu: máj

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
hu: nov

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
hu: okt

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
hu: szept

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
hu: Pé

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
hu: Hé

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
hu: Szo

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
hu: Va

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
hu: Csü

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
hu: Ke

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
hu: Sze

en: action name must be given after application id
hu: a műveletnevet meg kell adni az alkalmazásazonosító után

en: actions accept a maximum of one parameter
hu: a műveletek legfeljebb egy paramétert várnak

en: alias target “%s” is not in <choices>
hu: „%s” álnév célja nem <choices> címkében van

en: alias target “%s” is not in enumerated type
hu: „%s” álnév célja nem felsorolás típusban van

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
hu: nem engedélyezett argumentum a (*ACCEPT), (*FAIL) vagy (*COMMIT) egyikéhez sem

en: assertion expected after (?(
hu: a (?( után kijelentésnek kellene állnia

en: attributes:
hu: attribútumok:

en: back references as conditions are not supported for partial matching
hu: a visszahivatkozások használata feltételekként nem támogatott a részleges mintaillesztéshez

en: bad offset
hu: hibás eltolás

en: byte | bytes
hu[0]: bájt
hu[1]: bájt

en: character value in \x{...} sequence is too large
hu: a \x{...} sorozaton belüli karakterérték túl nagy

en: code overflow
hu: kódtúlcsordulás

en: conditional group contains more than two branches
hu: a feltételes csoport kettőnél több ágat tartalmaz

en: corrupted object
hu: sérült objektum

en: could not get local address: %s
hu: nem kérhető le a helyi cím: %s

en: could not get remote address: %s
hu: nem kérhető le a távoli cím: %s

en: could not listen: %s
hu: nem lehet figyelni: %s

en: creating GSocket from fd: %s
hu: GSocket létrehozása fájlleíróból: %s

en: deprecated
hu: elavult

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
hu: ugyanazon szám almintáihoz nem engedélyezettek különböző nevek

en: digit expected
hu: számjegy az elvárt

en: display name: %s
hu: megjelenített név: %s

en: drive doesn’t implement eject
hu: a meghajtó nem valósítja meg a kiadást

en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
hu: a meghajtó nem valósítja meg a kiadást vagy az eject_with_operation függvényt

en: drive doesn’t implement polling for media
hu: a meghajtó nem valósítja meg a média lekérdezését

en: drive doesn’t implement start
hu: a meghajtó nem valósítja meg a indítást

en: drive doesn’t implement stop
hu: a meghajtó nem valósítja meg a leállítást

en: edit name: %s
hu: szerkeszthető név: %s

en: error parsing action parameter: %s
hu: hiba a műveletparaméter feldolgozásakor: %s

en: error sending %s message to application: %s
hu: hiba %s üzenet küldésekor az alkalmazásnak: %s

en: flags values must have at most 1 bit set
hu: a jelzők értékeinek legfeljebb 1 bitje lehet beállítva

[ctx: full month name]
en: April
hu: Április

[ctx: full month name]
en: August
hu: Augusztus

[ctx: full month name]
en: February
hu: Február

[ctx: full month name]
en: January
hu: Január

[ctx: full month name]
en: July
hu: Július

[ctx: full month name]
en: June
hu: Június

[ctx: full month name]
en: March
hu: Március

[ctx: full month name]
en: May
hu: Május

[ctx: full month name]
en: October
hu: Október

[ctx: full month name]
en: September
hu: Szeptember

[ctx: full month name with day]
en: April
hu: április

[ctx: full month name with day]
en: August
hu: augusztus

[ctx: full month name with day]
en: December
hu: december

[ctx: full month name with day]
en: February
hu: február

[ctx: full month name with day]
en: January
hu: január

[ctx: full month name with day]
en: July
hu: július

[ctx: full month name with day]
en: June
hu: június

[ctx: full month name with day]
en: March
hu: március

[ctx: full month name with day]
en: May
hu: május

[ctx: full month name with day]
en: November
hu: november

[ctx: full month name with day]
en: October
hu: október

[ctx: full month name with day]
en: September
hu: szeptember

[ctx: full weekday name]
en: Friday
hu: Péntek

[ctx: full weekday name]
en: Monday
hu: Hétfő

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
hu: Szombat

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
hu: Vasárnap

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
hu: Csütörtök

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
hu: Kedd

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
hu: Szerda

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
hu: a g_socket_get_credentials nincs megvalósítva erre az OS-re

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
hu: A gio cat a hagyományos cat segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
hu: A gio copy a hagyományos cp segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
hu: A gio info a hagyományos ls segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt. A fájlattribútumok a GIO nevükkel
    adhatók meg, például: standard::icon, vagy egyszerűen névtér szerint,
    például unix vagy „*”, ami minden attribútumra illeszkedik.

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
hu: A gio list a hagyományos ls segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt. A fájlattribútumok a GIO nevükkel
    adhatók meg, például: standard::icon

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
hu: A gio mkdir a hagyományos mkdir segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/könyvtár.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
hu: A gio move a hagyományos mv segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi
    fájlok helyett GIO helyeket használ: megadható például helyként az
    smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt

en: hexadecimal digit expected
hu: hexadecimális számjegy az elvárt

en: hexadecimal digit or “}” expected
hu: hexadecimális számjegy vagy „}” jel az elvárt

en: hidden
hu: rejtett

en: illegal symbolic reference
hu: illegális szimbolikus hivatkozás

en: inconsistent NEWLINE options
hu: inkonzisztens NEWLINE beállítások

en: internal error
hu: belső hiba

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
hu: érvénytelen műveletnév: „%s”
    a műveletnevek csak betűket, számokat, „-” és „.” karaktereket tartalmazhatnak

en: invalid application id: “%s”
hu: érvénytelen alkalmazásazonosító: „%s”

en: invalid escape sequence in character class
hu: érvénytelen escape-sorozat a karakterosztályban

en: l10n requested, but no gettext domain given
hu: l10n kérve, de nincs megadva gettext tartomány

en: list-actions command takes only the application id
hu: a list-actions parancs csak az alkalmazásazonosítót várja

en: local path: %s
hu: helyi útvonal: %s

en: lookbehind assertion is not fixed length
hu: a lookbehind kijelentés nem rögzített hosszúságú

en: malformed \P or \p sequence
hu: rosszul formázott \P vagy \p sorozat

en: malformed number or name after (?(
hu: hibásan formázott szám vagy név a (?( után

en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
hu: illesztési mód lett kérve, amely nem lett lefordítva a JIT-hez

en: missing ) after comment
hu: a megjegyzés utáni ) hiányzik

en: missing subpattern name after (?&
hu: hiányzó almintanév a (?& után

en: missing terminating )
hu: hiányzó befejező )

en: missing terminating ] for character class
hu: a karakterosztály befejező ] jele hiányzik

en: missing terminator in subpattern name
hu: hiányzó befejező az alminta nevében

en: missing “<” in symbolic reference
hu: hiányzó „<” jel a szimbolikus hivatkozásban

en: mount doesn’t implement content type guessing
hu: A csatolás nem valósítja meg a tartalomtípus meghatározását

en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
hu: A csatolás nem valósítja meg a tartalomtípus szinkron meghatározását

en: mount doesn’t implement “eject”
hu: A csatolás nem valósítja meg az „eject” függvényt

en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
hu: A csatolás nem valósítja meg az „eject” vagy az „eject_with_operation” függvényt

en: mount doesn’t implement “remount”
hu: A csatolás nem valósítja meg a „remount” függvényt

en: mount doesn’t implement “unmount”
hu: A csatolás nem valósítja meg az „unmount” függvényt

en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
hu: A csatolás nem valósítja meg az „unmount” vagy az „unmount_with_operation” függvényt

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
hu: a név túl hosszú a (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP) vagy (*THEN) egyikében

en: name: %s
hu: név: %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
hu: az álnévnek legalább 2 karakternek kell lennie

en: nothing to repeat
hu: nincs mit ismételni

en: number is too big
hu: a szám túl nagy

en: number too big in {} quantifier
hu: a szám túl nagy a a {} kvantálóban

en: numbers out of order in {} quantifier
hu: a számok nincsenek sorrendben a {} kvantálóban

en: octal value is greater than \377
hu: az oktális érték nagyobb, mint \377

en: out of memory
hu: elfogyott a memória

en: overran compiling workspace
hu: a fordítási munkaterület túlcsordult

en: previously-checked referenced subpattern not found
hu: a korábban ellenőrzött hivatkozott alminta nem található

en: range out of order in character class
hu: a tartomány kívül esik a karakterosztály nagyságán

en: recursion limit reached
hu: az ismétlési korlát elérve

en: recursion loop
hu: rekurzív ciklus

en: reference to non-existent subpattern
hu: hivatkozás nem létező almintára

en: regular expression is too large
hu: a reguláris kifejezés túl nagy

en: size:
hu: méret:

en: source-specific not an IPv4 address
hu: A forrásspecifikus nem egy IPv4-cím

en: stray final “\”
hu: a záró „\” helye nem megfelelő

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
hu: az alminta neve túl hosszú (legfeljebb 32 karakter)

en: symlink must be non-NULL
hu: a szimbolikus link nem lehet NULL

en: text may not appear inside <%s>
hu: nem jelenhet meg szöveg ezen belül: <%s>

en: the pattern contains items not supported for partial matching
hu: a minta a részleges mintaillesztés esetén nem támogatott elemeket tartalmaz

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
hu: túl sok elnevezett alminta (legfeljebb 10 000)

en: translation context given for value without l10n enabled
hu: fordítási kontextus megadva egy lokalizáció nélküli értékhez

en: two named subpatterns have the same name
hu: két elnevezett alminta neve azonos

en: type is INVALID
hu: a típus érvénytelen

en: type: %s
hu: típus: %s

en: unable to connect to D-Bus: %s
hu: nem sikerült kapcsolódni a D-Bushoz: %s

en: unable to find desktop file for application %s
hu: nem található desktop fájl a(z) %s alkalmazáshoz

en: unfinished symbolic reference
hu: befejezetlen szimbolikus hivatkozás

en: unix mount: %s%s %s %s %s
hu: unix csatolás: %s%s %s %s %s

en: unknown POSIX class name
hu: ismeretlen POSIX osztálynév

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

en: unknown escape sequence
hu: ismeretlen escape sorozat

en: unknown property name after \P or \p
hu: ismeretlen tulajdonságnév a \P vagy \p után

en: unrecognized character after (? or (?-
hu: ismeretlen karakter a (? vagy (?- után

en: unrecognized character after (?P
hu: ismeretlen karakter a (?P után

en: unrecognized character following \
hu: ismeretlen karakter következik a \ után

en: unrecognized command: %s
hu: ismeretlen parancs: %s

en: unsupported l10n category: %s
hu: nem támogatott lokalizációs kategória: %s

en: uri: %s
hu: URI: %s

en: value='%s' already specified
hu: value='%s' már meg van adva

en: volume doesn’t implement eject
hu: a kötet nem valósítja meg a kiadást

en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
hu: a kötet nem valósítja meg a kiadást vagy a eject_with_operation függvényt

en: volume doesn’t implement mount
hu: a kötet nem valósítja meg a csatolást

en: zero-length symbolic reference
hu: nulla hosszúságú szimbolikus hivatkozás

en: “%s” is not a signed number
hu: „%s” nem érvényes név

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
hu: A(z) „%s” nem érvényes karakter a „<” karakter után; elem neve nem kezdődhet vele

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
hu: A(z) „%s” nem érvényes karakter a „</” karakterek után; „%s” karakterrel nem kezdődhet egy elem neve

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
hu: A(z) „%s” nem érvényes karakter a(z) „%s” lezáró elemnév után; az engedélyezett karakter egyedül a „>”.

en: “%s” is not a valid name
hu: A(z) „%s” nem érvényes név

en: “%s” is not a valid name: “%c”
hu: A(z) „%s” nem érvényes név: „%c”

en: “%s” is not an unsigned number
hu: „%s” nem érvényes név

en: “%s” takes no arguments
hu: „%s” nem vár argumentumot

en: “version” takes no arguments
hu: a „version” nem vár argumentumot
