glib 2.8 - en to ca translation catalogue (1206 entries)

en:   COMMAND   The (optional) command to explain
ca:   ORDRE     L'ordre (opcional) que s'explicarà

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
ca:   FITXER      Un fitxer elf (un fitxer binari o una biblioteca compartida)

en:   FILE      An elf file (a binary or a shared library)
                or a compiled resource file
ca:   FITXER    Un fitxer elf (un fitxer binari o una biblioteca
                compartida) o un fitxer de recurs compilat

en:   KEY       The (optional) key within the schema
ca:   CLAU      La clau (opcional) de l'esquema

en:   KEY       The key within the schema
ca:   CLAU      La clau de l'esquema

en:   PATH      A resource path
ca:   CAMÍ      Un camí de recurs

en:   PATH      An (optional) resource path (may be partial)
ca:   CAMÍ      Un (opcional) camí (pot ser parcial) de recurs

en:   SCHEMA    The name of the schema
      PATH      The path, for relocatable schemas
ca:   ESQUEMA   El nom de l'esquema
      CAMÍ      El camí, pels esquemes que es poden canviar de lloc

en:   SCHEMADIR A directory to search for additional schemas
ca:   DIRECTORI_D'ESQUEMES Un directori on cercar-hi esquemes addicionals

en:   SECTION   An (optional) elf section name
ca:   SECCIÓ   El nom (opcional) d'una secció elf

en:   VALUE     The value to set
ca:   VALOR     El valor a establir

en:  (invalid encoding)
ca:  (codificació no vàlida)

en: %s command requires an application id to directly follow
ca: L'ordre %s requereix que la segueixi un identificador d'aplicació

en: %s filetype
ca: tipus de fitxer %s

en: %s message: %s header field is invalid; expected a value of type ‘%s’
ca: Missatge %s: el camp de capçalera %s no és vàlid; s'esperava un valor de tipus «%s»

en: %s message: %s header field is missing or invalid
ca: Missatge %s: falta el camp de capçalera %s o no és vàlid

en: %s message: %s header field is using the reserved value %s
ca: Missatge %s: el camp de capçalera %s està utilitzant el valor reservat %s

en: %s message: ERROR_NAME header field does not contain a valid error name
ca: Missatge %s: el camp de la capçalera ERRORNAME no conté un nom d'error vàlid

en: %s message: INTERFACE header field does not contain a valid interface name
ca: Missatge %s: el camp de capçalera de la INTERFÍCIE no conté un nom d'interfície vàlid

en: %s message: INVALID header field supplied
ca: Missatge %s: s'ha subministrat un camp de capçalera NO VÀLID

en: %s message: MEMBER header field does not contain a valid member name
ca: Missatge %s: el camp de capçalera MEMBER no conté un nom de membre vàlid

en: %s not implemented
ca: no s'ha implementat %s

en: %s preprocessing requested, but %s is not set, and %s is not in PATH
ca: s'ha demanat preprocessar %s, però %s no està configurat, i %s no està al PATH

en: %s type
ca: tipus %s

en: %s: overwrite “%s”?
ca: %s: voleu sobreescriure «%s»?

en: (*MARK) must have an argument
ca: «(*MARK)» ha de tenir un argument

en: (*VERB) not recognized
ca: no es reconeix «(*VERB)»

en: (Additionally, releasing the lock for “%s” also failed: %s)
ca: (A més a més, l'alliberació del blocatge per a «%s» també ha fallat: %s)

en: (Type any character to close this window)
ca: (Premeu qualsevol tecla per a tancar aquesta finestra)

en: - Inspect GI typelib
ca: - Inspecciona el «typelib» GI

en: --strict was specified; exiting.
ca: S'ha especificat «--strict», se surt.

en: <%s id='%s'> already specified
ca: ja s'ha especificat <%s id='%s'>

en: <%s id='%s'> not (yet) defined.
ca: (encara) no s'ha definit <%s id='%s'>.

en: <%s> contains a string not in <choices>
ca: <%s> conté una cadena que no està a <choices>

en: <%s> contains string not in the specified flags type
ca: <%s> conté una cadena no especificada en el tipus d'indicadors

en: <%s> is not a valid member of the specified enumerated type
ca: <%s> no és un membre vàlid del tipus enumerat especificat

en: <%s> is not contained in the specified range
ca: <%s> no està en el rang especificat

en: <%s> must contain at least one <value>
ca: <%s> ha de contenir com a mínim un <value>

en: <alias value='%s'/> already specified
ca: ja està especificat <alias value='%s'/>

en: <alias value='%s'/> given when <choice value='%s'/> was already given
ca: s'ha especificat <alias value='%s'/> quan <choice value='%s'/> ja s'havia proporcionat

en: <alias value='%s'/> given when “%s” is already a member of the enumerated type
ca: s'ha especificat <alias value='%s'/> quan «%s» ja és membre del tipus enumerat

en: <aliases> already specified for this key
ca: <aliases> ja està especificat per a aquesta clau

en: <aliases> can only be specified for keys with enumerated or flags types or after <choices>
ca: <alises> només es poden especificar per a claus amb tipus enumerats o d'indicadors després de <choices>

en: <aliases> must contain at least one <alias>
ca: <aliases> ha de contenir com a mínim un <alias>

en: <child name='%s'> already specified
ca: ja està especificat <child name='%s'>

en: <choice value='%s'/> already given
ca: ja està especificat <choice value='%s'/>

en: <choices> already specified for this key
ca: <choices> ja està especificat per a aquesta clau

en: <choices> cannot be specified for keys tagged as having an enumerated type
ca: <choices> no es pot especificar per als tipus etiquetats que contenen un tipus enumerat

en: <choices> must contain at least one <choice>
ca: <choices> ha de contenir com a mínim un <choice>

en: <choices> not allowed for keys of type “%s”
ca: <choices> no està permès per a claus del tipus «%s»

en: <key name='%s'> already specified
ca: ja està especificat <key name='%s'>

en: <key name='%s'> shadows <key name='%s'> in <schema id='%s'>; use <override> to modify value
ca: La <key name='%s'> emmascara la <key name='%s'> a <schema id='%s'>. Utilitzeu <override> per a modificar-ne el valor

en: <override name='%s'> already specified
ca: ja s'ha especificat <override name='%s'>

en: <override> given but schema isn’t extending anything
ca: S'ha indicat <override> però l'esquema no està ampliant res

en: <range/> already specified for this key
ca: el <range/> ja està especificat per a aquesta clau

en: <range> not allowed for keys of type “%s”
ca: <range> no està permès per a claus del tipus «%s»

en: <range> specified minimum is greater than maximum
ca: el mínim especificat per al <range> és major que el màxim

en: <schema id='%s' list-of='%s'> extends <schema id='%s' list-of='%s'> but “%s” does not extend “%s”
ca: El <schema id='%s' list-of='%s'> amplia el <schema id='%s' list-of='%s'> però «%s» no amplia «%s»

en: <schema id='%s'> already specified
ca: ja s'ha especificat <schema id='%s'>

en: <schema id='%s'> extends not yet existing schema “%s”
ca: El <schema id='%s'> amplia l'esquema «%s» que encara no existeix

en: <schema id='%s'> is a list, extending <schema id='%s'> which is not a list
ca: El <schema id='%s'> és una llista i amplia el <schema id='%s'> que no és una llista

en: <schema id='%s'> is list of not yet existing schema “%s”
ca: El <schema id='%s'> és una llista d'un esquema «%s» que encara no existeix

en: <value nick='%s'/> already specified
ca: <value nick='%s'/> ja s'ha especificat

en: A bookmark for URI “%s” already exists
ca: Ja existeix una adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: A path, if given, must begin and end with a slash
ca: Si es dona un camí ha de començar i acabar amb una barra inclinada

en: A subtree is already exported for %s
ca: Ja està exportat un subarbre per a %s

en: ACTION
ca: ACCIÓ

en: ADDRESS
ca: ADREÇA

en: APPID ACTION [PARAMETER]
ca: APPID ACCIÓ [PARÀMETRE]

en: APPID [FILE…]
ca: APPID [FITXER...]

en: ATTRIBUTE
ca: ATRIBUT

en: ATTRIBUTES
ca: ATRIBUTS

en: Abort on any errors in schemas
ca: Interromp si hi ha cap error en els esquemes

en: Abstract UNIX domain socket addresses not supported on this system
ca: Aquest sistema no admet adreces de sòcol de domini UNIX abstractes

en: Abstract namespace not supported
ca: No es pot utilitzar l'espai de noms abstracte

en: Activate an action
ca: Activa una acció

en: Added socket is closed
ca: El sòcol que s'ha afegit és tancat

en: Address element “%s” does not contain a colon (:)
ca: L'element d'adreça «%s» no conté dos punts (:)

en: Address has bits set beyond prefix length
ca: L'adreça conté bits més enllà de la llargada del prefix

en: Address to listen on
ca: Adreça on s'escoltarà

en: Address “%s” is invalid (need exactly one of path, dir, tmpdir, or abstract keys)
ca: L'adreça «%s» no és vàlida (ha de ser, o bé un camí, o bé un tmpdir -directori temporal-, o bé unes claus abstractes)

en: Allow interactive authorization
ca: Permet l'autorització interactiva

en: Amount of memory required to process the write is larger than available address space
ca: La quantitat de memòria necessària per a processar l'escriptura és més gran que l'espai d'adreces disponible

en: An object is already exported for the interface %s at %s
ca: Ja hi ha un objecte exportat per a la interfície %s a %s

en: Anonymous access denied
ca: S'ha denegat l'accés anònim

en: Append to end of file
ca: Afegeix al final del fitxer

en: Application Options:
ca: Opcions de l'aplicació:

en: Application identifier in D-Bus format (eg: org.example.viewer)
ca: Identificador de l'aplicació en format D-Bus (p. ex.: org.example.viewer)

en: Application information lacks an identifier
ca: A la informació d'aplicació li manca un identificador

en: Attribute not specified
ca: No s'ha especificat l'atribut

en: Attribute value must be non-NULL
ca: El valor de l'atribut no pot ser nul

en: Attribute “%s” of element “%s” not found
ca: No s'ha trobat l'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Backup existing destination files
ca: Crea una còpia de seguretat dels fitxers existents al directori de destinació

en: Backup file creation failed
ca: Ha fallat la creació del fitxer de còpia de seguretat

en: Bad HTTP proxy reply
ca: Resposta incorrecta del servidor intermediari d'HTTP

en: C identifier name used for the generated source code
ca: El nom de l'identificador de C que s'utilitzarà en el codi font generat

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: Cancellable initialization not supported
ca: La cancel·lació de la inicialització no està implementada

en: Cancelled via GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer
ca: S'ha cancel·lat a través de GDBusAuthObserver::authorize-authenticated-peer

en: Cannot add keys to a “list-of” schema
ca: No es poden afegir claus a un esquema del tipus «list-of»

en: Cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY
ca: No es pot executar D-Bus automàticament sense X11 $DISPLAY

en: Cannot be a list of a schema with a path
ca: No pot ser una llista d'un esquema amb un camí

en: Cannot convert fallback “%s” to codeset “%s”
ca: No es pot convertir el «fallback» «%s» al joc de codis «%s»

en: Cannot decrypt PEM-encoded private key
ca: No s'ha pogut desxifrar la clau privada codificada amb PEM

en: Cannot deserialize message:
ca: No s'ha pogut tornar a convertir el missatge a estructura de dades:

en: Cannot determine bus address because the DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable is not set
ca: No es pot determinar l'adreça del bus perquè la variable d'entorn «DBUS_STARTER_BUS_TYPE» no està establerta

en: Cannot determine bus address from DBUS_STARTER_BUS_TYPE environment variable — unknown value “%s”
ca: No es pot determinar l'adreça del bus a través de la variable d'entorn «DBUS_STARTER_BUS_TYPE»: conté un valor desconegut «%s»

en: Cannot determine session bus address (not implemented for this OS)
ca: No s'ha pogut determinar l'adreça del bus de sessió (no està implementat en aquest sistema operatiu)

en: Cannot extend a schema with a path
ca: No es pot ampliar un esquema amb un camí

en: Cannot invoke method; proxy is for the well-known name %s without an owner, and proxy was constructed with the G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START flag
ca: No es pot invocar el mètode: el servidor intermediari és per a un nom ben conegut %s sense cap propietari i el servidor intermediari s'ha construït amb el senyalador «G_DBUS_PROXY_FLAGS_DO_NOT_AUTO_START»

en: Cannot listen on unsupported transport “%s”
ca: No es pot escoltar «%s», és un transport desconegut

en: Cannot parse double value “%s” for %s
ca: No es pot analitzar el valor doble «%s» per a %s

en: Cannot parse integer value “%s” for %s
ca: No es pot analitzar el valor enter «%s» per a %s

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”) and --strict was specified; exiting.
ca: No es pot proveir la sobreescriptura per escriptori de la clau traduïda «%s» a l'esquema «%s» (fitxer de sobreescriptura «%s») i s'ha especificat --strict; se surt.

en: Cannot provide per-desktop overrides for localized key “%s” in schema “%s” (override file “%s”); ignoring override for this key.
ca: No es pot proveir la sobreescriptura per escriptori de la clau traduïda «%s» a l'esquema «%s» (fitxer de sobreescriptura «%s»); s'ignora la sobreescriptura d'aquesta clau.

en: Cannot retrieve attribute %s
ca: No es pot recuperar l'atribut %s

en: Cannot serialize message:
ca: No s'ha pogut convertir a seqüència de bits el missatge:

en: Cannot set permissions on symlinks
ca: No es poden establir permisos en els enllaços simbòlics

en: Cannot spawn a message bus when AT_SECURE is set
ca: No es pot engendrar un bus de missatges quan s'ha definit AT_SECURE

en: Cannot spawn a message bus without a machine-id:
ca: No es pot engendrar un bus de missatge sense un identificador de màquina:

en: Cannot specify nonce file when creating a server
ca: No es pot especificar el fitxer «nonce» quan es crea un servidor

en: Cannot truncate GBufferedInputStream
ca: No es pot truncar el GBufferedInputStream

en: Cannot truncate GMemoryInputStream
ca: No es pot truncar el GMemoryInputStream

en: Cannot use datagram operations on a non-datagram socket.
ca: No es poden realitzar operacions de datagrames a un sòcol que no és de datagrama.

en: Cannot use datagram operations on a socket with a timeout set.
ca: No es poden realitzar operacions de datagrames a un sòcol que tingui un temps d'espera màxim establert.

en: Can’t copy directory over directory
ca: No es pot copiar el directori al directori

en: Can’t copy over directory
ca: No es pot copiar al directori

en: Can’t copy special file
ca: No es pot copiar el fitxer especial

en: Can’t create user MIME configuration folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració MIME de l'usuari %s: %s

en: Can’t create user application configuration folder %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració de l'aplicació de l'usuari %s: %s

en: Can’t create user desktop file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'escriptori de l'usuari %s

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_line_string
ca: No es pot fer una lectura bàsica a g_io_channel_read_line_string

en: Can’t do a raw read in g_io_channel_read_to_end
ca: No es pot fer una lectura bàsica a g_io_channel_read_to_end

en: Can’t handle the supplied version of the icon encoding
ca: No es pot gestionar la versió proporcionada de la codificació de la icona

en: Can’t handle version %d of GEmblem encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GEmblem

en: Can’t handle version %d of GEmblemedIcon encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GEmblemedIcon

en: Can’t handle version %d of GFileIcon encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GFileIcon

en: Can’t handle version %d of GThemedIcon encoding
ca: No es pot gestionar la versió %d de la codificació del GThemedIcon

en: Can’t move directory over directory
ca: No s'ha pogut moure el directori al directori

en: Can’t recursively copy directory
ca: No es pot copiar el directori de forma recursiva

en: Can’t rename file, filename already exists
ca: No es pot canviar el nom del fitxer, ja existeix aquest nom

en: Can’t rename root directory
ca: No es pot canviar el nom del directori arrel

en: Channel terminates in a partial character
ca: El canal acaba en un caràcter parcial

en: Character out of range for UTF-16
ca: El caràcter és fora de l'interval d'UTF-16

en: Character out of range for UTF-8
ca: El caràcter és fora de l'interval d'UTF-8

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ca: La referència del caràcter no acaba amb un punt i coma. Segurament heu utilitzat un caràcter «&» sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter «&» per &amp;

en: Character reference “%-.*s” does not encode a permitted character
ca: El caràcter de referència «%-.*s» no codifica un caràcter permès

en: Check if KEY is writable
ca: Comprova si la CLAU és d'escriptura

en: Child process exited abnormally
ca: El procés fill ha sortit inesperadament

en: Child process exited with code %ld
ca: El procés fill ha sortit amb el codi %ld

en: Child process killed by signal %ld
ca: El senyal %ld ha matat el procés fill

en: Child process stopped by signal %ld
ca: El senyal %ld ha aturat el procés fill

en: Commands:
ca: Ordres:

en: Commands:
ca: Ordres:

en: Commands:
      help         Shows this information
      introspect   Introspect a remote object
      monitor      Monitor a remote object
      call         Invoke a method on a remote object
      emit         Emit a signal
      wait         Wait for a bus name to appear
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
ca: Ordres:
      help         Mostra aquesta informació
      introspect   Examina un objecte remot
      monitor      Fa un seguiment d'un objecte remot
      call         Invoca un mètode en l'objecte remot
      emit         Emet un senyal
      wait         Espera que aparegui un nom de bus
    
    Utilitzeu «%s ORDRE --help» per a veure l'ajuda de cada ordre en particular.

en: Compile a resource specification into a resource file.
    Resource specification files have the extension .gresource.xml,
    and the resource file have the extension called .gresource.
ca: Compila una especificació de recursos en un fitxer de recursos.
    Els fitxers d'especificació de recursos tenen l'extensió .gresource.xml
    i els fitxers de recursos tenen l'extensió .gresource.

en: Compile all GSettings schema files into a schema cache.
    Schema files are required to have the extension .gschema.xml,
    and the cache file is called gschemas.compiled.
ca: Compila tots els fitxers d'esquema GSettings en una memòria cau d'esquemes.
    Els fitxers d'esquema han de tenir l'extensió .gschema.xml
    i el fitxer de memòria cau es dirà gschemas.compiled.

en: Concatenate files and print to standard output.
ca: Concatena fitxers i els mostra per la sortida estàndard.

en: Concatenate files to standard output
ca: Concatena fitxers i els mostra per la sortida estàndard

en: Connect to given D-Bus address
ca: Connecta a l'adreça de D-Bus donada

en: Connect to the session bus
ca: Connecta al bus de la sessió

en: Connect to the system bus
ca: Connecta al bus del sistema

en: Connection Endpoint Options:
ca: Opcions del punt final de connexió:

en: Connection in progress
ca: Connexió en curs

en: Connection refused through SOCKSv5 proxy.
ca: S'ha refusat la connexió a través del servidor intermediari SOCKSv5.

en: Connection through SOCKSv4 server was rejected
ca: S'ha rebutjat la connexió a través d'un servidor SOCKSv4

en: Containing mount does not exist
ca: No existeix el punt de muntatge contenidor

en: Containing mount for file %s not found
ca: No s'ha trobat el punt del muntatge pel fitxer %s

en: Conversion from character set “%s” to “%s” is not supported
ca: No es permet la conversió entre els jocs de caràcters «%s» i «%s»

en: Copy (reflink/clone) between mounts is not supported
ca: No està implementada la còpia (referències, clonacions) entre muntatges

en: Copy (reflink/clone) is not supported or didn’t work
ca: No està implementada o no ha funcionat la còpia (referències, clonacions)

en: Copy (reflink/clone) is not supported or invalid
ca: No està implementada o no és vàlida la còpia (referències, clonacions)

en: Copy file range not supported
ca: No s'admet la còpia de fitxers amb interval

en: Copy one or more files
ca: Copia un, o més, fitxers

en: Copy one or more files from SOURCE to DESTINATION.
ca: Copia un, o més, fitxers des de la FONT a la DESTINACIÓ.

en: Copy with file
ca: Copia amb el fitxer

en: Could not allocate %s to read file “%s”
ca: No s'han pogut reservar %s per a llegir el fitxer «%s»

en: Could not connect to %s:
ca: No s'ha pogut connectar a %s:

en: Could not connect to proxy server %s:
ca: No s'ha pogut connectar al servidor intermediari %s:

en: Could not connect:
ca: No s'ha pogut connectar:

en: Could not create network monitor:
ca: No s'ha pogut crear el monitor de xarxa:

en: Could not create network monitor: %s
ca: No s'ha pogut crear el monitor de xarxa: %s

en: Could not determine the disk usage of %s: %s
ca: No s'han pogut determinar l'ús del disc de %s: %s

en: Could not get network status:
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de la xarxa:

en: Could not load schemas from %s: %s
ca: No s'han pogut carregar els esquemes %s: %s

en: Could not open converter from “%s” to “%s”
ca: No s'ha pogut obrir el convertidor de «%s» a «%s»

en: Could not open converter from “%s” to “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir el convertidor de «%s» a «%s»: %s

en: Could not parse PEM-encoded certificate
ca: No s'ha pogut analitzar el certificat codificat amb PEM

en: Could not parse PEM-encoded private key
ca: No s'ha pogut analitzar la clau privada codificada amb PEM

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
ca: No s'ha pogut analitzar el port «%.*s» en l'URI

en: Could not parse “%s” as IP address mask
ca: No s'ha pogut analitzar «%s» com a màscara d'adreça IP

en: Create directories
ca: Crea els directoris

en: Create directories.
ca: Crea directoris.

en: Create parent directories
ca: Crea els directoris pare

en: Credentials spoofing is not possible on this OS
ca: Aquest sistema operatiu no implementa el falsejament de credencials

en: Custom definition for %s
ca: Definició personalitzada per a %s

en: DEFINE group contains more than one branch
ca: El grup «DEFINE» conté més d'una branca

en: DESKTOP-FILE [FILE-ARG …]
ca: FITXER-DESKTOP [ARG-FITXER ...]

en: DESTINATION
ca: DESTINACIÓ

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: DTLS support is not available
ca: El DTLS no està implementat

en: Default application for “%s”: %s
ca: Aplicació per defecte per a «%s»: %s

en: Delete one or more files
ca: Suprimeix un o més fitxers

en: Delete the given files.
ca: Suprimeix els fitxers donats.

en: Desktop file didn’t specify Exec field
ca: El fitxer d'escriptori no especificava el camp d'execució

en: Destination %s is not a directory
ca: La destinació «%s» no és un directori

en: Destination name to introspect
ca: Nom de destinació a examinar

en: Destination name to invoke method on
ca: Nom de destinació on invocar el mètode

en: Destination name to monitor
ca: Nom de destinació al qual se li vol fer un seguiment

en: Didn’t find cookie with id %d in the keyring at “%s”
ca: No s'ha trobat la galeta amb l'identificador %d a l'anell de claus a «%s»

en: Do not enforce key name restrictions
ca: No siguis estricte amb les restriccions dels noms de les claus

en: Do not write the gschema.compiled file
ca: No escriguis el fitxer gschema.compiled

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
ca: El document ha acabat de manera inesperada després d'un signe d'igual després d'un nom d'atribut. No hi ha cap valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un comentari o d'una instrucció de processament

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un nom d'atribut

en: Document ended unexpectedly inside an element name
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un nom d'element

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'una etiqueta d'obertura d'un element.

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for an unopened element
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig de l'etiqueta de tancament per un element no obert

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element “%s”
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig de l'etiqueta de tancament de l'element «%s»

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket “<”
ca: El document ha acabat de manera inesperada immediatament després del símbol «<»

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
ca: El document ha acabat de manera inesperada enmig d'un valor d'atribut

en: Document ended unexpectedly with elements still open — “%s” was the last element opened
ca: El document ha acabat de manera inesperada amb elements que encara eren oberts. «%s» era l'últim element obert

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
ca: El document ha acabat de manera inesperada. S'esperava trobar un símbol «>» que acabés l'etiqueta <%s/>

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
ca: El document ha de començar amb un element (p. ex. <book>)

en: Document was empty or contained only whitespace
ca: El document era buit o només contenia espais en blanc

en: Don’t automatically create and register resource
ca: No creïs ni registris automàticament els recursos

en: Don’t embed resource data in the C file; assume it's linked externally instead
ca: No incrusteu recursos de dades a un fitxer C; en comptes assumiu que està enllaçat externament

en: Don’t export functions; declare them G_GNUC_INTERNAL
ca: No exportis les funcions, declara-les com a «G_GNUC_INTERNAL»

en: Don’t follow symbolic links
ca: No segueixis els enllaços simbòlics

en: Don’t use copy and delete fallback
ca: No usis el sistema alternatiu de còpia i esborrat

en: Double value “%s” for %s out of range
ca: El valor doble «%s» per a %s és fora de l'interval

en: Eject
ca: Expulsa

en: Element <%s> not allowed at the top level
ca: No es permet posar l'element <%s> al primer nivell

en: Element <%s> not allowed at toplevel
ca: No es permet posar l'element <%s> al primer nivell

en: Element <%s> not allowed inside <%s>
ca: No es permet posar l'element <%s> dins de <%s>

en: Element <default> is required in <key>
ca: L'element <default> està requerit a <key>

en: Element “%s” was closed, but the currently open element is “%s”
ca: L'element «%s» estava tancat. L'element obert actualment és «%s»

en: Element “%s” was closed, no element is currently open
ca: L'element «%s» estava tancat. Actualment no hi ha cap element obert

en: Embedded NUL byte in conversion input
ca: NUL byte incrustat a l'entrada de conversió

en: Embedded NUL byte in conversion output
ca: NUL byte incrustat a la sortida de conversió

en: Emit a signal.
ca: Envia un senyal.

en: Empty entity “&;” seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
ca: S'ha detectat una entitat buida «&;». Les entitats vàlides són: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty names are not permitted
ca: No es permet utilitzar noms buits

en: Empty path given.
ca: S'ha donat un camí buit.

en: Empty schema name given
ca: S'ha donat un nom d'esquema buit

en: Empty string is not a number
ca: La cadena buida no és un número

en: Empty structures (tuples) are not allowed in D-Bus
ca: No es permeten estructures buides (tuples) a D-Bus

en: Empty the trash
ca: Buida la paperera

en: Encountered array of length %u byte. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB). | Encountered array of length %u bytes. Maximum length is 2<<26 bytes (64 MiB).
ca[0]: S'ha trobat una matriu de llargada %u byte. La llargada màxima és de 2<<26 bytes (64 MiB).
ca[1]: S'ha trobat una matriu de llargada %u bytes. La llargada màxima és de 2<<26 bytes (64 MiB).

en: Encountered array of type “a%c”, expected to have a length a multiple of %u bytes, but found to be %u bytes in length
ca: S'ha trobat una matriu de tipus «a%c» que s'esperava que tingués una llargada múltiple de %u bytes, però en realitat és de %u bytes

en: Enter GApplication service mode (use from D-Bus service files)
ca: Introduïu un mode de servei GApplication (utilitzeu-lo des de fitxers de servei D-Bus)

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity — escape ampersand as &amp;
ca: L'entitat no acaba amb un punt i coma. Segurament heu utilitzat un caràcter «&» sense intenció d'iniciar una entitat. Substituïu el caràcter «&» per &amp;

en: Entity name “%-.*s” is not known
ca: Es desconeix el nom d'entitat «%-.*s»

en: Enumerator is closed
ca: L'enumerador està tancat

en: Error accepting connection: %s
ca: S'ha produït un error en acceptar la connexió: %s

en: Error adding handle %d: %s
ca: S'ha produït un error en afegir el gestor %d: %s

en: Error auto-launching:
ca: S'ha produït un error en executar-se automàticament:

en: Error binding to address %s: %s
ca: S'ha produït un error en vincular-se a l'adreça %s: %s

en: Error calling StartServiceByName for %s:
ca: S'ha produït un error en cridar «StartServiceByName» per a %s:

en: Error checking if SO_PASSCRED is enabled for socket: %s
ca: S'ha produït un error en la comprovació de si «SO_PASSCRED» és habilitat en el sòcol: %s

en: Error closing (unlinked) lock file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el fitxer (no enllaçat) de blocatge «%s»: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el descriptor de fitxer: %s

en: Error closing file: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el fitxer: %s

en: Error closing handle: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el gestor: %s

en: Error closing socket: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el sòcol: %s

en: Error compressing file %s
ca: S'ha produït un error en comprimir el fitxer %s

en: Error connecting: %s
ca: S'ha produït un error en connectar-se: %s

en: Error creating backup copy: %s
ca: S'ha produït un error en crear la còpia de seguretat: %s

en: Error creating directory %s: %s
ca: S'ha produït un error en crear el directori %s: %s

en: Error creating directory “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en crear el directori «%s»: %s

en: Error creating lock file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer de blocatge «%s»: %s

en: Error deleting stale lock file “%s”: %s
ca: S'ha produït un suprimir el fitxer de blocatge antic «%s»: %s

en: Error deserializing GVariant with type string “%s” from the D-Bus wire format
ca: S'ha produït un error en convertir a estructura de dades la GVariant amb el tipus de cadena «%s» del format de cable D-Bus

en: Error during conversion: %s
ca: S'ha produït un error durant la conversió: %s

en: Error enabling SO_PASSCRED: %s
ca: S'ha produït un error en habilitar «SO_PASSCRED»: %s

en: Error flushing connection: %s
ca: S'ha produït un error en buidar la connexió: %s

en: Error getting filesystem info for %s: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir la informació del sistema de fitxers per %s: %s

en: Error in address “%s” — the %s attribute is missing or malformed
ca: Hi ha un error a l'adreça «%s»: manca o està mal formatat l'atribut %s

en: Error in address “%s” — the unix transport requires exactly one of the keys “path” or “abstract” to be set
ca: Hi ha un error a l'adreça «%s»: el transport unix requereix que hi hagi establerta exactament una clau, o bé de tipus «path» (camí), o bé de tipus «abstract» (abstracte)

en: Error in address “%s” — the “%s” attribute is malformed
ca: Hi ha un error a l'adreça «%s» — l'atribut «%s» no està ben formatat

en: Error joining multicast group: %s
ca: S'ha produït un error en unir-se a un grup de multidestinació: %s

en: Error leaving multicast group: %s
ca: S'ha produït un error en deixar un grup de multidestinació: %s

en: Error making symbolic link %s: %s
ca: S'ha produït un error en fer l'enllaç simbòlic: %s: %s

en: Error moving file %s: %s
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer %s: %s

en: Error on line %d char %d:
ca: S'ha produït un error a la línia %d caràcter %d:

en: Error on line %d: %s
ca: S'ha produït un error a la línia %d: %s

en: Error opening directory “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el directori «%s»: %s

en: Error opening file %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer %s: %s

en: Error opening file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer «%s»: %s

en: Error opening keyring “%s” for reading:
ca: S'ha produït un error en obrir l'anell de claus «%s» per a llegir-lo:

en: Error opening keyring “%s” for writing:
ca: S'ha produït un error en obrir l'anell de claus «%s» per a escriptura:

en: Error opening nonce file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer nonce «%s»: %s

en: Error parsing DNS %s record: malformed DNS packet
ca: S'ha produït un error en analitzar el registre de DNS %s: paquet DNS mal format

en: Error parsing arguments: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar els paràmetres: %s

en: Error parsing file ‘%s’: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el fitxer «%s»: %s

en: Error parsing introspection XML: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar la introspecció XML: %s

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. --strict was specified; exiting.
ca: S'ha produït un error en analitzar la clau «%s» en l'esquema «%s» tal com especifica el fitxer de sobreescriptura «%s»: %s. S'ha especificat --strict; se surt.

en: Error parsing key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”: %s. Ignoring override for this key.
ca: S'ha produït un error en analitzar la clau «%s» en l'esquema «%s» tal com especifica el fitxer de sobreescriptura «%s»: %s. S'ignora la sobreescriptura d'aquesta clau.

en: Error parsing option %s
ca: S'ha produït un error en analitzar l'opció %s

en: Error parsing parameter %d of type “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el paràmetre %d del tipus «%s»: %s

en: Error parsing parameter %d: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el paràmetre %d: %s

en: Error reading file %s: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer %s: %s

en: Error reading file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%s»: %s

en: Error reading from file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en llegir del descriptor de fitxer: %s

en: Error reading from file: %s
ca: S'ha produït un error en llegir des del fitxer: %s

en: Error reading from handle: %s
ca: S'ha produït un error en llegir del gestor: %s

en: Error reading from nonce file “%s”, expected 16 bytes, got %d
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer nonce «%s»: s'esperaven 16 bytes, però se n'han obtingut %d

en: Error reading from nonce file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer nonce «%s»: %s

en: Error reading from standard input
ca: S'ha produït un error en llegir de l'entrada estàndard

en: Error receiving data: %s
ca: S'ha produït un error en rebre les dades: %s

en: Error receiving message: %s
ca: S'ha produït un error en rebre un missatge: %s

en: Error removing file %s: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer %s: %s

en: Error removing old backup link: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir l'enllaç de còpia de seguretat antic: %s

en: Error removing old file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer vell: %s

en: Error removing target file: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer objectiu: %s

en: Error renaming file %s: %s
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer %s: %s

en: Error renaming temporary file: %s
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer temporal: %s

en: Error resolving “%s”
ca: S'ha produït un error en resoldre «%s»

en: Error resolving “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en resoldre «%s»: %s

en: Error return with body of type “%s”
ca: S'ha retornat un error amb el cos de tipus «%s»

en: Error return with empty body
ca: S'ha retornat un error amb el cos buit

en: Error reverse-resolving “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en resoldre a la inversa «%s»: %s

en: Error seeking in file: %s
ca: S'ha produït un error en cercar en el fitxer: %s

en: Error sending credentials:
ca: S'ha produït un error en enviar les credencials:

en: Error sending data: %s
ca: S'ha produït un error en enviar les dades: %s

en: Error sending message: %s
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge: %s

en: Error serializing GVariant with type string “%s” to the D-Bus wire format
ca: No s'ha pogut convertir a seqüència de bits la GVariant de tipus cadena «%s» al format de cable D-Bus

en: Error setting SELinux context: %s
ca: S'ha produït un error en establir el context del SELinux: %s

en: Error setting extended attribute “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en establir l'atribut ampliat «%s»: %s

en: Error setting modification or access time for file “%s”: %lu
ca: S'ha produït un error en establir el temps de modificació o d'accés per al fitxer: «%s»: %lu

en: Error setting modification or access time: %s
ca: S'ha produït un error en establir el temps de modificació o d'accés: %s

en: Error setting owner: %s
ca: S'ha produït un error en establir el propietari: %s

en: Error setting permissions: %s
ca: S'ha produït un error en establir els permisos: %s

en: Error setting property “%s”: Expected type “%s” but got “%s”
ca: S'ha produït un error en establir la propietat «%s»: s'esperava el tipus «%s», però s'ha obtingut el «%s»

en: Error setting symlink: %s
ca: S'ha produït un error en establir l'enllaç simbòlic: %s

en: Error setting symlink: file is not a symlink
ca: S'ha produït un error en establir l'enllaç simbòlic: el fitxer no és un enllaç simbòlic

en: Error spawning command line “%s”:
ca: S'ha produït un error en engendrar la línia d'ordres «%s»:

en: Error splicing file: %s
ca: S'ha produït un error en empalmar el fitxer: %s

en: Error trashing file %s: %s
ca: S'ha produït un error en enviar a la paperera el fitxer %s: %s

en: Error truncating file: %s
ca: S'ha produït un error en truncar el fitxer: %s

en: Error unescaping key or value in Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s”
ca: S'ha produït un error en suprimir l'escapament d'una clau o d'un valor en la parella clau/valor %d, «%s», de l'element d'adreça «%s»

en: Error unlinking lock file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en desenllaçar el fitxer de blocatge «%s»: %s

en: Error when getting information for directory “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir la informació del directori «%s»: %s

en: Error when getting information for file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir informació del descriptor de fitxer: %s

en: Error when getting information for file “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir informació del fitxer «%s»: %s

en: Error while compiling regular expression ‘%s’ at char %s: %s
ca: S'ha produït un error en compilar l'expressió regular «%s» al caràcter %s: %s

en: Error while disabling SO_PASSCRED: %s
ca: S'ha produït un error en inhabilitar «SO_PASSCRED»: %s

en: Error while matching regular expression %s: %s
ca: S'ha produït un error en fer coincidir l'expressió regular %s: %s

en: Error while parsing replacement text “%s” at char %lu: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el text de reemplaçament «%s» al caràcter %lu: %s

en: Error writing contents of nonce file “%s” to stream:
ca: S'ha produït un error en escriure els continguts del fitxer nonce «%s» al flux:

en: Error writing nonce file at “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer nonce a «%s»: %s

en: Error writing to file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en escriure al descriptor de fitxer: %s

en: Error writing to file: %s
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer: %s

en: Error writing to handle: %s
ca: S'ha produït un error en escriure al gestor: %s

en: Error writing to stdout
ca: S'ha produït un error en escriure a la sortida estàndard

en: Error: %s
ca: S'ha produït un error: %s

en: Error: %s is not a valid bus name
ca: Error: %s no és un nom de bus vàlid

en: Error: %s is not a valid interface name
ca: Error: %s no és un nom d'interfície vàlid

en: Error: %s is not a valid member name
ca: Error: %s no és un nom de membre vàlid

en: Error: %s is not a valid name
ca: Error: %s no és un nom de membre vàlid

en: Error: %s is not a valid object path
ca: Error: «%s» no és un camí d'objecte vàlid

en: Error: %s is not a valid unique bus name.
ca: Error: %s no és un nom de bus únic vàlid.

en: Error: %s is not a valid well-known bus name.
ca: Error: %s no és un nom de bus conegut vàlid.

en: Error: A service to activate for must be specified.
ca: Error: no s'ha especificat el servei a activar.

en: Error: A service to wait for must be specified.
ca: Error: no s'ha especificat el servei a esperar.

en: Error: Could not write the whole output: %s
ca: Error: No s'ha pogut escriure la sortida completa: %s

en: Error: Destination is not specified
ca: Error: no s'ha especificat la destinació

en: Error: Failed to rename ‘%s’ to ‘%s’: %s
ca: Error: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» per «%s»: %s

en: Error: Method name is not specified
ca: Error: no s'ha especificat el nom del mètode

en: Error: Method name “%s” is invalid
ca: Error: el nom del mètode «%s» no és vàlid

en: Error: Object path is not specified
ca: Error: no s'ha especificat el camí a l'objecte

en: Error: Signal name is not specified
ca: Error: no s'ha especificat el nom del senyal

en: Error: Signal name “%s” is invalid
ca: Error: el nom del senyal «%s» no és vàlid

en: Error: Too many arguments.
ca: Error: massa arguments.

en: Error: can’t monitor a non-message-bus connection
ca: Error: no es pot fer un seguiment d'una connexió que no sigui de missatges del bus

en: Etag not available
ca: L'etag no està disponible

en: Exactly one of “type”, “enum” or “flags” must be specified as an attribute to <key>
ca: L'atribut de la <key> ha de ser necessàriament «type», «enum» o «flags»

en: Exhausted all available authentication mechanisms (tried: %s) (available: %s)
ca: S'han exhaurit tots els mecanismes d'autenticació disponibles (s'han provat: %s) (hi ha disponibles: %s)

en: Existing file “%s” could not be removed: g_unlink() failed: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer existent «%s»: ha fallat la funció g_unlink(): %s

en: Expected NUL byte after the string “%s” but found byte %d
ca: S'esperava el byte «NUL» després de la cadena «%s» però s'ha trobat el byte %d

en: Expected a GEmblem for GEmblemedIcon
ca: S'esperava un GEmblem per a un GEmblemedIcon

en: Expected valid UTF-8 string but found invalid bytes at byte offset %d (length of string is %d). The valid UTF-8 string up until that point was “%s”
ca: S'esperava una cadena UTF-8 vàlida però s'han trobat bytes no vàlids a l'òfset %d (la llargada de la cadena és %d). La cadena UTF-8 vàlida fins aquell moment era «%s»

en: Expecting 1 control message, got %d | Expecting 1 control message, got %d
ca[0]: S'esperava un missatge de control però se n'ha obtingut %d
ca[1]: S'esperava un missatge de control però se n'han obtingut %d

en: Expecting one fd, but got %d
     | Expecting one fd, but got %d
ca[0]: S'esperava un descriptor de fitxer però se n'ha obtingut %d
ca[1]: S'esperava un descriptor de fitxer però se n'han obtingut %d

en: Expecting to read a single byte for receiving credentials but read zero bytes
ca: S'esperava llegir un sol byte per a rebre les credencials però s'han llegit zero bytes

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld are negative
ca: %d nanosegons addicionals per a la marca horària d'UNIX %lld és negatiu

en: Extra nanoseconds %d for UNIX timestamp %lld reach 1 second
ca: %d nanosegons addicionals per a la marca horària d'UNIX %lld arriba al segon

en: Extract a resource file to stdout
ca: Extreu un fitxer de recurs a la sortida estàndard

en: FILE
ca: FITXER

en: FILE PATH
ca: CAMÍ AL FITXER

en: FILE [PATH]
ca: FITXER [CAMÍ]

en: Failed to allocate memory
ca: No s'ha pogut ubicar memòria

en: Failed to build typelib for module ‘%s’
ca: No s'ha pogut generar el «typelib» del mòdul «%s»

en: Failed to change to directory “%s” (%s)
ca: No s'ha pogut canviar al directori «%s» (%s)

en: Failed to close file descriptor for child process (%s)
ca: No s'ha pogut tancar el descriptor de fitxers per al procés fill (%s)

en: Failed to create a temporary directory for template “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal per a la plantilla «%s»: %s

en: Failed to create file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s»: %s

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
ca: No s'ha pogut crear el conducte per a comunicar-se amb el procés fill (%s)

en: Failed to create typelib ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut crear el «typelib» «%s»: %s

en: Failed to dup() in child process (%s)
ca: No s'ha pogut dup() en el procés fill (%s)

en: Failed to duplicate file descriptor for child process (%s)
ca: No s'ha pogut duplicar el descriptor de fitxers per al procés fill (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
ca: No s'ha pogut executar el procés fill (%s)

en: Failed to execute child process “%s” (%s)
ca: No s'ha pogut executar el procés fill «%s» (%s)

en: Failed to execute helper program (%s)
ca: No s'ha pogut executar el programa d'ajuda (%s)

en: Failed to expand exec line “%s” with URI “%s”
ca: No s'ha pogut ampliar la línia d'execució «%s» amb l'URI «%s»

en: Failed to find default application for URI Scheme ‘%s’
ca: No s'ha pogut trobar l'aplicació predeterminada per a l'esquema URI «%s»

en: Failed to find default application for content type ‘%s’
ca: No s'ha pogut trobar l'aplicació predeterminada per al tipus de contingut «%s»

en: Failed to fork (%s)
ca: No s'ha pogut bifurcar (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
ca: No s'ha pogut bifurcar el procés fill (%s)

en: Failed to get attributes of file “%s%s%s%s”: fstat() failed: %s
ca: No s'han pogut obtenir els atributs del fitxer «%s%s%s%s»: ha fallat la funció fstat(): %s

en: Failed to get attributes of file “%s”: fstat() failed: %s
ca: No s'han pogut obtenir els atributs del fitxer «%s»: ha fallat la funció fstat(): %s

en: Failed to load info for handler “%s”
ca: No s'ha pogut carregar la informació del gestor «%s»

en: Failed to load typelib: %s
ca: No s'ha pogut carregar el «typelib»: %s

en: Failed to locate “%s” in any source directory
ca: No s'ha pogut trobar «%s» en cap directori de recursos

en: Failed to locate “%s” in current directory
ca: No s'ha pogut trobar «%s» en el directori actual

en: Failed to map %s%s%s%s: mmap() failed: %s
ca: No s'ha pogut mapar el fitxer «%s%s%s%s»: ha fallat la funció mmap(): %s

en: Failed to open file to remap file descriptor (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a tornar a assignar el descriptor de fitxers (%s)

en: Failed to open file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Failed to open file “%s”: fdopen() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: ha fallat la funció fdopen(): %s

en: Failed to open file “%s”: open() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: ha fallat la funció open(): %s

en: Failed to open ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: Failed to parse <default> value of type “%s”:
ca: No s'ha pogut analitzar el valor <default> del tipus «%s»:

en: Failed to parse DNS response for “%s”:
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta DNS per a «%s»:

en: Failed to parse command line options: %s
ca: No s'han pogut analitzar les opcions de la línia d'ordres: %s

en: Failed to parse “%-.*s”, which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) — perhaps the digit is too large
ca: No s'ha pogut analitzar «%-.*s»: hi hauria d'haver hagut un dígit dins un caràcter de referència (per exemple &#234;). Potser el dígit és massa gran

en: Failed to parse: %s
ca: No s'ha pogut analitzar: %s

en: Failed to read data from child process
ca: No s'han pogut llegir dades del procés fill

en: Failed to read data from child process (%s)
ca: No s'han pogut llegir dades des del procés fill (%s)

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
ca: No s'han pogut llegir prou dades del conducte de l'identificador del procés fill (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
ca: No s'ha pogut llegir des del conducte fill (%s)

en: Failed to read from file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut llegir del fitxer «%s»: %s

en: Failed to read the symbolic link “%s”: %s
ca: No s'ha pogut llegir l'enllaç simbòlic «%s»: %s

en: Failed to read ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut llegir «%s»: %s

en: Failed to rename file “%s” to “%s”: g_rename() failed: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer «%s» a «%s»: ha fallat la funció g_rename(): %s

en: Failed to resize memory output stream
ca: Ha fallat el redimensionament de la memòria del flux de sortida

en: Failed to set “%s” as the default handler for “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en establir «%s» com a gestor per defecte de «%s»: %s

en: Failed to spawn child process “%s” (%s)
ca: No s'ha pogut engendrar el procés fill «%s» (%s)

en: Failed to write file “%s”: fsync() failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: ha fallat la funció fsync(): %s

en: Failed to write file “%s”: ftruncate() failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: ha fallat ftruncate(): %s

en: Failed to write file “%s”: write() failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: ha fallat la funció write(): %s

en: File %s appears multiple times in the resource
ca: El fitxer %s existeix més d'una vegada en els recursos

en: File enumerator has outstanding operation
ca: L'enumerador de fitxer té una operació pendent

en: File enumerator is already closed
ca: Ja està tancat l'enumerador de fitxer

en: File name “%s” cannot be converted to UTF-16
ca: El valor «%s» no es pot convertir a UTF-16

en: File names cannot contain “%c”
ca: En els noms de fitxers no pot haver-hi «%c»

en: File “%s” cannot be opened: Windows Error %lu
ca: No es pot obrir el fitxer «%s»: error %lu del Windows

en: File “%s” is too large
ca: El fitxer «%s» és massa gran

en: Filesystem does not support symbolic links
ca: El sistema de fitxers no implementa enllaços simbòlics

en: Filesystem root
ca: Arrel del sistema de fitxers

en: First token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ca: El primer testimoni de la línia %d de l'anell de claus a «%s» amb el contingut «%s» no està ben formatat

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
ca: Segueix els enllaços simbòlics, els punts de muntatge i les dreceres

en: GApplication Options:
ca: Opcions de la GApplication:

en: GCredentials contains invalid data
ca: GCredentials conté dades no vàlides

en: GCredentials does not contain a process ID on this OS
ca: Les GCredentials no contenen cap identificador de procés en aquest sistema operatiu

en: GCredentials is not implemented on this OS
ca: Aquest sistema operatiu no implementa les GCredentials

[ctx: GDateTime]
en: %H:%M:%S
ca: %-H:%M:%S

[ctx: GDateTime]
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
ca: %a %-d %b de %Y, %T %Z

[ctx: GDateTime]
en: %m/%d/%y
ca: %d/%m/%y

[ctx: GDateTime]
en: AM
ca: a. m.

[ctx: GDateTime]
en: PM
ca: p. m.

en: GSocketControlMessage not supported on Windows
ca: El GSocketControlMessage no està implementat a Windows

en: Generate dependency list
ca: Genera una llista de dependències

en: Generate output in the format selected for by the target filename extension
ca: Genera la sortida en el format seleccionat per l'extensió del nom de fitxer de destinació

en: Generate source code used to link in the resource file into your code
ca: Genera el codi font que es fa servir per a enllaçar el fitxer de recurs amb el codi

en: Generate source header
ca: Genera la capçalera del codi

en: Get file system info
ca: Obté la informació del sistema de fitxers

en: Get or set the handler for a mimetype
ca: Obteniu o establiu el gestor d'un tipus MIME

en: Get or set the handler for a mimetype.
ca: Obteniu o establiu el gestor d'un tipus MIME.

en: Get the value of KEY
ca: Obtén el valor de la CLAU

en: HANDLER
ca: GESTIONADOR

en: HTTP proxy authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació en el servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy authentication required
ca: Cal autenticació en el servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy connection failed: %i
ca: Ha fallat la connexió al servidor intermediari d'HTTP: %i

en: HTTP proxy connection not allowed
ca: La connexió al servidor intermediari d'HTTP no permesa

en: HTTP proxy response too big
ca: La resposta del servidor intermediari d'HTTP és massa gran

en: HTTP proxy server closed connection unexpectedly.
ca: El servidor intermediari d'HTTP ha tancat la connexió inesperadament.

en: Help Options:
ca: Opcions d'ajuda:

en: Host unreachable
ca: No es pot accedir a la màquina

en: Host unreachable through SOCKSv5 server.
ca: No es pot arribar al servidor a través del servidor intermediari SOCKSv5.

en: Hostname “%s” contains “[” but not “]”
ca: El nom de l'ordinador «%s» conté «[» però no «]»

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv4 protocol
ca: El nom d'ordinador «%s» és massa llarg pel protocol SOCKSv4

en: Hostname “%s” is too long for SOCKSv5 protocol
ca: El nom d'ordinador «%s» és massa llarg pel protocol SOCKSv5

en: IDENTIFIER
ca: IDENTIFICADOR

en: If no handler is given, lists registered and recommended applications
    for the mimetype. If a handler is given, it is set as the default
    handler for the mimetype.
ca: Si no es dona un gestor, mostra les aplicacions recomanades i registrades
    pel tipus MIME. Si es dona un gestor, s'estableix com a gestor per defecte
    pel tipus MIME.

en: Ignore nonexistent files, never prompt
ca: Ignora els fitxers que no existeixin, no ho preguntis mai

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
ca: Ignora les operacions de fitxers restants quan es desmunta o extreu

en: Ignored, for compat with GTestDbus
ca: Ignorat, per a mantenir la compatibilitat amb el GTestDbus

en: Ignoring this file.
ca: S'està ignorant aquest fitxer.

en: Illegal character in URI
ca: Caràcters no UTF-8 en l'URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
ca: Adreça IP codificada incorrectament «%.*s» en URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
ca: Nom d'amfitrió internacionalitzat incorrectament «%.*s» a l'URI

en: Include directories in GIR search path
ca: Inclou directoris al camí de cerca GIR

en: Include phony targets in the generated dependency file
ca: Inclou destinacions falses en el fitxer de dependències generat

en: Incomplete multibyte sequence in input
ca: La seqüència de múltiples bytes de l'entrada no és completa

en: Input stream doesn’t implement read
ca: El flux d'entrada no té implementada la lectura

en: Input stream doesn’t implement seek
ca: El flux d'entrada no té implementada la cerca

en: Integer value “%s” for %s out of range
ca: El valor enter «%s» per a %s és fora de l'interval

en: Integer value “%s” out of range
ca: El valor enter «%s» és fora de l'interval

en: Interface name too long
ca: El nom de la interfície és massa llarg

en: Interface not found: %s
ca: No s'ha trobat la interfície: %s

en: Internal SOCKSv5 proxy server error.
ca: S'ha produït un error intern del servidor intermediari SOCKSv5.

en: Internal error: %s
ca: Error intern: %s

en: Introspect a remote object.
ca: Examina un objecte remot.

en: Introspect children
ca: Examina el fill

en: Invalid %-encoding in URI
ca: Codificació %-e no vàlida en l'URI

en: Invalid GSeekType supplied
ca: El GSeekType proporcionat no és vàlid

en: Invalid GVariant type string “%s”
ca: El tipus de cadena GVariant «%s» no és vàlid

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
ca: Adreça IPv6 no vàlida «%.*s» en URI

en: Invalid UTF-8 encoded text in name — not valid “%s”
ca: El nom conté caràcters UTF-8 no vàlids: «%s»

en: Invalid attribute type (byte string expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava una cadena de bytes)

en: Invalid attribute type (string or invalid expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava una cadena o un no vàlid)

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava un uint32)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
ca: Tipus d'atribut no vàlid (s'esperava un uint64)

en: Invalid attribute type “%s”
ca: El tipus d'atribut «%s» no és vàlid

en: Invalid byte sequence in conversion input
ca: La seqüència de bytes a l'entrada de conversió no és vàlida

en: Invalid compressed data
ca: Les dades comprimides no són vàlides

en: Invalid date/time ‘%s’ in bookmark file
ca: La data/hora «%s» no és vàlida al fitxer d'adreces d'interès

en: Invalid domain
ca: El domini no és vàlid

en: Invalid endianness value. Expected 0x6c (“l”) or 0x42 (“B”) but found value 0x%02x
ca: Valor d'ordenació de bits (endianness) no vàlid. S'esperava 0x6c («l») o 0x42 («B») però s'ha trobat el valor 0x%02x

en: Invalid extended attribute name
ca: El nom de l'atribut ampliat no és vàlid

en: Invalid filename
ca: Nom de fitxer no vàlid

en: Invalid filename %s
ca: El nom del fitxer no és vàlid: %s

en: Invalid group name: %s
ca: El nom del grup no és vàlid: %s

en: Invalid hostname
ca: El nom de l'ordinador no és vàlid

en: Invalid key name: %.*s
ca: El nom de la clau no és vàlid: %.*s

en: Invalid major protocol version. Expected 1 but found %d
ca: Versió major del protocol no vàlida. S'esperava 1 però s'ha trobat %d

en: Invalid name “%s”: invalid character “%c”; only lowercase letters, numbers and hyphen (“-”) are permitted
ca: El nom «%s» no és vàlid: el caràcter «%c» no és vàlid. Només es permeten lletres minúscules, nombres i el guionet («-»)

en: Invalid name “%s”: maximum length is 1024
ca: El nom «%s» no és vàlid: la llargada màxima és de 1024

en: Invalid name “%s”: names must begin with a lowercase letter
ca: El nom «%s» no és vàlid: els noms han de començar amb una lletra minúscula

en: Invalid name “%s”: the last character may not be a hyphen (“-”)
ca: El nom «%s» no és vàlid: l'últim caràcter no pot ser un guionet («-»)

en: Invalid name “%s”: two successive hyphens (“--”) are not permitted
ca: El nom «%s» no és vàlid: no es poden posar dos guionets seguits («--»)

en: Invalid numeric value
ca: El valor numèric no és vàlid

en: Invalid object, not initialized
ca: L'objecte no és vàlid, no s'ha inicialitzat

en: Invalid program name: %s
ca: El nom del programa no és vàlid: %s

en: Invalid seek request
ca: La sol·licitud de cerca és no vàlida

en: Invalid sequence in conversion input
ca: Seqüència no vàlida a l'entrada de la conversió

en: Invalid socket, initialization failed due to: %s
ca: El sòcol no és vàlid, ha fallat la inicialització a causa de: %s

en: Invalid socket, not initialized
ca: El sòcol no és vàlid, no està inicialitzat

en: Invalid source FDs argument
ca: Argument FDs d'origen no vàlid

en: Invalid string in argument vector at %d: %s
ca: La cadena en el vector d'argument no és vàlida a %d: %s

en: Invalid string in environment: %s
ca: Cadena no vàlida a l'entorn: %s

en: Invalid symlink value given
ca: El valor donat per a l'enllaç simbòlic no és vàlid

en: Invalid typelib for module ‘%s’: %s
ca: El «typelib» del mòdul «%s» no és vàlid: %s

en: Invalid working directory: %s
ca: El directori de treball no és vàlid: %s

en: Invoke a method on a remote object.
ca: Invoca un mètode en un objecte remot.

en: Invoke an action on the application
ca: Invoca una acció de l'aplicació

en: Keep with file when moved
ca: Mantén-lo amb el fitxer quan es mogui

en: Key file contains escape character at end of line
ca: El fitxer de claus conté un caràcter d'escapada al final de línia

en: Key file contains invalid escape sequence “%s”
ca: El fitxer de claus conté la seqüència d'escapada no vàlida «%s»

en: Key file contains key “%s” in group “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s» en el grup «%s», que té un valor que no es pot interpretar.

en: Key file contains key “%s” which has a value that cannot be interpreted.
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s», que té un valor que no es pot interpretar.

en: Key file contains key “%s” with value “%s” which is not UTF-8
ca: El fitxer de claus conté la clau «%s» amb el valor «%s», que no és UTF-8

en: Key file contains line “%s” which is not a key-value pair, group, or comment
ca: El fitxer de claus conté la línia «%s» que no és una parella clau-valor, grup o comentari

en: Key file contains unsupported encoding “%s”
ca: El fitxer de claus conté la codificació no implementada «%s»

en: Key file does not have group “%s”
ca: El fitxer de claus no té el grup «%s»

en: Key file does not have key “%s” in group “%s”
ca: El fitxer de claus no conté una clau «%s» en el grup «%s»

en: Key file does not start with a group
ca: El fitxer de claus no comença amb un grup

en: Key “%s” in group “%s” has value “%s” where %s was expected
ca: La clau «%s» en el grup «%s» té el valor «%s» però s'esperava el valor %s

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” does not contain an equal sign
ca: La parella de clau/valor %d, «%s», a l'element d'adreça «%s», no conté un signe d'igual

en: Key/Value pair %d, “%s”, in address element “%s” must not have an empty key
ca: La parella de clau/valor %d, «%s», a l'element d'adreça «%s», no conté un signe d'igual

en: LOCATION
ca: UBICACIÓ

en: Launch an application
ca: Executa una aplicació

en: Launch an application from a desktop file
ca: Executa una aplicació des d'un fitxer d'escriptori

en: Launch an application from a desktop file, passing optional filename arguments to it.
ca: Inicia una aplicació des d'un fitxer d'escriptori amb arguments de nom de fitxer opcionals.

en: Launch the application (with optional files to open)
ca: Executa l'aplicació (amb fitxers opcionals que s'han d'obrir)

en: Leftover unconverted data in read buffer
ca: A la memòria intermèdia de lectura hi ha dades sobrants no convertides

en: Length %u is too long for address
ca: L'adreça és massa llarga (%u)

en: Line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ca: La línia %d de l'anell de claus a «%s» amb el contingut «%s» no està ben formatada

en: List applications
ca: Llista les aplicacions

en: List available actions
ca: Llista les accions disponibles

en: List contents of directories in a tree-like format.
ca: Llista el contingut dels directoris en un format d'arbre.

en: List files in the trash with their original locations
ca: Llista els fitxers de la paperera amb les ubicacions originals

en: List keys and values, recursively
    If no SCHEMA is given, list all keys
ca: Llista les claus i els valors recursivament
    Si no es passa cap ESQUEMA, es llista totes les claus

en: List other typelibs the inspected typelib requires
ca: Llista altres «typelibs» requerides per la «typelib» inspeccionada

en: List resources
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
ca: Llista recursos
    Si s'especifica una SECCIÓ, només es llisten els recursos d'aquella secció
    Si s'especifica un CAMÍ, només es llisten els recursos que hi coincideixin

en: List resources with details
    If SECTION is given, only list resources in this section
    If PATH is given, only list matching resources
    Details include the section, size and compression
ca: Llista els recursos amb les seves dades
    Si s'especifica la SECCIÓ, només es mostren els recursos de la secció
    Si s'especifica el CAMÍ, només es mostren els recursos que hi coincideixin
    Les dades són la secció, la mida i la compressió

en: List sections containing resources in an elf FILE
ca: Llista les seccions que contenen recursos en un FITXER elf

en: List static actions for an application (from .desktop file)
ca: Llista les accions estàtiques d'una aplicació (del fitxer .desktop)

en: List the children of SCHEMA
ca: Llista els fills de l'ESQUEMA

en: List the contents of locations
ca: Llista el contingut de les ubicacions

en: List the contents of the locations.
ca: Llista el contingut de les ubicacions.

en: List the installed (non-relocatable) schemas
ca: Llista els esquemes instal·lats (que no es poden canviar de lloc)

en: List the installed D-Bus activatable applications (by .desktop files)
ca: Llista totes les aplicacions instal·lades que es poden activar per D-Bus (mitjançant fitxers .desktop)

en: List the installed relocatable schemas
ca: Llista els esquemes instal·lats que es poden canviar de lloc

en: List the keys in SCHEMA
ca: Llista les claus a l'ESQUEMA

en: List the shared libraries the typelib requires
ca: Llista les biblioteques compartides que requereix «typelib»

en: List user-interesting volumes, drives and mounts
ca: Llista els volums, unitats i muntatges interessants per a l'usuari

en: List writable attributes
ca: Llista els atributs d'escriptura

en: Listener is already closed
ca: Ja està tancat el receptor de connexions

en: Lists the contents of locations in a tree
ca: Llista els continguts de les ubicacions en un arbre

en: Location given doesn't start with trash:///
ca: La ubicació indicada no comença amb trash:///

en: Location not specified
ca: No s'ha especificat la ubicació

en: MIMETYPE
ca: TIPUS-MIME

en: Malformed DNS packet
ca: Paquet DNS mal format

en: Malformed input data for GFileIcon
ca: Les dades d'entrada pel GFileIcon no són formades correctament

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblem encoding
ca: Un nombre de testimonis (%d) de la codificació del GEmblem no són formats correctament

en: Malformed number of tokens (%d) in GEmblemedIcon encoding
ca: Un nombre de testimonis (%d) en la codificació del GEmblemedIcon no són formats correctament

en: Malformed version number: %s
ca: El número de versió no és format correctament: %s

en: Meaningless key/value pair combination in address entry “%s”
ca: L'entrada d'adreça «%s» té una parella clau/valor que no té sentit

en: Memory output stream not resizable
ca: El flux de sortida de memòria no és modificable

en: Message body has signature “%s” but there is no signature header
ca: El cos del missatge té la signatura «%s» però no hi ha cap capçalera de signatura

en: Message body has type signature “%s” but signature in the header field is “%s”
ca: El cos del missatge té el tipus de signatura «%s» però la signatura en el camp de la capçalera és «%s»

en: Message body is empty but signature in the header field is “(%s)”
ca: El cos del missatge és buit però la signatura en el camp de la capçalera és «(%s)»

en: Message vectors too large
ca: Els vectors del missatge són massa grans

en: Method and interface name
ca: Mètode i nom d'interfície

en: Method “%s” on interface “%s” with signature “%s” does not exist
ca: No existeix el mètode «%s» a la interfície «%s» amb la signatura «%s»

en: Method “%s” returned type “%s”, but expected “%s”
ca: El mètode «%s» ha retornat un tipus «%s», però s'esperava «%s»

en: Missing argument
ca: Manca l'argument

en: Missing argument for %s
ca: Manca un argument per a %s

en: Missing ‘=’ and parameter value
ca: Falta «=» i el valor del paràmetre

en: Monitor KEY for changes.
    If no KEY is specified, monitor all keys in SCHEMA.
    Use ^C to stop monitoring.
ca: Fes un seguiment de la CLAU per si hi ha canvis.
    Si no s'especifica cap CLAU, es farà un seguiment a 
    totes les claus de l'ESQUEMA.
    Utilitzeu ^C per a deixar de fer el seguiment.

en: Monitor a directory (default: depends on type)
ca: Fes el seguiment a un directori (per defecte: depèn del tipus)

en: Monitor a file (default: depends on type)
ca: Fes el seguiment a un fitxer (per defecte: depèn del tipus)

en: Monitor a file directly (notices changes made via hardlinks)
ca: Fes el seguiment a un fitxer directament (s'adona de canvis fets mitjançant enllaços forts)

en: Monitor a remote object.
ca: Fes el seguiment a un objecte remot.

en: Monitor files and directories for changes
ca: Fes un seguiment dels directoris per a veure si hi ha canvis

en: Monitor files or directories for changes.
ca: Fes un seguiment dels directoris per a veure si hi ha canvis.

en: Monitor user-interesting volume, drive and mount events
ca: Monitoritza els esdeveniments de volums, unitats i muntatges interessants per a l'usuari

en: Monitors a file directly, but doesn’t report changes
ca: Fes el seguiment a un fitxer directament, però no informa dels canvis

en: Mount a TCRYPT hidden volume
ca: Munta un volum ocult TCRYPT

en: Mount a TCRYPT system volume
ca: Munta un volum de sistema TCRYPT

en: Mount as mountable
ca: Munta com a muntable

en: Mount or unmount the locations
ca: Munta o desmunta les ubicacions

en: Mount or unmount the locations.
ca: Munta o desmunta les ubicacions.

en: Mount volume with device file, or other identifier
ca: Munta el volum amb el fitxer de dispositiu, o un altre identificador

en: Move between mounts not supported
ca: No està implementat moure entre muntatges

en: Move files or directories to the trash
ca: Mou els fitxers o directoris a la paperera

en: Move one or more files
ca: Mou un, o més, fitxers

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
ca: Mou un, o més, fitxers des de la FONT a la DESTINACIÓ.

en: Move/Restore files or directories to the trash.
ca: Mou o restaura els fitxers o directoris a la paperera.

en: Multiple connection endpoints specified
ca: S'han especificat més d'un punt final de connexió

en: Must specify a single mimetype, and maybe a handler
ca: Heu d'especificar un únic tipus MIME, i potser un gestor

en: NAME
ca: NOM

en: NAMESPACE
ca: ESPAI DE NOMS

en: Name of the dependency file to generate
ca: Nom del fitxer de dependència a generar

en: Name of the output file
ca: Nom del fitxer de sortida

en: Need more input
ca: Fan falta més dades d'entrada

en: Network unreachable
ca: No es pot accedir a la xarxa

en: Network unreachable through SOCKSv5 proxy.
ca: No es pot arribar a la xarxa a través del servidor intermediari SOCKSv5.

en: NetworkManager not running
ca: El NetworkManager no s'està executant

en: NetworkManager version too old
ca: La versió del NetworkManager és massa antiga

en: Never follow symbolic links
ca: No segueixis mai els enllaços simbòlics

en: No <key name='%s'> to override
ca: No hi ha cap <key name='%s'> a sobreescriure

en: No DNS record of the requested type for “%s”
ca: No hi ha cap registre del tipus sol·licitat al DNS per «%s»

en: No MIME type defined in the bookmark for URI “%s”
ca: No hi ha cap tipus MIME definit a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No PEM-encoded certificate found
ca: No s'ha trobat cap certificat codificat amb PEM

en: No PEM-encoded private key found
ca: No s'ha trobat cap clau privada codificada amb PEM

en: No address specified
ca: No s'ha especificat cap adreça

en: No application is registered as handling this file
ca: No hi ha cap aplicació que s'hagi registrat per a gestionar aquest fitxer

en: No application with name “%s” registered a bookmark for “%s”
ca: No hi ha cap aplicació amb el nom «%s» que hagi registrat l'adreça d'interès «%s»

en: No bookmark found for URI “%s”
ca: No s'ha trobat cap adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No connection endpoint specified
ca: No s'ha especificat el punt final de connexió

en: No default applications for “%s”
ca: No hi ha cap aplicació per defecte per a «%s»

en: No desktop file given
ca: No s'ha introduït cap fitxer d'escriptori

en: No destination given
ca: No s'ha donat una destinació

en: No drive for device file
ca: No hi ha cap disc pel fitxer de dispositiu

en: No groups set in bookmark for URI “%s”
ca: No hi ha cap grup establert a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No input files
ca: No hi ha cap fitxer d'entrada

en: No locations given
ca: No s'ha donat cap ubicació

en: No private flag has been defined in bookmark for URI “%s”
ca: No hi ha cap senyalador privat definit a l'adreça d'interès per a l'URI «%s»

en: No recommended applications
ca: No hi ha cap aplicació recomanada

en: No registered applications
ca: No hi ha cap aplicació registrada

en: No schema files found: doing nothing.
ca: No s'ha trobat cap fitxer d'esquemes: no es fa res.

en: No schema files found: removed existing output file.
ca: No s'ha trobat cap fitxer d'esquemes: suprimeix el fitxer de sortida actual.

en: No schemas installed
ca: No hi ha cap esquema instal·lat

en: No signature header in message but the message body is %u byte | No signature header in message but the message body is %u bytes
ca[0]: No hi ha cap capçalera de la signatura en el missatge, però el cos és de %u byte
ca[1]: No hi ha cap capçalera de la signatura en el missatge, però el cos és de %u bytes

en: No such interface “%s”
ca: No existeix la interfície «%s»

en: No such interface “%s” on object at path %s
ca: No existeix la interfície «%s» en l'objecte al camí %s

en: No such key “%s”
ca: No existeix la clau «%s»

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s” and --strict was specified; exiting.
ca: No existeix la clau «%s» en l'esquema «%s» tal com especifica el fitxer de sobreescriptura «%s» i s'ha especificat --strict; se surt.

en: No such key “%s” in schema “%s” as specified in override file “%s”; ignoring override for this key.
ca: No existeix la clau «%s» en l'esquema «%s» tal com especifica el fitxer de sobreescriptura «%s»; s'ignora la sobreescriptura d'aquesta clau.

en: No such method “%s”
ca: No existeix el mètode «%s»

en: No such property “%s”
ca: No existeix la propietat «%s»

en: No such schema “%s”
ca: No existeix l'esquema «%s»

en: No support for IPv4 source-specific multicast
ca: Encara no es pot fer multidestinació en IPv4 des d'un origen concret

en: No support for IPv6 source-specific multicast
ca: Encara no es pot fer multidestinació en IPv6 des d'un origen concret

en: No support for source-specific multicast
ca: Encara no es pot fer multidestinació des d'un origen concret

en: No target directory
ca: No hi ha cap directori de destinació

en: No type for class name %s
ca: El nom de classe %s no té tipus

en: No valid addresses were found
ca: No s'ha trobat cap adreça vàlida

en: No valid bookmark file found in data dirs
ca: No s'ha trobat cap fitxer d'adreces d'interès dins dels directoris de dades

en: No volume for given ID
ca: No hi ha cap volum per a l'identificador donat

en: Non-UTF-8 characters in URI
ca: Caràcters no UTF-8 en l'URI

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer regular

en: Not authorized to change debug settings
ca: No esteu autoritzat a canviar la configuració de depuració

en: Not enough memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Not enough space for socket address
ca: No hi ha prou espai per a l'adreça del sòcol

en: Not enough space in destination
ca: No hi ha prou espai a la destinació

en: Not expecting control message, but got %d
ca: No s'esperava un missatge de control però s'ha obtingut %d

en: Note: for --restore switch, if the original location of the trashed file 
    already exists, it will not be overwritten unless --force is set.
ca: Nota: l'opció --restore no sobreescriurà la ubicació original del fitxer
    restaurat si ja existeix, tret que s'estableixi l'opció --force.

en: Number of file descriptors in message (%d) differs from header field (%d)
ca: El nombre de descriptors de fitxer al missatge (%d) difereix del camp de la capçalera (%d)

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
ca: El número «%s» està fora de rangs [%s, %s]

en: Object does not exist at path “%s”
ca: L'objecte no existeix al camí «%s»

en: Object path to emit signal on
ca: Camí a l'objecte al qual se li enviarà un senyal

en: Object path to introspect
ca: Camí a l'objecte a examinar

en: Object path to invoke method on
ca: Camí a l'objecte on invocar el mètode

en: Object path to monitor
ca: Camí a l'objecte al qual se li vol fer un seguiment

en: Odd character “%s”, expected a “=” after attribute name “%s” of element “%s”
ca: S'ha trobat un caràcter estrany: «%s». S'esperava un «=» després del nom d'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Odd character “%s”, expected a “>” character to end the empty-element tag “%s”
ca: S'ha trobat un caràcter estrany: «%s». S'esperava el caràcter «>» per a tancar l'etiqueta d'element buit «%s»

en: Odd character “%s”, expected a “>” or “/” character to end the start tag of element “%s”, or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
ca: S'ha trobat un caràcter estrany: «%s». S'esperava un caràcter «>» o «/» per a finalitzar l'etiqueta d'inici de l'element «%s», o opcionalment un atribut. Potser heu utilitzat un caràcter no vàlid en un nom d'atribut

en: Odd character “%s”, expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute “%s” of element “%s”
ca: S'ha trobat un caràcter estrany: «%s». S'esperaven unes cometes d'obertura després del signe «=» en donar valor a l'atribut «%s» de l'element «%s»

en: Only create if not existing
ca: Crea només si no existeix

en: Only one <%s> element allowed inside <%s>
ca: No es permet posar l'element <%s> dins de <%s>

en: Only print properties
ca: Només mostra les propietats

en: Open files with the default application
ca: Obre els fitxers amb l'aplicació per defecte

en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
ca: Obre els fitxers amb l'aplicació registrada per
    defecte per a gestionar aquest tipus de fitxer.

en: Operation not supported
ca: L'operació no està implementada

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Optional destination for signal (unique name)
ca: Destinació opcional del senyal (nom únic)

en: Optional parameter to the action invocation, in GVariant format
ca: Paràmetre opcional per la invocació de l'acció, en format GVariant

en: Optional relative or absolute filenames, or URIs to open
ca: Noms de fitxers relatius opcionals o relatius, o URI que s'han d'obrir

en: Options specifying the connection endpoint
ca: Opcions d'especificació del punt final de connexió

en: Options:
ca: Opcions:

en: Output file
ca: Fitxer de sortida

en: Output stream doesn’t implement write
ca: El flux de sortida no implementa l'escriptura

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices and --strict was specified; exiting.
ca: La sobreescriptura de la clau «%s» de l'esquema «%s» en el fitxer de sobreescriptura «%s» no és a la llista de valors vàlids i s'ha especificat --strict; se surt.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is not in the list of valid choices; ignoring override for this key.
ca: La sobreescriptura de la clau «%s» de l'esquema «%s» en el fitxer de sobreescriptura «%s» no és a la llista de valors vàlids; s'ignora la sobreescriptura d'aquesta clau.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema and --strict was specified; exiting.
ca: La sobreescriptura de la clau «%s» de l'esquema «%s» en el fitxer de sobreescriptura «%s» és fora de l'interval de l'esquema donat i s'ha especificat --strict; se surt.

en: Override for key “%s” in schema “%s” in override file “%s” is outside the range given in the schema; ignoring override for this key.
ca: La sobreescriptura de la clau «%s» de l'esquema «%s» en el fitxer de sobreescriptura «%s» és fora de l'interval de l'esquema donat; s'ignora la sobreescriptura d'aquesta clau.

en: Override the application’s ID
ca: Sobreescriu l'identificador de l'aplicació

en: PARAMETER
ca: PARÀMETRE

en: PATH
ca: CAMÍ

en: PCRE library is compiled with incompatible options
ca: La biblioteca PCRE ha estat compilada amb opcions incompatibles

en: PCRE library is compiled without UTF8 support
ca: La biblioteca PCRE no està compilada per a interpretar UTF-8

en: POSIX collating elements are not supported
ca: No es poden utilitzar els elements d'ordenació de POSIX

en: POSIX named classes are supported only within a class
ca: Només es permeten les classes amb nom de POSIX dins de la pròpia classe

en: Parsed value “%s” for variant is not a valid D-Bus signature
ca: El valor analitzat «%s» per variant no és una signatura D-Bus vàlida

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus object path
ca: El valor analitzat «%s» no és un camí d'objecte D-Bus vàlid

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature
ca: El valor analitzat «%s» no és una signatura D-Bus vàlida

en: Parsed value “%s” is not a valid D-Bus signature (for body)
ca: El valor analitzat «%s» no és una signatura de D-Bus vàlida (pel cos)

en: Partial character sequence at end of input
ca: Seqüència de caràcters parcial al final de l'entrada

en: Path must begin with a slash (/)
ca: El camí ha de començar amb una barra inclinada (/)

en: Path must end with a slash (/)
ca: El camí ha d'acabar amb una barra inclinada (/)

en: Path must not contain two adjacent slashes (//)
ca: El camí no pot contenir dues barres inclinades seguides (//)

en: Permissions on directory “%s” are malformed. Expected mode 0700, got 0%o
ca: Els permisos del directori «%s» no estan ben formatats. S'esperava el mode 0700, però s'ha obtingut el 0%o

en: Pipes are not supported in this platform
ca: Els conductes no són compatibles amb aquesta plataforma

en: Please specify --print-shlibs, --print-typelibs or both
ca: Especifiqueu «--print-shlibs», «--print-typelibs» o tots dos alhora

en: Please specify exactly one input file
ca: Especifiqueu exactament un únic fitxer d'entrada

en: Please specify exactly one namespace
ca: Especifiqueu un únic espai de noms

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
ca: El port «%.*s» de l'URI està fora de rang

en: Preserve all attributes
ca: Conserva tots els atributs

en: Print XML
ca: Imprimeix XML

en: Print address
ca: Mostra l'adreça

en: Print address in shell mode
ca: Mostra l'adreça en mode intèrpret d'ordres

en: Print display names
ca: Imprimeix els noms que es mostren

en: Print full URIs
ca: Mostra els URI complets

en: Print help
ca: Mostra l'ajuda

en: Print new etag at end
ca: Mostra la nova etag al final

en: Print the application version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: Print version
ca: Mostra la versió

en: Print version information and exit
ca: Mostra la informació de la versió i surt

en: Print version information and exit.
ca: Mostra la informació de la versió i surt.

en: Program ‘%s’ not found in $PATH
ca: No s'ha trobat el programa «%s» a $PATH

en: Prompt before overwrite
ca: Pregunta abans de sobreescriure

en: Property “%s” is not readable
ca: La propietat «%s» no és de lectura

en: Property “%s” is not writable
ca: La propietat «%s» no és d'escriptura

en: Proxy protocol “%s” is not supported.
ca: El protocol del servidor intermediari «%s» no està implementat.

en: Proxying over a non-TCP connection is not supported.
ca: Encara no es pot fer de servidor intermediari d'una connexió que no sigui TCP.

en: Query the description for KEY
ca: Consulta la descripció per a la CLAU

en: Query the range of valid values for KEY
ca: Consulta el rang de valors vàlids per a la CLAU

en: Quoted text doesn’t begin with a quotation mark
ca: El text citat no comença amb cometes

en: Read from standard input and save
ca: Llegeix de l'entrada estàndard i desa-ho

en: Read from standard input and save to DEST.
ca: Llegeix de l'entrada estàndard i desa-ho a la DESTINACIÓ.

en: Received invalid fd
ca: S'ha rebut un descriptor de fitxer no vàlid

en: Receiving FD is not supported
ca: No s'admet la recepció de FD

en: Recommended applications:
ca: Aplicacions recomanades:

en: Registered applications:
ca: Aplicacions registrades:

en: Rename a file
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Rename a file.
ca: Canvia el nom del fitxer.

en: Rename successful. New uri: %s
ca: S'ha canviat el nom correctament. URI nou: %s

en: Replace the running instance
ca: Reemplaça la instància en execució

en: Report moves and renames as simple deleted/created events
ca: Informa de moviments i canvis de nom com a esdeveniments de supressió i creació simples

en: Requested seek before the beginning of the stream
ca: S'ha sol·licitat un desplaçament abans de l'inici del flux

en: Requested seek beyond the end of the stream
ca: S'ha sol·licitat un desplaçament més enllà del final del flux

en: Reset KEY to its default value
ca: Reinicia la CLAU al seu valor predeterminat

en: Reset all keys in SCHEMA to their defaults
ca: Reinicia totes les claus de l'ESQUEMA als seus valors per defecte

en: Resource files cannot be renamed
ca: No es pot canviar el nom dels fitxers de recursos

en: Restore a file from trash to its original location (possibly recreating the directory)
ca: Restaura un fitxer de la paperera a la ubicació original (i torna a crear el directori si cal)

en: Run a dbus service
ca: Executa un servei de D-Bus

en: SCHEMA[:PATH]
ca: ESQUEMA[:CAMÍ]

en: SCHEMA[:PATH] KEY
ca: ESQUEMA[:CAMÍ] CLAU

en: SCHEMA[:PATH] KEY VALUE
ca: ESQUEMA[:CAMÍ] CLAU VALOR

en: SCHEMA[:PATH] [KEY]
ca: ESQUEMA[:CAMÍ] [CLAU]

en: SCHEME
ca: ESQUEMA

en: SECTION
ca: SECCIÓ

en: SELinux context must be non-NULL
ca: El context del SELinux no pot ser nul

en: SELinux is not enabled on this system
ca: Aquest sistema no té habilitat el SELinux

en: SOCKSv4 does not support IPv6 address “%s”
ca: El SOCKSv4 no permet utilitzar adreces IPv6 «%s»

en: SOCKSv5 authentication failed due to wrong username or password.
ca: Ha fallat l'autenticació SOCKSv5 a causa d'un nom d'usuari o contrasenya errònies.

en: SOCKSv5 connection not allowed by ruleset.
ca: El conjunt de regles no permet fer connexions SOCKSv5.

en: SOCKSv5 proxy does not support provided address type.
ca: El servidor intermediari SOCKSv5 no permet l'ús del tipus d'adreça proporcionada.

en: SOCKSv5 proxy does not support “connect” command.
ca: El servidor intermediari SOCKSv5 no permet l'ús de l'ordre «connect».

en: SOURCE
ca: FONT

en: Schema “%s” is not relocatable (path must not be specified)
ca: No es pot canviar de lloc l'esquema «%s» (no s'ha d'especificar el camí)

en: Schema “%s” is relocatable (path must be specified)
ca: Es pot canviar de lloc l'esquema «%s» (s'ha d'especificar el camí)

en: Second token of line %d of the keyring at “%s” with content “%s” is malformed
ca: El segon testimoni de la línia %d de l'anell de claus a «%s» amb el contingut «%s» no està ben formatat

en: Seek not supported on base stream
ca: No està implementada la cerca en el flux base

en: Seek not supported on stream
ca: No està implementada la cerca en el flux

en: Sending FD is not supported
ca: L'enviament de FD no és compatible

en: Service to activate before waiting for the other one (well-known name)
ca: Servei a activar abans d'esperar l'altre (nom conegut)

en: Session dbus not running, and autolaunch failed
ca: El bus de sessió (D-Bus) no està en funcionament i l'arrencada automàtica no ha funcionat

en: Set a file attribute
ca: Establiu un atribut de fitxer

en: Set a file attribute of LOCATION.
ca: Establiu un atribut de fitxer d'UBICACIÓ.

en: Set the value of KEY to VALUE
ca: Estableix el valor de la CLAU a VALOR

en: Settable attributes:
ca: Atributs que es poden establir:

en: Setting application as last used for type not supported yet
ca: L'establiment de l'aplicació com a última utilitzada per al tipus encara no és compatible

en: Setting attribute %s not supported
ca: No està implementat establir l'atribut %s

en: Setting default applications not supported yet
ca: Encara no s'admeten les aplicacions per defecte

en: Several passwords entered have been incorrect, and your access will be locked out after further failures.
ca: S'han introduït diverses contrasenyes errònies i se us bloquejarà l'accés després de més intents.

en: Shared library
ca: Biblioteca compartida

en: Show GApplication options
ca: Mostra les opcions de la GApplication

en: Show all available information
ca: Mostra tota la informació disponible

en: Show all help options
ca: Mostra totes les opcions d'ajuda

en: Show debug messages
ca: Mostra els missatges de depuració

en: Show extra information
ca: Mostra informació addicional

en: Show help options
ca: Mostra les opcions d'ajuda

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show information about locations
ca: Mostra informació sobre ubicacions

en: Show information about locations.
ca: Mostra informació sobre ubicacions.

en: Show program version and exit
ca: Mostra la versió del programa i surt

en: Show program’s version number and exit
ca: Mostra el número de versió del programa i surt

en: Show progress
ca: Mostra el progrés

en: Show verbose messages
ca: Mostra missatges detallats

en: Signal and interface name
ca: Senyal i nom d'interfície

en: Signature header found but is not of type signature
ca: S'ha trobat la capçalera de signatura però no és del tipus signatura

en: Signature header with signature “%s” found but message body is empty
ca: S'ha trobat la capçalera de la signatura amb la signatura «%s», però el cos és buit

en: Socket I/O timed out
ca: S'ha excedit el temps d'espera d'entrada/sortida del sòcol

en: Socket is already closed
ca: El sòcol ja és tancat

en: Source stream is already closed
ca: El flux font ja està tancat

en: Splice not supported
ca: No es pot empalmar

en: Stop drive with device file
ca: Atura el disc amb el fitxer de dispositiu

en: Stream doesn’t support query_info
ca: El flux no implementa «query_info»

en: Stream has outstanding operation
ca: El flux té una operació pendent

en: Stream is already closed
ca: Ja està tancat el flux

en: Sum of vectors passed to %s too large
ca: La suma de vectors donada a %s és massa gran

en: Symbolic links not supported
ca: No es poden utilitzar els enllaços simbòlics

en: TLS backend does not implement TLS binding retrieval
ca: El backend TLS no implementa la recuperació de la vinculació TLS

en: TLS support is not available
ca: El TLS no està implementat

en: TYPE
ca: TIPUS

en: Target %s is not a directory
ca: La destinació %s no és un directori

en: Target file exists
ca: Ja existeix el fitxer de destinació

en: Target file is a directory
ca: El fitxer objectiu és un directori

en: Target file is not a regular file
ca: El fitxer objectiu no és un fitxer regular

en: Template “%s” doesn’t contain XXXXXX
ca: La plantilla «%s» no conté XXXXXX

en: Template “%s” invalid, should not contain a “%s”
ca: La plantilla «%s» no és vàlida, no hauria de tenir cap «%s»

en: Temporarily unable to resolve “%s”
ca: No s'ha pogut resoldre «%s» de forma temporal

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was “%s”)
ca: El text ha acabat abans de trobar les cometes corresponents a %c. (El text era «%s».)

en: Text ended just after a “\” character. (The text was “%s”)
ca: El text acaba just després d'un caràcter «\». (El text era «%s».)

en: Text may not appear inside <%s>
ca: No pot haver-hi text dins de <%s>

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ca: El text era buit (o només contenia espais en blanc)

en: The SOCKSv5 proxy requires an authentication method that is not supported by GLib.
ca: El servidor intermediari SOCKSv5 requereix un mètode d'autenticació que encara no està implementat a la GLib.

en: The SOCKSv5 proxy requires authentication.
ca: El servidor intermediari SOCKSv5 requereix autenticació.

en: The SOCKSv5 proxy server uses unknown address type.
ca: El servidor intermediari SOCKSv5 utilitza un tipus d'adreça desconeguda.

en: The URI “%s” contains invalidly escaped characters
ca: L'URI «%s» conté caràcters d'escapada no vàlids

en: The URI “%s” is invalid
ca: L'URI «%s» no és vàlid

en: The URI “%s” is not an absolute URI using the “file” scheme
ca: L'URI «%s» no és un URI absolut que utilitzi l'esquema «file»

en: The action name to invoke
ca: El nom de l'acció que s'ha d'invocar

en: The app ‘%s’ and the handler ‘%s’ in the application object have no verbs
ca: L'aplicació «%s» i el gestor «%s» de l'objecte d'aplicació no tenen verbs

en: The app ‘%s’ in the application object has no verbs
ca: L'aplicació «%s» de l'objecte d'aplicació no té verbs

en: The attributes to get
ca: Els atributs que es volen obtenir

en: The command to print detailed help for
ca: L'ordre per la qual imprimir l'ajuda detallada

en: The connection is closed
ca: La connexió està tancada

en: The current TLS backend does not support PKCS #12
ca: El backend TLS actual no és compatible amb PKCS #12

en: The directories to load files referenced in FILE from (default: current directory)
ca: Els directoris des d'on s'han de llegir els fitxers (per defecte és el directori actual)

en: The etag of the file being overwritten
ca: L'etag del fitxer que s'està sobreescrivint

en: The file was externally modified
ca: El fitxer ha estat modificat des d'alguna aplicació externa

en: The given address is empty
ca: L'adreça que s'ha indicat és buida

en: The hostname of the URI “%s” is invalid
ca: El nom de l'ordinador de l'URI «%s» no és vàlid

en: The key is not writable
ca: La clau no és d'escriptura

en: The launch command is not currently supported on this platform
ca: L'ordre d'inici no s'admet actualment en aquesta plataforma

en: The numeric PIM when unlocking a VeraCrypt volume
ca: El PIM numèric quan es desbloqueja un volum VeraCrypt

en: The password entered is incorrect.
ca: La contrasenya introduïda no és correcta.

en: The path of a list must end with “:/”
ca: El camí d'una llista ha d'acabar amb «:/»

en: The pathname “%s” is not an absolute path
ca: El nom de camí «%s» no és un camí absolut

en: The provided value is outside of the valid range
ca: El valor proporcionat està fora del rang vàlid

en: The resource at “%s” does not exist
ca: No existeix el recurs a «%s»

en: The resource at “%s” failed to decompress
ca: No s'ha pogut descomprimir el recurs «%s»

en: The resource at “%s” is not a directory
ca: El recurs a «%s» no és un directori

en: The server is not a SOCKSv4 proxy server.
ca: El servidor no és un servidor intermediari de SOCKSv4.

en: The server is not a SOCKSv5 proxy server.
ca: El servidor no és un servidor intermediari SOCKSv5.

en: The string “%s” is not a valid D-Bus GUID
ca: La cadena «%s» no és un GUID vàlid de D-Bus

en: The target C compiler (default: the CC environment variable)
ca: El compilador C de destinació (per defecte: la variable d'entorn CC)

en: The typelib to inspect
ca: La «typelib» per inspeccionar

en: There is no GCredentials support for your platform
ca: La vostra plataforma no implementa les GCredentials

en: This GTlsBackend does not support creating PKCS #11 certificates
ca: Aquest GTlsBackend no admet la creació de certificats PKCS #11

en: This entire file has been ignored.
ca: S'ha ignorat el fitxer sencer.

en: This is the last chance to enter the password correctly before your access is locked out.
ca: Últim intent per a introduir la contrasenya correctament abans que se us bloquegi l'accés.

en: Timeout in seconds
ca: Temps d'espera, en segons

en: Timeout to wait for before exiting with an error (seconds); 0 for no timeout (default)
ca: Temps d'espera abans de sortir amb un error (segons); 0 si no voleu temps d'espera (predeterminat)

en: Timeout was reached
ca: S'ha esgotat el temps d'espera

en: Too large count value passed to %s
ca: El valor de comptatge passat a %s és massa gran

en: Too many arguments
ca: Massa arguments

en: Too many attributes in element “%s”
ca: Massa atributs en l'element «%s»

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
ca: S'han transferit %s de %s (%s/s)

en: Transport name in address element “%s” must not be empty
ca: El nom del transport a l'adreça a l'element «%s» no pot estar buit

en: Trash not supported
ca: No es pot utilitzar la paperera

en: Trashing on system internal mounts is not supported
ca: No està implementat l'enviament a la paperera en muntatges interns del sistema

en: Truncate not allowed on input stream
ca: No es permet truncar en els fluxos d'entrada

en: Truncate not supported on base stream
ca: No es permet truncar en els fluxos base

en: Truncate not supported on stream
ca: No es permet truncar en els fluxos

en: Type %s does not implement from_tokens() on the GIcon interface
ca: El tipus %s no implementa «from_tokens()» a la interfície GIcon

en: Type %s does not implement the GIcon interface
ca: El tipus %s no implementa la interfície GIcon

en: Type %s is not classed
ca: El tipus %s no té classe

en: Type of message, “%s”, does not match expected type “%s”
ca: El tipus de missatge «%s» no correspon al tipus «%s» que s'esperava

en: Type of the attribute
ca: El tipus de l'atribut

en: Typelib version to inspect
ca: Versió de «typelib» per inspeccionar

en: UNIX timestamp %lld does not fit into 64 bits
ca: La marca horària d'UNIX %lld no hi cap en 64 bits

en: UNIX timestamp %lld is outside of the range supported by Windows
ca: La marca horària d'UNIX %lld és fora de l'interval suportat per Windows

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
ca: L'URI no és absolut i no s'ha proporcionat cap URI base

en: URI ‘%s’ has no host component
ca: L'URI «%s» no té un component amfitrió

en: URI ‘%s’ is not an absolute URI
ca: L'URI «%s» no és un URI absolut

en: Unable to create socket: %s
ca: No s'ha pogut crear el sòcol: %s

en: Unable to create trash directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de la paperera %s: %s

en: Unable to create trashing info file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'informació de la paperera per %s: %s

en: Unable to find default local file monitor type
ca: No s'ha pogut trobar el tipus de seguiment de fitxer local predeterminat

en: Unable to find or create trash directory %s to trash %s
ca: No s'ha pogut trobar o crear el directori %s de la paperera per %s

en: Unable to find original path
ca: No s'ha pogut trobar el camí original

en: Unable to find terminal required for application
ca: No s'ha pogut trobar el terminal que demanava l'aplicació

en: Unable to find toplevel directory to trash %s
ca: No s'ha pogut trobar el directori superior per a la paperera %s

en: Unable to get Hardware profile: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el perfil de maquinari: %s

en: Unable to get pending error:
ca: No s'ha pogut obtenir l'error pendent:

en: Unable to launch application ‘%s’: %s
ca: No s'ha pogut iniciar l'aplicació «%s»: %s

en: Unable to load %s or %s:
ca: No s'ha pogut carregar %s ni %s:

en: Unable to load application information for ‘%s‘
ca: No s'ha pogut carregar la informació d'aplicació de «%s»

en: Unable to load ‘%s‘: %s
ca: No s'ha pogut carregar «%s»: %s

en: Unable to move file to its original location:
ca: No s'ha pogut moure el fitxer a la ubicació original:

en: Unable to read socket credentials: %s
ca: No s'han pogut llegir les credencials del sòcol: %s

en: Unable to recreate original location:
ca: No s'ha pogut tornar a crear la ubicació original:

en: Unable to retrieve property %s.%s
ca: No s'ha pogut recuperar la propietat %s.%s

en: Unable to send message: %s
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge: %s

en: Unable to set property %s.%s
ca: No s'ha pogut establir la propietat %s.%s

en: Unable to shutdown socket: %s
ca: No s'ha pogut aturar el sòcol: %s

en: Unable to trash file %s
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer %s a la paperera

en: Unable to trash file %s across filesystem boundaries
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer %s a la paperera als límits del sistema de fitxers

en: Unable to trash file %s: %s
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a la paperera %s: %s

en: Unexpected attribute “%s” for element “%s”
ca: No s'esperava l'atribut «%s» per a l'element «%s»

en: Unexpected data after end of conversion
ca: Dades no esperades després del final de la conversió

en: Unexpected early end-of-stream
ca: No s'esperava un final de flux tan aviat

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
ca: S'ha produït un error inesperat a g_io_channel_win32_poll() en llegir dades d'un procés fill

en: Unexpected error in reading data from a child process (%s)
ca: S'ha produït un error no esperat en llegir dades des d'un procés fill (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ca: S'ha produït un error inesperat en waitpid() (%s)

en: Unexpected lack of content trying to (safely) read a line
ca: S'ha trobat una inesperada falta de contingut en llegir (de forma segura) una línia

en: Unexpected lack of content trying to read a byte
ca: Manca inesperada de contingut en intentar llegir un byte

en: Unexpected lack of content trying to read a line
ca: S'ha trobat una inesperada falta de contingut en llegir una línia

en: Unexpected reply %d from StartServiceByName("%s") method
ca: S'ha obtingut una resposta inesperada %d per al mètode «StartServiceByName("%s")»

en: Unexpected tag “%s” inside “%s”
ca: No s'esperava l'etiqueta «%s» dins «%s»

en: Unexpected tag “%s”, tag “%s” expected
ca: No s'esperava l'etiqueta «%s», s'esperava «%s»

en: Unexpected type of ancillary data
ca: Tipus de dades extres no esperades

en: Unknown SOCKSv5 proxy error.
ca: S'ha produït un error desconegut en el servidor intermediari SOCKSv5.

en: Unknown bus type %d
ca: Tipus de bus desconegut %d

en: Unknown command %s
ca: Es desconeix l'ordre «%s»

en: Unknown error executing child process “%s”
ca: S'ha produït un error desconegut en executar el procés fill «%s»

en: Unknown family was specified
ca: S'ha especificat una família desconeguda

en: Unknown option %s
ca: Es desconeix l'opció %s

en: Unknown or unsupported transport “%s” for address “%s”
ca: El transport «%s» per a l'adreça «%s» és desconegut o no està implementat

en: Unknown processing option “%s”
ca: Es desconeix l'opció de processament «%s»

en: Unknown protocol was specified
ca: S'ha especificat un protocol desconegut

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
ca: S'han trobat unes cometes desaparellades en una línia d'ordres o en un altre text entre cometes

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Unmount all mounts with the given scheme
ca: Desmunta tots els muntables que compleixin l'esquema donat

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Unrepresentable character in conversion input
ca: Caràcter no representable a l'entrada de la conversió

en: Unset given attribute
ca: Desassigna l'atribut donat

en: Unspecified proxy lookup failure
ca: S'ha produït un error no especificat la cerca del servidor intermediari

en: Unsupported flags encountered when constructing a client-side connection
ca: S'han trobat senyaladors no implementats en construir-se la part de la connexió del client

en: Unsupported key “%s” in address entry “%s”
ca: No es permet la clau «%s» en l'entrada de l'adreça «%s»

en: Unsupported socket address
ca: L'adreça de sòcol no és compatible

en: Unsupported socket family
ca: La família del sòcol no és compatible

en: Usage:
ca: Forma d'ús:

en: Usage:
ca: Forma d'ús:

en: Usage:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s
ca: Utilització:
      gresource %s%s%s %s
    
    %s

en: Usage:
      gresource [--section SECTION] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      sections                  List resource sections
      list                      List resources
      details                   List resources with details
      extract                   Extract a resource
    
    Use “gresource help COMMAND” to get detailed help.
ca: Ús:
      gresource [--section SECCIÓ] ORDRE [ARGUMENTS...]
    
    Ordres:
      help                      Mostra aquesta informació
      sections                  Llista les seccions de recursos
      list                      Llista els recursos
      details                   Llista els recursos amb les seves dades
      extract                   Extreu un recurs
    
    Utilitzeu «gresource help ORDRE» per a obtenir informació més detallada.

en: Usage:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] COMMAND [ARGS…]
    
    Commands:
      help                      Show this information
      list-schemas              List installed schemas
      list-relocatable-schemas  List relocatable schemas
      list-keys                 List keys in a schema
      list-children             List children of a schema
      list-recursively          List keys and values, recursively
      range                     Queries the range of a key
      describe                  Queries the description of a key
      get                       Get the value of a key
      set                       Set the value of a key
      reset                     Reset the value of a key
      reset-recursively         Reset all values in a given schema
      writable                  Check if a key is writable
      monitor                   Watch for changes
    
    Use “gsettings help COMMAND” to get detailed help.
ca: Forma d'ús:
      gsettings --version
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] ORDRE [ARGUMENTS...]
    
    Ordres:
      help                      Mostra aquesta informació
      list-schemas              Llista els esquemes instal·lats
      list-relocatable-schemas  Llista els esquemes que es poden canviar de lloc
      list-keys                 Llista les claus d'un esquema
      list-children             Llista els fills d'un esquema
      list-recursively          Llista les claus i els valors recursivament
      range                     Consulta el rang d'una clau
      get                       Obtén el valor d'una clau
      set                       Estableix el valor d'una clau
      reset                     Reinicia el valor d'una clau
      reset-recursively         Reinicia tots els valors de l'esquema donat
      writable                  Comprova si es pot escriure a la clau
      monitor                   Fa un seguiment per si hi ha canvis
    
    Utilitzeu «gsettings help ORDRE» per a veure l'ajuda més detallada.

en: Usage:
      gsettings [--schemadir SCHEMADIR] %s %s
    
    %s
ca: Ús:
      gsettings [--schemadir DIRECTORI_D'ESQUEMES] %s %s
    
    %s

en: Use %s to get detailed help.
ca: Feu servir %s per a obtenir ajuda detallada.

en: Use a long listing format
ca: Utilitza un format de llistat ampliat

en: Use an anonymous user when authenticating
ca: Usa un usuari anònim en autenticar

en: Use default file modification timestamps for the destination
ca: Usa les marques de temps per defecte per a la modificació del fitxer per a la destinació

en: Use default permissions for the destination
ca: Usa els permisos predeterminats per la destinació

en: Use “%s help COMMAND” to get detailed help.
ca: Feu servir «%s help ORDRE» per a obtenir l'ajuda detallada.

en: User IDs must be the same for peer and server
ca: Els identificadors d'usuari han de ser els mateixos per a clients i servidor

en: Username is too long for SOCKSv4 protocol
ca: El nom d'usuari és massa llarg pel protocol SOCKSv4

en: Username or password is too long for SOCKSv5 protocol.
ca: El protocol SOCKSv5 no permet un nom d'usuari o de contrasenya d'aquesta mida.

en: VALUE
ca: VALOR

en: VERSION
ca: VERSIÓ

en: Valid key file could not be found in search dirs
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de claus vàlid als directoris de cerca

en: Value nested too deeply
ca: Valor imbricat massa profund

en: Value not specified
ca: No s'ha especificat el valor

en: Value “%s” cannot be interpreted as a boolean.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com un booleà.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a float number.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com un nombre amb coma flotant.

en: Value “%s” cannot be interpreted as a number.
ca: El valor «%s» no es pot interpretar com un nombre.

en: Wait for a bus name to appear.
ca: Espera que aparegui el nom del bus.

en: Waiting for socket condition: %s
ca: S'està esperant la condició del sòcol: %s

en: Wanted to read %lu byte but only got %lu | Wanted to read %lu bytes but only got %lu
ca[0]: Es volia llegir %lu byte però només s'han rebut %lu
ca[1]: Es volien llegir %lu bytes però només s'han rebut %lu

en: Warning: %u modules omitted
ca: Compte: s'han omès %u mòduls

en: Warning: According to introspection data, interface “%s” does not exist
ca: Avís: d'acord amb les dades d'introspecció no existeix la interfície «%s»

en: Warning: According to introspection data, method “%s” does not exist on interface “%s”
ca: Avís: d'acord amb les dades d'introspecció no existeix el mètode «%s» a la interfície «%s»

en: Warning: Schema “%s” has path “%s”.  Paths starting with “/apps/”, “/desktop/” or “/system/” are deprecated.
ca: Avís: l'esquema «%s» conté el camí «%s». Els camins que comencen amb «/apps/», «/desktop/» o «/system/» estan obsolets.

en: Warning: undefined reference to <schema id='%s'/>
ca: Avís: referència no definida a <schema id='%s'/>

en: Watch for mount events
ca: Vigila els esdeveniments de muntatge

en: When creating, restrict access to the current user
ca: En crear un fitxer, limita'n l'accés a només l'usuari actual

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
ca: Quan es reemplaci, fes com si el destí no existís

en: Where to store the gschemas.compiled file
ca: On desar el fitxer gschemas.compiled

en: Writable attribute namespaces:
ca: Espais de nom d'atributs d'escriptura:

en: Wrong args
ca: Els arguments no són vàlids

en: Wrong number of tokens (%d)
ca: Nombre de testimonis erroni (%d)

en: You should give exactly one directory name
ca: Heu de donar un sol nom de directori

en: You should give exactly one file name
ca: Heu de donar un sol nom de fitxer

en: [ARGS…]
ca: [ARGUMENTS...]

en: [COMMAND]
ca: [ORDRE]

en: [OPTION…]
ca: [OPCIÓ...]

en: [OPTION…] BUS-NAME
ca: [OPCIÓ...] NOM-DEL-BUS

en: [PATH]
ca: [CAMÍ]

en: [SCHEMA[:PATH]]
ca: [ESQUEMA[:CAMÍ]]

en: \ at end of pattern
ca: \ al final del patró

en: \C not allowed in lookbehind assertion
ca: no es permet \C en assercions cap enrere

en: \N is not supported in a class
ca: no es pot utilitzar \N en una classe

en: \c at end of pattern
ca: \c al final del patró

en: \c must be followed by an ASCII character
ca: després de «\c» ha d'haver-hi un caràcter ASCII

en: \g is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name or number, or by a plain number
ca: després de «\g» no hi ha cap número o cap nom o número entre claudàtors, claus angulars o cometes

en: \k is not followed by a braced, angle-bracketed, or quoted name
ca: després de «\k» no hi ha cap nom entre claudàtors, claus angulars o cometes

en: a numbered reference must not be zero
ca: les referències numerades no poden ser zero

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
ca: abr.

[ctx: abbreviated month name]
en: Aug
ca: ag.

[ctx: abbreviated month name]
en: Dec
ca: des.

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
ca: feb.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
ca: gen.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
ca: jul.

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
ca: juny

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
ca: març

[ctx: abbreviated month name]
en: May
ca: maig

[ctx: abbreviated month name]
en: Nov
ca: nov.

[ctx: abbreviated month name]
en: Oct
ca: oct.

[ctx: abbreviated month name]
en: Sep
ca: set.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Apr
ca: d'abr.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Aug
ca: d'ag.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Dec
ca: de des.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Feb
ca: de feb.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jan
ca: de gen.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jul
ca: de jul.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Jun
ca: de juny

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Mar
ca: de març

[ctx: abbreviated month name with day]
en: May
ca: de maig

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Nov
ca: de nov.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Oct
ca: d'oct.

[ctx: abbreviated month name with day]
en: Sep
ca: de set.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
ca: dv.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
ca: dl.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
ca: ds.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
ca: dg.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
ca: dj.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
ca: dt.

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
ca: dc.

en: action name must be given after application id
ca: s'ha de proporcionar el nom de l'acció després de l'identificador de l'aplicació

en: actions accept a maximum of one parameter
ca: les accions accepten com a màxim un paràmetre

en: alias target “%s” is not in <choices>
ca: l'àlies de destinació «%s» no està a <choices>

en: alias target “%s” is not in enumerated type
ca: l'àlies de destinació «%s» no està en el tipus enumerat

en: an argument is not allowed for (*ACCEPT), (*FAIL), or (*COMMIT)
ca: no es permeten arguments per «(*ACCEPT)», «(*FAIL)» o «(*COMMIT)»

en: assertion expected after (?(
ca: s'esperava una asserció després de «(?(»

en: attributes:
ca: atributs:

en: back references as conditions are not supported for partial matching
ca: no s'ha implementat l'ús de referències anteriors per a coincidències parcials

en: bad offset
ca: desplaçament incorrecte

en: character value in \x{...} sequence is too large
ca: el valor del caràcter a la seqüència «\x{...}» és massa gran

en: code overflow
ca: desbordament del codi

en: conditional group contains more than two branches
ca: el grup condicional conté més de dues branques

en: corrupted object
ca: objecte malmès

en: could not get local address: %s
ca: no s'ha pogut obtenir l'adreça local: %s

en: could not get remote address: %s
ca: no s'ha pogut obtenir l'adreça remota: %s

en: could not listen: %s
ca: no s'ha pogut escoltar: %s

en: creating GSocket from fd: %s
ca: s'està creant un GSocket a partir del descriptor de fitxer: %s

en: deprecated
ca: obsolet

en: different names for subpatterns of the same number are not allowed
ca: no s'accepten noms diferents per subpatrons del mateix número

en: digit expected
ca: s'esperava un dígit

en: display name: %s
ca: nom que es mostra: %s

en: drive doesn’t implement eject
ca: la unitat no implementa l'expulsió

en: drive doesn’t implement eject or eject_with_operation
ca: la unitat no implementa l'expulsió o «eject_with_operation»

en: drive doesn’t implement polling for media
ca: la unitat no implementa el sondeig per si hi ha un suport

en: drive doesn’t implement start
ca: la unitat no implementa la inicialització

en: drive doesn’t implement stop
ca: la unitat no implementa l'aturada

en: edit name: %s
ca: edita el nom: %s

en: error parsing action parameter: %s
ca: s'ha produït un error en analitzar el paràmetre d'acció: %s

en: error sending %s message to application: %s
ca: s'ha produït un error en enviar el missatge %s: %s

en: flags values must have at most 1 bit set
ca: els indicadors han de tenir com a màxim 1 bit establert

[ctx: full month name]
en: April
ca: abril

[ctx: full month name]
en: August
ca: agost

[ctx: full month name]
en: December
ca: desembre

[ctx: full month name]
en: February
ca: febrer

[ctx: full month name]
en: January
ca: gener

[ctx: full month name]
en: July
ca: juliol

[ctx: full month name]
en: June
ca: juny

[ctx: full month name]
en: March
ca: març

[ctx: full month name]
en: May
ca: maig

[ctx: full month name]
en: November
ca: novembre

[ctx: full month name]
en: October
ca: octubre

[ctx: full month name]
en: September
ca: setembre

[ctx: full month name with day]
en: April
ca: d'abril

[ctx: full month name with day]
en: August
ca: d'agost

[ctx: full month name with day]
en: December
ca: de desembre

[ctx: full month name with day]
en: February
ca: de febrer

[ctx: full month name with day]
en: January
ca: de gener

[ctx: full month name with day]
en: July
ca: de juliol

[ctx: full month name with day]
en: June
ca: de juny

[ctx: full month name with day]
en: March
ca: de març

[ctx: full month name with day]
en: May
ca: de maig

[ctx: full month name with day]
en: November
ca: de novembre

[ctx: full month name with day]
en: October
ca: d'octubre

[ctx: full month name with day]
en: September
ca: de setembre

[ctx: full weekday name]
en: Friday
ca: divendres

[ctx: full weekday name]
en: Monday
ca: dilluns

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
ca: dissabte

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
ca: diumenge

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
ca: dijous

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
ca: dimarts

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
ca: dimecres

en: g_socket_get_credentials not implemented for this OS
ca: aquest sistema operatiu no admet g_socket_get_credentials

en: gio cat works just like the traditional cat utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ca: gio cat funciona com l'eina tradicional cat, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació.

en: gio copy is similar to the traditional cp utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
ca: gio copy és similar a l'eina tradicional cp, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació.

en: gio info is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon, or just by
    namespace, e.g. unix, or by “*”, which matches all attributes
ca: gio info és similar a l'eina tradicional ls, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació. Els atributs de fitxer poden
    especificar-se amb el seu nom GIO. Per exemple, standard::icon o usant només el
    nom d'espais, p. ex. unix, o usant «*», que coincideix amb tots els atributs

en: gio list is similar to the traditional ls utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their GIO name, e.g. standard::icon
ca: gio list és similar a l'eina tradicional ls, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació. Els atributs de fitxer poden
    especificar-se amb el seu nom GIO. Per exemple, standard::icon

en: gio mkdir is similar to the traditional mkdir utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/mydir as location.
ca: gio mkdir és similar a l'eina tradicional mkdir, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació.

en: gio move is similar to the traditional mv utility, but using GIO
    locations instead of local files: for example, you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location
ca: gio move és similar a l'eina tradicional mv, però usant ubicacions GIO
    en comptes de fitxers locals: per exemple, podeu usar quelcom com ara
    smb://servidor/recurs/fitxer.txt com a ubicació

en: hexadecimal digit expected
ca: s'esperava un dígit hexadecimal

en: hexadecimal digit or “}” expected
ca: s'esperava un dígit hexadecimal o bé «}»

en: hidden
ca: ocult

en: illegal symbolic reference
ca: la referència simbòlica no és vàlida

en: inconsistent NEWLINE options
ca: opcions «NEWLINE» incoherents

en: internal error
ca: error intern

en: invalid action name: “%s”
    action names must consist of only alphanumerics, “-” and “.”
ca: el nom d'acció no és vàlid: «%s»
    els noms d'acció han d'estar formats per caràcters alfanumèrics, «-» i «.»

en: invalid application id: “%s”
ca: l'identificador de l'aplicació no és vàlid: «%s»

en: invalid escape sequence in character class
ca: la seqüència d'escapada en la classe de caràcter no és vàlida

en: l10n requested, but no gettext domain given
ca: l10n demanada, però no s'ha especificat un domini de gettext

en: list-actions command takes only the application id
ca: l'ordre de llistat d'aplicacions (list-actions) només pren l'identificador d'aplicació

en: local path: %s
ca: camí local: %s

en: lookbehind assertion is not fixed length
ca: l'asserció cap enrere no té llargada fixa

en: malformed \P or \p sequence
ca: la seqüència «\P» o «\p» no està ben formada

en: malformed number or name after (?(
ca: el nombre o el nom no estan ben formats després de «(?(»

en: matching mode is requested that was not compiled for JIT
ca: es demana que el mode de coincidència però es va compilar per al JIT

en: missing ) after comment
ca: falta un «)» després del comentari

en: missing subpattern name after (?&
ca: falta el nom del subpatró després de (?&

en: missing terminating )
ca: falta un «)»

en: missing terminating ] for character class
ca: falta el «]» per a la classe de caràcter

en: missing terminator in subpattern name
ca: falta la finalització en el nom del subpatró

en: missing “<” in symbolic reference
ca: falta un «<» en la referència simbòlica

en: mount doesn’t implement content type guessing
ca: el muntatge no implementa l'estimació de tipus de contingut

en: mount doesn’t implement synchronous content type guessing
ca: el muntatge no implementa l'estimació de tipus de contingut síncron

en: mount doesn’t implement “eject”
ca: el muntatge no implementa l'expulsió («eject»)

en: mount doesn’t implement “eject” or “eject_with_operation”
ca: el muntatge no implementa l'expulsió («eject») o l'«eject_with_operation»

en: mount doesn’t implement “remount”
ca: el muntatge no implementa tornar-se a muntar («remount»)

en: mount doesn’t implement “unmount”
ca: el muntatge no implementa el desmuntatge («unmount»)

en: mount doesn’t implement “unmount” or “unmount_with_operation”
ca: el muntatge no implementa el desmuntatge («unmount») o l'«unmount_with_operation»

en: name is too long in (*MARK), (*PRUNE), (*SKIP), or (*THEN)
ca: el nom és massa llarg a «(*MARK)«, «(*PRUNE)«, «(*SKIP)» o «(*THEN)»

en: name: %s
ca: nom: %s

en: nick must be a minimum of 2 characters
ca: el nom ha de ser com a mínim de 2 caràcters

en: nothing to repeat
ca: no hi ha res per a repetir

en: number is too big
ca: el número és massa gran

en: number too big in {} quantifier
ca: nombre massa gran en el quantificador {}

en: numbers out of order in {} quantifier
ca: nombres fora de l'interval en el quantificador {}

en: octal value is greater than \377
ca: el valor octal és més gran que \377

en: out of memory
ca: no hi ha prou memòria

en: overran compiling workspace
ca: s'ha produït un desbordament en compilar l'espai de treball

en: previously-checked referenced subpattern not found
ca: no s'ha trobat el subpatró referenciat comprovat anteriorment

en: range out of order in character class
ca: s'ha sortit de l'interval en la classe de caràcter

en: recursion limit reached
ca: s'ha arribat al límit de recurrències

en: recursion loop
ca: bucle recursiu

en: reference to non-existent subpattern
ca: referència a un subpatró que no existeix

en: regular expression is too large
ca: l'expressió regular és massa gran

en: size:
ca: mida:

en: source-specific not an IPv4 address
ca: la font especificada no és una adreça IPv4

en: stray final “\”
ca: «\» final extraviat

en: subpattern name is too long (maximum 32 characters)
ca: el nom del subpatró és massa llarg (32 caràcters com a màxim)

en: symlink must be non-NULL
ca: l'enllaç simbòlic no pot ser nul

en: text may not appear inside <%s>
ca: no pot haver-hi text dins de <%s>

en: the pattern contains items not supported for partial matching
ca: el patró conté elements que no estan implementats en les concordances parcials

en: too many named subpatterns (maximum 10,000)
ca: hi ha massa subpatrons amb nom (màxim de 10.000)

en: translation context given for value without l10n enabled
ca: s'ha especificat un context de traducció per al valor sense l10n habilitat

en: two named subpatterns have the same name
ca: dos noms de subpatró tenen el mateix nom

en: type is INVALID
ca: el tipus és no vàlid

en: type: %s
ca: tipus: %s

en: unable to connect to D-Bus: %s
ca: no s'ha pogut connectar a D-Bus: %s

en: unable to find desktop file for application %s
ca: no s'ha pogut trobar el fitxer d'escriptori de l'aplicació %s

en: unfinished symbolic reference
ca: la referència simbòlica no està acabada

en: unknown POSIX class name
ca: nom de classe POSIX desconeguda

en: unknown error
ca: error desconegut

en: unknown escape sequence
ca: no es reconeix la seqüència d'escapament

en: unknown property name after \P or \p
ca: es desconeix el nom de la propietat després de «\P» o «\p»

en: unrecognized character after (? or (?-
ca: no es reconeix el caràcter després de «(?» o «(?-»

en: unrecognized character after (?P
ca: no es reconeix el caràcter després de «(?P»

en: unrecognized character following \
ca: caràcter no reconegut després de \

en: unrecognized command: %s
ca: es desconeix l'ordre: «%s»

en: unsupported l10n category: %s
ca: categoria de l10n no admesa: %s

en: value='%s' already specified
ca: value='%s' ja s'ha especificat

en: volume doesn’t implement eject
ca: el volum no implementa l'expulsió

en: volume doesn’t implement eject or eject_with_operation
ca: el volum no implementa l'expulsió o «eject_with_operation»

en: volume doesn’t implement mount
ca: el volum no implementa el muntatge

en: zero-length symbolic reference
ca: referència simbòlica de longitud zero

en: “%s” is not a signed number
ca: «%s» no és un nombre amb signe

en: “%s” is not a valid character following a “<” character; it may not begin an element name
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després d'un caràcter «<»: no pot començar un nom d'element

en: “%s” is not a valid character following the characters “</”; “%s” may not begin an element name
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després dels caràcters «</»; «%s» no pot iniciar un nom d'element

en: “%s” is not a valid character following the close element name “%s”; the allowed character is “>”
ca: «%s» no és un caràcter vàlid després del nom d'element de tancament «%s». El caràcter permès és «>»

en: “%s” is not a valid name
ca: «%s» no és un nom vàlid

en: “%s” is not a valid name: “%c”
ca: «%s» no és un nom vàlid: «%c»

en: “%s” is not an unsigned number
ca: «%s» no és un nombre sense signe

en: “%s” takes no arguments
ca: «%s» no pren cap argument

en: “version” takes no arguments
ca: «version» no té arguments
